Резултатите от кръвните тестове

  • 5 058
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 792
Елф, бутвам ти се в темата, защото аз имах същия проблем след раждането на Момчил, подозирам че още  първата бременост имаше отражение.
  Имах всички симптоми, които си описала, и нервността и безконтролното напълняван, гладът само че аз съм инат и почти не ядях(което не ми пречеше да пълнея), малко по-различен проблем при мене беше, че дори след като спрях да кърмя, продължавах да имам лактация (една година по-късно). Аз директно се консултирах с ендокринолог, направиха ми се кръвни  изследвания на пролактина и се оказах с 3 пъти завишени стойности, не помня какви бяха референтните единици но за в норма се приемаше 5-10, при мен беше 30.
  Пролактина е хормон, който се отделя от хипофизата и заради тези стойности се назначи, скенер на глава, защото се предполагаше, че мога да имам пролактиноми(те са доброкачествени аденоидни образувания), слава на Бога , нямах За това диагнозата, която ми беше поставена, беше хиперпролактиномия.
  След проведено лечение, мога да кажа, че проблемът отшумя, свалих над 30 кг и се чувствам перфектно. Вярно е, че не се върнах на предишните си размери, но след целия емоционален срив, които преживях с абсурдното напълняване, въпреки всички диети и лишения, сега си се чувствам перфектно и хич не ми пука.

  Надявам се да ти е от полза, това което те разказах. Успех.

# 16
  • Мнения: 4 212
Е, ма супер 4е са ти добри изследванията  Hug Мууууак
Както казваше баща ми "като родиш пак и ще се оправиш"  Mr. Green
Съвет не давам, медицината ми е тъма, но има едно такова нещо, 4е май пове4ето идва от стреса и от мозъка. Мятай оснка на флашданс, да не ти пука, ех, 4е не съм там, да ти направя една програма  Mr. Green

радвам се много 4е вси4ко е ОК Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 978
Елфи, Уейтуотчърс са за боклука, мен ако питаш.

# 18
  • Мнения: 2 452
Елфи, Уейтуотчърс са за боклука, мен ако питаш.

Не зная, зълва ми отслабна с над 20 кг на тяхната диета и продължава да я поддържа с удоволствие (вече няма нужда да слабее). Тя е страшно доволна. както и свекърва ми.

# 19
  • Мнения: 382

Ааааа, казах ли и аз (барбар Петко с мъжете...е мамите де), да не се тръшкаш и да си вадиш диагнози, а?
Ама-ха! А си мислих, че само аз съм хипохонбдрик тука.

# 20
  • Мнения: 978
Елфи, Уейтуотчърс са за боклука, мен ако питаш.

Не зная, зълва ми отслабна с над 20 кг на тяхната диета и продължава да я поддържа с удоволствие (вече няма нужда да слабее). Тя е страшно доволна. както и свекърва ми.

Отслабва се Лаура, така е. Моят зет и снаха ми свалиха по над 20 кг, но аз съм против принципите им. Не те обучават на здравословни навици или поне тези, които за тях са здравословни са тотална антитеза на моята представа . Както и НВД в това число. Затова ако искаш да задържиш  кг ставаш клиент на марката им до гроб.

Аз по моите принципи- сега съм 50 кг. Имам и снимки за потвърждение. Wink Whistling

# 21
  • Мнения: 2 759
   Елфче, ако правилно съм ти разбрала проблема -  значи сме двечки.. Аз за шест месеца качих 14 кг - без да съм раждала, без нищо. Освен това се изморявам и само като дишам вече.. И ако не спя 13-14 часа, просто не мога да стана сутринта!!! Което ми създава много проблеми с близки и далечни.. Никой не вярва, че имам нужда от толкова сън, и много ми се мръщят, а аз дори след него се събуждам изморена.. Изплаках си мъката на джипи-то, и тя също ме прати да ме видят за диабет+други нормални кръвни изследвания.. Всичко беше ок. Сега ми е предписала Сарженор за десетина дена, и ако не помогне - ще гледаме щитовидна жлеза. Държа да кажа, че нищо не разбирам от медицина, просто обяснявам моя си случай.. Sad   Миналия януари бях 50 кг.
 

# 22
  • Мнения: 2 759
   А, забравих:   
     "Много ми е тежко, усещам постоянен и необясним глад за сладко, шоколад и побеснявам понякога. Станах нервна, раздразнителна. Започнах да вдигам скандали в къщи. Усещам пробождания в гръдната област."

   Ето това е, което и на мен ми се случва. Ужасно съм изнервена, увеличих цигарите, опитах се да го отдам на ПМС, обаче ПМС нямам. Денят, в който ми идва е точно като всеки друг от месеца.. Сладкото не го вдигнах, щото и без това няма на къде - много сладко хапвам, пък кафенцето е със седем лъжички/захарчета.. Глад иначе чувствам всякакъв (и за соленко). Свалих 3-4 кг с плуване, фитнес, сауна, 1 месец по-внимателно хранене, 2 вида чай за отслабване, елкарнитин и т.н.т.. Сега само поддържам форма с отслабващите чайове (иска ми се да свалям, ама колкото и да пия - нищо). Иначе от Сарженора като че ли имам леееко подобрение, ама може и да си внушавам.. С голям интерес ще продължа да проследявам темичката ти, Елф. Дано се окаже, че сме просто преуморени (има го и този вариант!). Цунки, умната и няма от какво да се притесняваме!

# 23
  • Мнения: 254
EEEEEEEи Елфче, трябва да черпиш:)

Казах ли ти, че нищо ти няма:) Само дето стряшкаш гарги наоколо:))) и се оглеждаш дали някоя гарга по грешка вместо сиренце, не е изпуснала някое шоколадче и да го докопаш...

Ей сега, вече като знаеш, че всичко ти е наред, както ти казахме всички вземи се в ръце, намери си "weight watchers", сума народ ти го препоръчахме и ще почнеш скоро да отваряш темички, как отслабнах...Simple Smile) Шоколадчета пак си хапвай, но гледай с повече съдържание на какао, т.е. черен..., че от примесите се дебелее:))

Хайде, целувам те и споко:))

# 24
  • Мнения: 1 238
Елфи, Уейтуотчърс са за боклука, мен ако питаш.

Аз бях записана там, всъщност още съм записана, но не съм ходила от много отдавна. Там се срещнах с момичета, които са били по над 100 килограма и са отслабнали. Системата им е разработена много добре. Просто всичко трябва да се изпълнява с най-голяма точност. Тогава ще има ефект.
Защо не ходя? Защото аз като готвач не съм свикнала да меря на кантарчето 2 грама пипер и 3 грама сол! И всичкото това мерене ми се виждаше толкова дребнаво....Но това сигурно е един вид професионално изкривяване...Пък и при положение че на ден правя ядене за 400 човека ми се струва направо досадна играчка да седя и да тегля 38 грама сирене и 23 грама хляб! Иначе, тези, които наистина са го спазвали с най големите подробност, наистина свалят. Аз имам много рецепти и материяли от тях- ако някой се интересува- казвайте!

# 25
  • Мнения: 1 238
Цитат
Аз по моите принципи- сега съм 50 кг. Имам и снимки за потвърждение.

А да, и това е разбира се причина да не ги ползвам вече...макар че имат и веганска храна.

Гарванче, то не е казано, че после цял живот трябва да ядеш според тяхните правила- просто трябва по здравословно. Ми то е логично, че ако си свалил 20 кила чрез диети и после се тъпчеш като свиня с фаст фууд пак ще си ги възвърнеш, ако не и двойно...

# 26
  • Мнения: 1 630
   Елфче, ако правилно съм ти разбрала проблема -  значи сме двечки..
 

хи, хи, ако ще се броим може ли и аз на опашката  Confused +15 за около година заради натрупване на различни фактори, един от които според мен, беше хормоналната спирала Мирена.

Елфче, чудесно е че изследванията са добри. НАдявам се да намериш начин да оправиш проблема с килограмите.
Пробвай да пишеш 1-2 седмици всичко, което ти влиза в устата, без да ограничавеш просто де пишеш. Аз си мислех, че не ям кой знае колко, ама каго записвах се оказа доста  Embarassed

И аз гласувам за weight wetchers, въпреки, че в момента съм ги позарязала. Ако има желаещи за групово WW,  съм много за.

# 27
  • Мнения: 1 630
аз съм против принципите им. Не те обучават на здравословни навици или поне тези, които за тях са здравословни са тотална антитеза на моята представа . Както и НВД в това число. Затова ако искаш да задържиш  кг ставаш клиент на марката им до гроб.

Аз по моите принципи- сега съм 50 кг. Имам и снимки за потвърждение. Wink Whistling

Ми сподели тогава с другарчетата в беда, какви са твойте принципи

Мен като принцип WW ми се струват добре - наблягаш на плодове и зеленчуци, не мазно месо и риба, варива, минимално количество мазнотии, без снаксове и джънк храна. Какво общо има това с марката?

# 28
  • Мнения: 1 238
аз съм против принципите им. Не те обучават на здравословни навици или поне тези, които за тях са здравословни са тотална антитеза на моята представа . Както и НВД в това число. Затова ако искаш да задържиш  кг ставаш клиент на марката им до гроб.

Аз по моите принципи- сега съм 50 кг. Имам и снимки за потвърждение. Wink Whistling

Ми сподели тогава с другарчетата в беда, какви са твойте принципи

Мен като принцип WW ми се струват добре - наблягаш на плодове и зеленчуци, не мазно месо и риба, варива, минимално количество мазнотии, без снаксове и джънк храна. Какво общо има това с марката?

Няма да ти харесат Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Пълно веганство- т.е. не консумираш нищо от животински произход. Ноооооооооо! Ядеш на корем!
Гарванче, извинявай, че се намесих Embarassed Embarassed Wink Wink Wink Wink

# 29
  • Мнения: 513
Ти с какво крьвно си високо или ниско?
Аз съм с кръвно като на бебе 120/80.
 bowuu

Общи условия

Активация на акаунт