виждали ли сте 6-месечно бебе, което може да лази?

  • 8 913
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 330
А виждали ли ли сте бебе,което няма и 3 месеца и си държи главата само?В момента децата се развиват по-бързо...Дано да е за хубаво

# 31
  • Мнения: 1 403
 Емили на 7 лазеше,а на 10 и пол. проходи. Пъргаво си е детенце-нека си лази.

# 32
  • Мнения: 1 327
а започват ли с лазене назад?? защото мойта определено се придвижва назад особено докато се бори с някоя играчка.... и от по половин метър за няколко минути...
а за изправената глава на 3 месеца - и мойта оттогава я държи добре изправена.. това се смеехме с майка ми, че както бързо се развиват днешните деца скоро ще почнат да се раждат и проходили..

# 33
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Браво на бебока. Нека да си лази на воля. Grinning

# 34
  • София
  • Мнения: 112
Моят син започна да лази на 6 месеца и почти веднага след това започна да се изправя на всичко до което се докопаше. Проходи много рано - на 10 месеца вече ходеше самостоятелно.
Мисля, че не бива да те притеснява това, че детенце е започнало да лази на тази възраст и че това не е гаранция, че ще проходи рано.

# 35
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 браво на де4кото Simple Smile аз съм 3увала за деца които на 9 месеца са проходили ..така 4е дупе да ти е яко . ако оба4е се нау4и да лази ( добре и сръ4но ) може да проходи късни ..понеже основния стимул за ходенето е да се " докопат" до някоя игра4ка или предмет ..ащом може с лазене ..няма нужда да се изправя Simple Smile
 Гери проходи на 10,5 месеца ..не е лазила изобщо ..сега се нау4и в градината ,покраи другите деца Simple Smile

# 36
  • Мнения: 404
Наша Деси проходи на 10 месеца, а на братовчед ми започна да лази на 6 месеца.

# 37
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Иван правеше опити за лазене на 4 месеца,до 5 месец ми беше пролазил вече,на 7 месеца ми се изправи в кошарата  сам за първи път на 8-9 месеца ходеше като се подпираше по стените и чак на 11 и 1 седмица му правихме прощапулник/вече си ходеше сам/

# 38
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Moят   син  пролази   на  5.5  месеца . На  6  вече се  изправяше  сам  в  кошарата  а  на  10,5  ходеше.  На  една  позната  дешешо  проходи  на  8  месеца.

# 39
  • Мнения: 337
Сина ми почна да сяда малко след 4 месец, 6 вече лазеше, а проходи в началото на 9 месец. Даже си мисля, че е нормално. Аз съм от по-старото поколение мами, които сега чакат 2 бебче, но сегашните мами имам чувството че са много разглезени, всичко вече е наготово, памперси, каши, сухи млека с високо качесвто, даже се чудя не им ли става скучно през деня, а в такива случаи когато има време би трябвало да го отделяме за развитието на детето си, а не да си похъркваме до него. Ако детето е здраво не виждам защо да не пролази и проходи по-рано.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 798
И моята пролази напред преди да стане на 6 месеца. И май никога не съм я виждала да лази назад и до сега... newsm78,една седмица след това започна да се изправя сама по мебелите. На 7 месеца вече ги обикаляше,както прави и сега,НО не иска да ходи. Нито за ръка,никак....абе никак,дори една крачка не иска да направи. Wink не знам защо, а е много стабилна.
А главата и никога,ама никога не се е клатела, още в родилния дом си я държеше, ако искате ми вярвайте. никога не сме и подпирали главичката. На месец вече я дигаше като я слагахме по корем, педито беше  #Crazy Shocked ей така акто я видя!
Обаче....не ще да ходи!!!

# 41
  • София
  • Мнения: 299
Аха... и дъщеря ми (бебе Ру) пропълзя (назад  Laughing) и почна да се изправя на 6 месеца, а проходи на десет. Така че си е абсолютно индивидуално. Да ти кажа аз лично не смятам, че трябва да се бърза с прохождането, но това си е лично мнение. Почва се едно падане, търчане по бебе... е, то без това не може де, ама не е бърза работа чак  Wink

# 42
  • Мнения: 827
Да, чувала съм, моят. Но за сметка на това, не иска да направи и крачка, дори и с чужда помощ(не че го насилвам де). Детето си знае, щом го е направил, значи има достатъчно сили и може да поеме това натоварване, ако мога така да се изразя. Wink

# 43
  • Мнения: 35 968
моето пълзи и се влачи по корем с бясна скорост...

Общи условия

Активация на акаунт