БИО продукти - Чудесен повод да се чувствам пълна глупачка!!!

  • 21 867
  • 181
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Първо, не знам дали темата е за тук и не знам защо не намирам отзиви за днешното предаване На кафе.
Безкрайно възмутена съм от истината за биохраните! Ходя до София за да купя биопродукти - не защото е модерно, не защото имам излишни пари, а за да храня поне детето си с качествена храна.... Е! Поредната лъжа! Този път се чуствам много излъгана. Всички около мен са скептични по отношение на биопродуктите, аз бях тази, която все пак вярвах - т.е. пълната глупачка  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out
Има ли няой идея пред кого отговарят био производителите и кой им търси сметка за това, че не само обират парите ни, но лъжат и тровят децата ни, както всички останали!!!
С нетърпение очаквах откриването на Био Балев в Пловдив..... едва ли ще стъпя там!

Последна редакция: вт, 05 апр 2011, 10:43 от mamor

# 1
  • Мнения: 1 788
В друга тема преди писах, че нямам доверие на бг-био производителите, поради факта, че както всичко останало, едва ли и на био-храните се оказва необходимия контрол.
Не знам какво са казали в предаването на Гала, но аз лично не я приемам никак на сериозно.
Едно време беше поканила на гости някакъв "прочут лекар-билкар", който лекува запушени вени/тромбофлебити и т.н. с разтвор от билки. Приемал хора във Военомедицинска академия.
А всъщност в реалността този човек избягва контакти с хората, приема в ресторанта до академията и си е чист шарлатанин!
От тогава спрях да гледам предаването й и да подлагам на дълбоко съмнение всичко, казано в него...

# 2
  • Мнения: 393
Аз също не харесвам нито водещата, нито предаването, заинтригува ме темата....
Изследвали са в лаборатория био зеленчуци и конвенционални такива - резултата: в пъти повече нитрати в био продукта  Shocked

# 3
  • Мнения: 690
В нищо не можеш да си сигурен вече.
Лично аз отскачам до едно близко село и купувам продукция от баби - производители.
Зеленчуци, плодове, яйца и мляко. Трудно е, но не и невъзможно. С месото нещата стоят малко по - сложно, но и затова има решение.

Дали е качено предаването в нета?

# 4
  • Мнения: 1 788
Докато няма наистина качествен контрол, както и добър качествен стандарт, нищо не е сигурно.
Дори и бабите по селата не са сигурни източници на "чиста" храна, много ги знаете с какво си хранят животните, дали ги следят за болести, дали си пръскат доматите и т.н.
Като знам в каква мизерия живеят бабите по селата, не вярвам, че само заради хубавите очи на синчето ми ще отгледат чисти продукти...
Бих вземала от роднини, които няма да ме излъжат, ама такива роднини със села и продукция нямам.
Остава ми да ям боклуците на света и нашенските...
И да протестирам, да изисквам, ама я ме чуе някой, я - не, защото практиката ни го е доказала - не сме единни и едва ли някога ще можем да бъдем.
Иначе имаме приоритети - за бензин протестираме, ама за храната си траем...
Но това си го обяснявам с факта, че сигурно 70% от хората имат села и си гледат сами храната  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 2 082
mamor не съм гледала предаването....Но и аз купувам доста био храни. Какво са казали? Че са по вредни от обикновените ли?

Последна редакция: пн, 04 апр 2011, 14:38 от endira

# 6
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
И за мен беше странно че, био храната имаше по високи показатели на пестициди и нитрати в нея.
Тук говорим за показно изследване на продукти в лаборатория.

Последна редакция: пн, 04 апр 2011, 14:45 от mama_mima

# 7
  • Мнения: 393
И за мен беше странно че, био храната имаше по високи показатели на пестициди в нея.
Тук говорим за показно изследване на продукти в лаборатория.
аз за пестициди не разбрах, става въпрос за съдържание на нитрати.....
endira - горе-долу така излиза!

Последна редакция: пн, 04 апр 2011, 14:48 от mamor

# 8
  • Мнения: 62
не знам са две думи, зарежи био храната и се насочи към био книжки  bowuu

# 9
  • Мнения: 2 521
Дори и бабите по селата не са сигурни източници на "чиста" храна, много ги знаете с какво си хранят животните, дали ги следят за болести, дали си пръскат доматите и т.н.
 Mr. Green
Със сигурност си пръскат доматите,и не само тях,а и всичко друго.За животните по съм склонна да кажа,че си ядат хубава храна.Излизат си на паша и им се дава жито,ечемик или там каквото и да е.Смеските с хормони са си доста скъпи и по тази причина не се дават.Имаме роднини на село които имат такава ферма с много крави и телета,та от тях знам приблизително какво дават.

Относно доколко зеленчуците предлагани за такива са Био,и аз съм доста скептична.Ами то трябва и почвата да е чиста,и наблизо да няма нищо което да замърсява.Това може би само към Родопите го има.

# 10
  • Мнения: 54
С нетърпение очаквах откриването на Био Балев в Пловдив..... едва ли ще стъпя там!

Аз съм си купувала от Био Балев краставици и домати. Само веднъж обаче и няма да повторя. По-дървени и безвкусни зеленчуци не бях яла. Това за мен е най-голямото доказателство, че не са био. И въобще нямам нужда от лабораторни изследвания, за да ми го докажат.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 315
А само български био продукти ли изследваха или и вносни? Купувам за бебето едни картофи и моркови от Холандия внос и италиански ябълки, за тях дали важи?
Изобщо, може ли някой да разкаже с две думи какво са показали?  Praynig

# 12
  • Мнения: 62
ужас, майките изпаднаха в паника  Laughing
тях само с био храни са ги хранили, та вижте сега какви умници са станали  Laughing

я по-спокойно, ше си докарате некой рак от толкова нервни, не от храната.

# 13
  • София
  • Мнения: 17 315
Паника къде точно видя?

# 14
  • София
  • Мнения: 6 365
Първо, незнам дали темата е за тук и незнам защо не намирам отзиви за днешното предаване На кафе.
Безкрайно възмутена съм от истината за биохраните!

каква е тази истина, дай малко информация за онези, които не са гледали предаването и не са наясно за какво говориш?

Общи условия

Активация на акаунт