Как се възстановихте след бременност прекарана на легло?

  • 4 689
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 411
Здравейте мами.
Обръщам се към родилите най-вече и тези, които са били принудени да бъдат цяла бременност на легло.
Аз лежа от четвърти месец и като гледам ще лежа до края. Пия няколко вида хапчета, сред които е и гадния гинипрал.
Имам чувството, че колкото повече време минава в лежане, толкова по-трудно ще ми е после възстановяването и връщането в нормалния ритъм. От гинипрала получавам сърцебиене и треперене всяка сутрин и вечер, но имам чувство, че и след неговото спиране, ще има период на изчистването му от организма ми и тези симптоми ще ме мъчат още време.
Вие как се справихте? Какъв Ви беше ритъма след раждането и прибирането у дома? Какво Ви помогна, за да се възстановите по-бързо и да поемете ежедневните си задължения в ръце?
Аз ще разчитам само на помощта на мъжа ми. Т.е. той ще е 15 дни у нас и после се връща на работа. Дали за тези 15 дни ще се върна  в нормалното си състояние?
Ще съм много благодарна, на всички които решат да споделят   bouquet

# 1
  • Мнения: 90
Аз лежах един месец /ама наистина само лежах - ставането ми беше само до тоалетната.../, родих преди 10 дни и вече съм добре Simple Smile

 Големия зор беше в болницата и първите 3-4 дни след изписването, защото нямах сили за нищо, от залежаването много ми падаше кръвното, по - бързо се изморявах и като цяло се чувствах отпаднала.

В крайна сметка обаче като знаеш, че има едно бебче, което изцяло и за всичко разчита на теб все някак намираш сили и влизаш в ритъм Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 411
Благодаря ти за отговора и честито бебче. Да ти е живо и здраво и много да те радва.
Мен най-много ме притеснява този момент с кръвното. И моето пада много рязко и ако не седна/легна може да си припадна направо. Уж бързо се съвземам, но все пак е гаден момент. И ако в този момент бебо е в мен или чака да го нахраня става кофти.

# 3
  • Мнения: 554
Deskatta, аз лежах цялата си предишна бременност, бях издълбала матрака чак  Embarassed.
Дори след ходене на преглед имах мускулна треска на краката. Смятай, тотално обездвижване.
След раждането: 3 месеца бях като парцал; мускулна треска, болки в ставите и бебето(3кг) ми се виждаше мнооого тежко.
После вс се оправи Heart Eyes
Сега пак лежа и съм подготвена какво ме чака  Wink

# 4
  • Мнения: 345
Здравейте и от мен! И аз лежах цялата си бременност - от началото на 4-я месец до края. Simple Smile)) Изпих един вагон лекарства, вкл. Гинипрал. Не се притеснявай за тях - преверено безвредни са за плода, но и аз имам спомени, че Гинипралът не ми понасяше, въпреки че го пиех с Изоптин. Но освен да ти докара сърцебииене, друго няма да ти навреди, а много помага. Simple Smile))) След раждането основният ми проблем и при мен бяха болки в ставите, но минаха за около месец, така че не е страшно. Simple Smile)) Всичко, което вдигах ми се струваше в началото много тежко, но това много бързо отминава. За 2 седмици с мъжа ти гледане на бебето - гарантирам ти, че ще се автоматизирате и нищо няма да ви прави впечатление. Simple Smile))) Нищо специално не съм правила след като родих - организмът сам се справя съвсем неусетно!!! Така, че не се притеснявай - няма да имаш особена нужда от възстановяване след лежането. Почивай си, сега ти се е паднало!  Laughing     

# 5
  • Мнения: 26
И аз лежах плътно 6 месеца след серклажа на предната си бременност и последната с близнаците знаех какво ме очаква но бях съгласна , струва си . Само до тоалетната и масата и то не можех да стоя седнала заради контракциите ме беше страх . И лошото беше че ляжах само на дясната страна на др не ми даваше единия бебчо. Преди се въстанових след половин година то болки в мусколите ,стъпалата но след толкова обездвижване е нормално.Сега ми е още потрудно всичко ме боли а почти минаха 4 месеца .Когато съм седнала и стана докато се раздвижа и много ми изтръпват пръститие на ръцете от обездвижването но няма как минава и се забрава знам че до няколко месеца ще се оправя напълно. Все пак бебетата бяха големи.Голямо лежане беше но си струва почивай докато можеш после няма почивка. Късмет мила и едно здраво и хубаво бебче ти желая.

# 6
  • Мнения: 4 411
Момичета, благодаря Ви за споделеното. Не Ви е било лесно, но както казвате си заслужава. Дано наистина се възстановя бързо и да нямам последици от хапчетата.
На тези, които пак лежите стискам палци за успешен финал  Hug

# 7
  • Мнения: 2 382
Не се настройвай така негативно от сега.
Аз също лежах през цялото време. Гинипралът го спрях без проблем малко преди да родя. Нямах никакви остатъчни ефекти от него, но го пиех заедно с верапамил.
След секциото се чувствах напълно въстановена още в болницата. С детето бяхме сами вкъщи от първия ден. Толкова ми беше писнало да лежа, че бях като отвързана- домакинска работа , разходки по цял ден, нямах спиране. Още ми се смеят как с бебе на 1 месец се хванах да правя сладко от боровинки Laughing.
В интерес на истината тазобедрените стави си боляха някъде към 4-5 месеца, но мисля, че това се случва на всички родилки и няма връзка с обездвижването.
Успех до финала и мисли колко ще е хубава после Wink

# 8
  • Мнения: 4 411
Шайн, благодаря.
И аз пия верапамил, но май не винаги действа и може би затова така си мисля, че се натрупва лекарството.
Гледам да се настройвам положително, но понякога се шашкам дали ще се справя. Щом всички сте успяли, значи и аз мога  Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И аз лежах през цялата бременност. Пиех и Гинипрал, и цяла чанта с други лекарства. От Гинипрала малко ми се разтупваше сърцето, но като си лежах всичко се оправяше. След като родих се чувствах много зле. Болки в мускулите, ставите, а гърбът ми направо все едно беше изгнил. За съжаление вече цяла година мина, но аз все още не се чувствам много добре. Най-вече гърбът си ме боли, но надявам се скоро и това да се пооправи.

# 10
  • Мнения: 4 615
Аз не съм лежала напротив, цяла бременност бях като "отвързана". Родих оперативно (ако има значение) и тазобедрените стави ме боляха в продължение на месеци. Гърба и до ден днешен. Предполагам залежаването носи известен дискомфорт, но пиша за да си спокойна, че останалите неразположения може да получиш и при нормално протекла бременност.
Здраво бебе ти пожелавам.

# 11
  • Мнения: 1 620
За лежах последните 3 месеца от бременоста.  Все си мислех, че ще забравя как се ходи Grinning  Родих сецио и на следващия ден вече бях на крак и в кондиция. Сама се справях с детето, таткото помагаше много де, но през деня докато е на работа сама успявах.

# 12
  • Мнения: 285
Лежах от 4 месец като се и хранех в леглото  Embarassed само до WC ходех , на прегледи веднъж в месеца и на  5 дневен курорт в болницата веднъж месечно  Mr. Green Родих секцио от втория ден си станах олекнала със 17кг нито иглички в краката имах вече и кръста по малко ме болеше взех си децата при мен и подпалих моторетката  Mr. Green мъкнех си количката 17,5 кг до предвхода щото не може да излезе пред вратата на входа и по цял ден ни нямаше Умора има преди не пиех кафе след пребирането ни от родилния аз без кафе не можех да си отворя очите и до сега е така / кърмих много малко 11 дни/ .Има и но с майка ми живеем заедно и много ми помагаше и помага и 2 прекрасни госпожици почти без колики само спяха и ядяха за сметка на сега  ooooh! ама това е друга тема
Успех  Hug

# 13
  • Мнения: 139
deskatta, аз лежах от момента , в който разбрах , че съм бременна/4-5 седмица/ , до раждането .
Пиех гинипрал с изоптин, най -вече видях зор в последния месец от сърцебиене. Като родиш ,толкова бързо влизаш в час какво трябва да правиш, че въобще не е за приказване- хранене , къпане , разходки . Още след първата седмица се стягаш, особено ако няма кой да ти помага. Болките в ставите са гадни , но те са от лежането. Почивай си сега и се наслаждавай на бременността , има време за търчане. Wink

# 14
  • Мнения: 1 100
Съгласна съм only и Шайн, споделям напълно мнението им. Както и на мамата по-горе, която казва,  че и при нормално протичаща бременност, няма гаранции, че след раждането няма да има болки в ставите, гърба, схващания на мускулите и т.н

Аз лежах по време предишната ми бременност 4ри месеца. И мога да ти кажа, че НИКАКВИ негативни последствия не съм имала, / освен психически де, майтап Laughing/ В момента, в който родих, почувствах прилив на енергия, нямах търпение да се грижа за бебето, да оправям и готвя, да се занимавам в градината и да ходя на разходки с мъничето. Напълно сама, съпругът ми беше на работа.

Не се притеснявай, лежането си е доста гадно, няма да те убеждавам в противното. Аз пак лежа сега... разбирам притесненията ти напълно. и затова си мисля, че след това няма да имаш кой знае какви проблеми, по-скоро освободена от "затворническия" режим ще се  чувстваш. А пък за кръвното, малко кофеин и витамини... Спокойно, не си добавяй излишни тревоги. Не ни ли стигат пртесненията дали ще стигнем до термин и други такива, свързани с раждането и здравето на бебето...

И ще се радвам, ако създадем тема "лежащи" мами, много е важно в такъв момент, да се споделят притесненията с други дами, в същото положение.. дано ви допадне идеята. Hug

Желая ти успешен и щастлив финал на бременността!

.............................

OO, сега видях, че всъщност авторката на темата вече е родила, честито, бързо възстановяване на теб и бебето желая!!!   bouquet

Последна редакция: сб, 16 апр 2011, 13:42 от dune

Общи условия

Активация на акаунт