Кога се насрочва планово секцио при близнаци?

  • 8 057
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Здравейте,
Можете ли да ми кажете колко по- рано се насрочва операцията при планирано секцио ? Казват ли ти някакъв диапазон в който ти да си избереш дата( например в еди коя си седмица трябва да се случи) или направо те определят? Аз започвам 8ми месец и още не са ми определили дата, казаха ми да отида към края на 8 мес. и ще я насрочим. Притеснявам се, че може да си ''изпреваря'' датата и прегледа.
Мерси!

# 1
  • Мнения: 4 965
Насрочва се за около 2 седмици преди термина, по преценка на лекар.
Моето беше насрочено за 2 седмици преди термина, а госпожиците се родиха 5 седмици по-рано.
Не се притеснявай - ако бебетата тръгнат по-рано, просто ще ти направят секцио по спешност. Лекарите имат опит и ще знаят как да реагират. Можеш само да помолиш наблюдаващия те лекар да ти подготви по-рано документите, отбелязвайки изрично в тях, че подходящото родоразрешение е секцио, ако няма самият той/тя да ти води раждането.

# 2
  • Мнения: 135
Благодаря за отговора!
Наблюдаващия лекар няма да води раждането, а ако не ми издаде необходимите документи по-рано какво следва ако тръгнат по-рано децата?Нали за секцио се правят първо изследвания както и тест за упойката?
Това, че твойте бебенца са се родили толкова рано имаше ли някакви последствия. Предполагам са стояли и в кувиоз?По принцип ме притеснява ранното раждане дали всичко с бебетата ще е наред, но ще видим докога ще устискам.

# 3
  • Мнения: 4 965
Няма страшно.
Ако не успее да ти попълни документите, ти ги попълват при приемането, правят ти ехограф, тестовете за упойка и т.н. стават буквално за няколко минути (драсват ти по кожата на ръката с различни игли и преценяват), предните изследвания вършат работа, а и те ти пускат бързи изследвания.
Последствия при нас нямаше - стояха едната 6 дни, а другата 7 дни в кувьози, защото след раждането паднаха рязко под 2 кг., но не се наложи нито да ги обдишват, нито да им слагат антибиотици - просто ги държаха на топло, за да укрепнат.
Не се притеснявай и мисли позитивно. Hug

# 4
  • Мнения: 135
Благодаря ти!:)

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Няма никакъв проблем с документите. Ако не са ти ги дали от ЖК те приемат по спешност по всяко време, може и без никакви документи. Няма да сега някоя да не е родила заради липса на документи.  Laughing Що се отнася до преждевременното раждане, често срещано при близнаците - не се притеснявай предварително. Пък и срока не е единственото важно в случая. Мойте също са родени в 35 г.с. и кръвоизливи имаха, и тежка жълтеница, и пак нищо им няма (благодаря на Бога за което). Аз точно това работя - следя развитието и рехабилитирам предимно недоносени бебета и мога да кажа че от 32-33 г.с. нататък си е до организъм и късмет. Имам бебета родени в 32-33 г.с. с много леки, напълно поправими проблеми и бебета родени в 37-38 г.с., дори на термин с тежки проблеми. Така че изобщо не го мисли това и не бързай да се притесняваш.
Желая ти леко раждане и здрави бебета!  Hug

# 6
  • Мнения: 135
savina- Благодаря ти! Много ми се иска да издържа още месец, но както казваш наистина всичко е до късмет.
Simple Smile

# 7
  • Мнения: 355
Моето секцио също го насрочиха в последния момент - видяха на видеозон, че бебетата са започнали да 'слизат" надолу и имам разкритие.  Не помня да ги изненадах с  нещо - по принцип тези операции са рутинни и всички реагираха много бързо и професионално. Бях в 32-33 г.с  Едната ми дъщеря, по-малката се роди 1850 г и беше в болница 28 дни. Другата, която всъщност бе втора, се роди 2 350 г и стоя в кувьоз около седмица. Въпреки ниските килограми и ранните седмици, децата бяха добре - дишаха самостоятелно, хранеха се самостоятелно, имаха развит сукателен рефлекс.
Наваксаха в килограми и във физическо развитие за около 1-1,5 г.
Не се притеснявай - нали си lucky girl Simple Smile

# 8
  • Мнения: 285
Моята бременност ми я следеше док който си ме изроди с планово секцио в 36 г.с. заради плацента превия Като махна серклажа и видяха че няма да родя ми даде избор в следващите 10 дни аз избрах последния и така първи близнак 1980г и 45см и втори близнак 2210г и 45см за сръвнение към днешна дата тежат съответно 14,700 и 13,900 имахме си проблеми с по малката но всичко се израства Успех  Hug

# 9
  • Мнения: 4 306
Моята дата я планираха, когато бях в 32 г.с за 38.
Написаха ми изследванията, които трябва да направя, тестуването за упойки и ми оформиха документите за постъпване.
Вяврам, че всичко ще е наред, не се тревожи за формалности.
Само гледай да си имаш лична карта  Wink

# 10
  • Мнения: 1 862
При нас е рано да се говори, но все пак го обсъдихме на предният преглед... Та докторката каза около три седмици преди термин. Дано стигнем до там  Praynig Praynig Praynig

# 11
  • Мнения: 249
Здравейте,
Можете ли да ми кажете колко по- рано се насрочва операцията при планирано секцио ? Казват ли ти някакъв диапазон в който ти да си избереш дата( например в еди коя си седмица трябва да се случи) или направо те определят? Аз започвам 8ми месец и още не са ми определили дата, казаха ми да отида към края на 8 мес. и ще я насрочим. Притеснявам се, че може да си ''изпреваря'' датата и прегледа.
Мерси!


Здравейте, извинявам се предварително за въпроса, но ме интересува задължително ли е ако имаш близнаци да ти правят секцио? Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 4 306
Здравейте,
Можете ли да ми кажете колко по- рано се насрочва операцията при планирано секцио ? Казват ли ти някакъв диапазон в който ти да си избереш дата( например в еди коя си седмица трябва да се случи) или направо те определят? Аз започвам 8ми месец и още не са ми определили дата, казаха ми да отида към края на 8 мес. и ще я насрочим. Притеснявам се, че може да си ''изпреваря'' датата и прегледа.
Мерси!


Здравейте, извинявам се предварително за въпроса, но ме интересува задължително ли е ако имаш близнаци да ти правят секцио? Heart Eyes
Не е задължително. Много майки си раждат по естествен път.

# 13
  • Мнения: 60
Обикновено назначават при първо раждане или ако е ин витро бременност, за да се подсигурят. Все пак не е задължително и зависи от преценката на доктора. На мен ми назначиха дата за секцио две седмици преди термина и все се притеснявах дали ще устискам до края...това е нормално. Спокойно довери се на докторите...

# 14
  • Мнения: 249
Здравейте,
Можете ли да ми кажете колко по- рано се насрочва операцията при планирано секцио ? Казват ли ти някакъв диапазон в който ти да си избереш дата( например в еди коя си седмица трябва да се случи) или направо те определят? Аз започвам 8ми месец и още не са ми определили дата, казаха ми да отида към края на 8 мес. и ще я насрочим. Притеснявам се, че може да си ''изпреваря'' датата и прегледа.
Мерси!


Здравейте, извинявам се предварително за въпроса, но ме интересува задължително ли е ако имаш близнаци да ти правят секцио? Heart Eyes
Не е задължително. Много майки си раждат по естествен път.
Много ти благодаря за отговора.   bouquet А знаеш ли при кои случаи се прилага секцио при близнаци?


Обикновено назначават при първо раждане или ако е ин витро бременност, за да се подсигурят. Все пак не е задължително и зависи от преценката на доктора. На мен ми назначиха дата за секцио две седмици преди термина и все се притеснявах дали ще устискам до края...това е нормално. Спокойно довери се на докторите...
Благодаря ти за информацията, за жалост нямам много вяра на лекари тъй като си имам опит с тях от поне 10 години...Повечето са некадърни,  назначават ти грешни диагнози, лекуват те грешно и накрая се молиш да си жив и да си намериш някой доктор на който можеш да вярваш. Така, че лично аз имам много кофти преживявания с доктори. Последно като имах среща с доктор се оказа, че ме изплашиха неистово. После се опитаха да ми вземат сумати пари не еднократно...Но както и да е всеки знае по-добре и от мен как стоят нещата в Бг...Не, че другаде е по-добре де навсякъде има плюсове  и минуси, всичко е въпрос на гледна точка.  bouquet

Последна редакция: вт, 07 юни 2011, 11:03 от kori_1

Общи условия

Активация на акаунт