Боя за коса - blond 22! Пролетни красавици

  • 107 108
  • 746
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 372
Здравейте момичета.

Янче (Мама Панда) и ти вече в русата тема - браво   bouquet

За първи път се включвам реално, макар, че от 15 години съм блондинка. След като родих обаче, не мога да го постигна само с боя - корените ми драстично потъмняха.

Сега намерих изсветляващ крем на B-Decolor по препоръка и съм адски доволна. Няма нужда да се боядисва след него, а корените стават бели. Супер е, обаче си е силен (не чак като прахообразните, но си е обезцветител).
Обаче сега имам проблем - корените ми са много светли, а дължините са по-тъмни. Не много, но ме дразни. Не искам да ги мажа целите, за да не изгорят допълнително.
Помня, че моята фриз. правеше "пране" на коса, обаче нямам възможност да отида при нея.
Някой има ли идея как се прави? Моля за помощ.

П.с. Извинявам се, ако е обсъждано   bouquet


Изпиране в домашни условия...  newsm78  ... не помня дали някой си е правил.
Подбутвам все пак напред, може някой да ти помогне.
  Hug

Аз снощи мазах пак корени, както винаги, чудесен резултат, много съм доволна.
Май ще ходя да подрежа малко връхчетата обаче, защото не ги усещам съвсем мекички, дразнят ме и само ги пипам.
  Confused  Иначе грижите си казват думата - трети месец, а цъфнало връхче нямам(чук-чук).  Flutter

# 646
  • Мнения: 0
здравейте преди две седмици реших да се боядисам руса обаче блондора ме изгори супер много и косата ми стана рижава и след това пробвах с руса боя обаче не ме хвана и си матирах с черма боя цвета и сега ми е нещо като меден тъмно рус.. та въпроса ми е сега ако се боядиша с руса боя на велатон ще ме хване ли?

# 647
  • Мнения: 738
Feeling - със сигурност си писала, но аз да попитам с каква боя се боядисваш? И ако може инфо за другите продукти които ползваш. За сега съм с шампоан на Лореал -абсолют репеар, но си мисля каква маска да си взема най-вече сега за лятото  newsm78.
И благодаря за вниманието   bouquet. Аз всъщност намерих решение на моя въпрос. Толкова по блондиснки, че  Joy...на листовката пише ако искаш да изсветлиш само тон какво да ползваш.
Но за сега така ще си ходя - малко шарена.  bowuu

# 648
  • Мнения: 372
Не се притеснявай, и аз колко време шарена си ходех и търпеливо изрязвах тъмните връхчета, за да не тормозя косата допълнително.  Hug

Боята е Мажиблонд 921 с 9% окислител, от Рибката я взимам. Много съм доволна, ползвам я 4-5 месеца вече. Ето снимка(от преди 2 месеца е, но цветът е същия):
 http://deska23.snimka.bg/?album;aid=475081;pid=23331126   
Да спомена и тук - кичури нямам, предполагам, че по тънките ми косми се изсветляват повече, друго обяснение нямам.   33uu
Миналата година, след лятото си взех Абсолют Рипер - шампоан и маска, оказаха се спасение за крайно изсушената ми коса. Освен това ми приглаждаха излишния обем. За онзи период бях страшно доволна, скоро не съм ги ползвала. Мисля да взема новата серия. Ти как ги намираш, доволна ли си?  Simple Smile

Иначе с удоволствие бих ти описвала от какво съм доволна, но не знам дали косъмът ти е като моя и дали ще ти паснат.
За протокола - с природно сух и дебел и остър косъм съм, гъста коса, непокорна, с излишен обем. Ползвам главно приглаждащите серии и такива за екстремно овлажняване, от време на време и по-леки, за да не се утежни косъма прекалено.
Опиши косата си, за да имаме ясна представа и ако не аз, то някое от момичетата с твоя тип косъм ще помогне.
  Hug

# 649
  • София
  • Мнения: 6 259
Препоръчайте продукт с UV защита за лятото, на по-поносима цена. Усещам от няколко дни, откакто пекна лятното слънце, връхчетата са ми много сухи. Вярно, че ми е време за подстригване, но са по-сухи от нормалното.
В ДМ гледах има 2-3 продукта, отзиви?

# 650
  • Мнения: 372
Препоръчайте продукт с UV защита за лятото, на по-поносима цена. Усещам от няколко дни, откакто пекна лятното слънце, връхчетата са ми много сухи. Вярно, че ми е време за подстригване, но са по-сухи от нормалното.
В ДМ гледах има 2-3 продукта, отзиви?

В ДМ, ако си гледала това
да знаеш, че останах много разочарована. Не, че очаквах кой знае какво от Балеа, но този спрей е адски мазен. Все едно олио си мажеш.  ooooh!  Подарих го на приятелка, която ме пита за УВ защита, тя пък го преподарила - и на нея й било много мазно.  Laughing  Може да е минал през още няколко ръце.  Laughing
За другите не знам, може да има добри попадения.  Peace
Има много доволни от спрея на Лакме: http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=218&products_id=2841
И аз му се чудя.  newsm78  Ама е крайно време да си взема, защото после и аз ще се чудя, както теб, защо са ми сухи връхчетата.  Peace

# 651
  • Мнения: 738
Feeling - страхотен цвят. А тъмна ли ти е попринцип? Аз искам такъв цвят, но напоследък само с боя не става. Аз имам гъста, но доста тънка коса. От абсолют репеър съм меко казано доволна. Все едно мажа косата си с крем, не с шампоан. Чудех се за серията за боядисана коса.....ама знам ли.
Ето една снимка. Корените ми да вметна са доооста по-светли. Сега ще си взема 6% окислител, че май този (9) ми идва силен.Ето да видите каква ми е косата

# 652
  • София
  • Мнения: 6 259
Feeling, да, този гледах. Пиши дали си доволна, ако поръчаш на Лакме. Peace
Термозащитният ми крем е с UV защита, но пък аз сега като е топло не ползвам сешоар, а е тежък крема, ако се ползва самостоятелно.

# 653
  • Мнения: 372
Feeling, да, този гледах. Пиши дали си доволна, ако поръчаш на Лакме. Peace

Непременно ще споделя.  Hug

alegoria,благодаря!
Косата ти изглежда много добре. Разлика(поне от снимката) не виждам почти.
  Simple Smile
За естествения цвят забравих да спомена, около 6 по номерация си го определям.  Peace
Серията за боядисана коса не съм я ползвала. За Витамоно Колор ли става въпрос? Помня, че от нея имаше много добри отзиви.  Simple Smile

# 654
  • Бургас
  • Мнения: 959
Здравейте!
Може ли да ми помогнете как да си намеря боя Чифели? Има ли някъде онлайн?
Благодаря предварително   bouquet

# 655
  • Мнения: 75
Препоръчайте продукт с UV защита за лятото, на по-поносима цена. Усещам от няколко дни, откакто пекна лятното слънце, връхчетата са ми много сухи. Вярно, че ми е време за подстригване, но са по-сухи от нормалното.
В ДМ гледах има 2-3 продукта, отзиви?

И аз още не съм се ориентирала в слънцезащитните серии , но пък мога да ти препоръчам нещо , което при мен се справя идеално със сухите връхчета.
Преди шампоан слагам маска от рициново масло + зехтин + глицерин ... смесвам в равни количества и седя колкото имам време , не повече  от 2 часа ....чакам с нетърпение Еластисайзър екстрийм  http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=231&products_id=2709 / коментиран и доста  доволни  в другата тема   / , ключовите му съставки са същите .  Grinning

# 656
  • Мнения: 3 675
Аз съм много доволна от Elasticizer Extreme  Grinning
Това е един от най-хубавите ми продукти за коса.  Heart Eyes

# 657
  • Мнения: 22 437
Здравейте момичета. )
Отдавна не съм се вясвала, но то защото не съм се боядисвала.
Дойде ми времето и реших да пробвам новата боя на Лореал, Mousse.
Като нанасяне е супер елементарно, 1боя ми стигна доволно (но и косата ми е доста по-къса от преди). Косата е страхотна след измиване, но то е така с всички бои на Лореал. ) Сега само се надявам цвета да се запази до край такъв. )

Ето резултата, боядисвах се с 83. Стана обаче по-тъмно, отколкото очаквах.

корени
пак корени
дължина
краища

# 658
  • Мнения: 79
Mirama, аз също се боядисах преди 1 месец със същия цвят..мога да кажа, че ефекта е като с Casting, нищо, че боята е амонячна. На мен ми придаде само нюанс. Ако не е тайна, на теб какъв ти е естествения цвят на косата? Може би си го споменавала, но съм нова:)

# 659
  • Мнения: 22 437
emailisita, при мен със всички бои си се получава цвят, а не само нюанс. )
Есествената ми коса е светла, 7ца някъде.

Общи условия

Активация на акаунт