Сглобяеми къщи 3

  • 357 360
  • 1 080
  •   1
Отговори
# 960
  • София
  • Мнения: 3 914
Вярно е. Питах wolverine070879 на лично съобщение. Отговори ми изчерпателно с името си и ми даде телефон за връзка.

# 961
  • Мнения: 93
Мхм, бай Лазер от хилядоосемстотин и незнамкояси година само с калиброван материал  е работил и със специални винтове. И всичко право, по конец. Затова са му оцеляли къщите, в Копривщица да речем, иначе да са паднали.
 Много хубави работи говориш, но и глупости.
Гледах видеото как гние ОСБ под стиропора, както е масово прилаганата технология. Само не ми стана ясно, защо е изгнило и при външна колона, обветряна от 4 страни, при която конденз не виждам как се получава. И започвам да се вкарвам във филми, например като този за кацането на американците на Луната. newsm78 Признавам, не разбирам английски, моля някой да поясни защо се е случило при колоната. (петата минута)
https://www.youtube.com/watch?v=tf1QReGwJoA

Абсолютно подкрепям казаното от МИЛС относно сравнението на старите възрожденски къщи и сегашното панелно и редови строежи.
Глупостите които говоря идват от преживяното със съвременните изпълнители. Много надути повярвали се "майстори" които всички имат големите изисквания за финансовото възнаграждение но опита им както и изпълненото качество би накарал бай Лазер от хилядоосемстотин и незнамкояси година да се обърне в гроба.
Точно в качеството на изпълнението на всички етапи при строежа на дървената къща може да създаде предпоставки влага или направо течностти да навлязат в панелите.
В Австрия когато запечатат една стена заедно с няколко защити, шансовете да проникне влага е изключително малка. Точно тази педантичност липсва в БГ и затова аз предпочитам дишаща стена, при която и да проникне вода/влага може и да излезе преди са направи поразии.
Отделно дори и при дишаща стена могат да се сложат няколко защитни бариери, ако портмонето позволява, за да се залага на сигурното.
Колкото и да е добър шефа на една фирма в последствие неговите ниско платени работници след това ще изпълнят къщата. А те когато /не ако/ не са на кеф, не спазват правилата. Я надзирателя го види, я не...

# 962
  • Перник
  • Мнения: 4 863
На базата на собствените си преживявания със съвременните български строители, подкрепям wolverine070879. Дори и живеейки на обекта, не успяхме да предотвратим някои пропуски в качеството на изпълнение (надявам се да не сме пропуснали нещо наистина съществено)  Confused

# 963
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Няма съвременни български строители. Има хора, които може би трудно са намерени, за да работят. Не знам дали сте се сблъсквали с това, но е изключително трудно да се намери човек за дългосрочна физическа работа, още повече пък с квалификация. Пазарът на труда в строителството е много разнообразен - от хора, които не могат да четат, до висшисти на ръба на оцеляването. Вариантите са два - или да не се взираме прекалено много в свършеното, или да си строим с тухли и бетон, където издънките пак ги има, но общо взето знаем какво да очакваме.

# 964
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ljuboznatelna, права си. Трябваше да сложа строителите в кавички. Знам колко е трудно да се намери квалифициран човек за строителство и не само. Работата ми е такава, че посещавам производствени фирми от всякакви сектори. Всички се оплакват от липса на хора. За вкъщи сме си резервирали едни доказани майстори  и ги чакаме да приключат обект, за да дойдат при нас. Няма да казвам какви надници плаща мъжът ми на едни мургави братя за обща работа - копаене, местене на камъни. И положението е страшно - ако не им седи на главите и им е казано "изнесете всички камъни" например, те почват да ми вадят и камъните, с които съм си оградила градинките  ooooh! Но отлично знаят кога е 12:00 часа и си чакат парите за обяд  Mr. Green
За прекаленото взиране - не можем да не се взираме, след като сме дали една торба пари и са ни обещали перфектно качество  Peace

# 965
  • Мнения: 93

29.000 км навъртях да присъствам всеки ден на обекта по няколко часа и при мен не успях да се опаза от някои простотии. добре че за сега не са трагични, а дреболии които само дразнят окото.
Само от 1 майстор -плочкар останах на 100% доволен. 25 лева/м2, мургавичък е, но не е от братята. Каквото обеща си направи, каза че може да отнеме малко повече време от заложеното, тъй като скоростта зависи и от качеството на плочките. Взе си парите и се разделихме приятелски и щастливи... само дето за дреболии да не го търся че е с 4 месеца напред зает...
Реално всички работници ги мързеше да дишат пък камоли да работят.. това е явно български менталитет. А циганската бригада гледаше колкото се може по-бързо да свърши и да вземе пари, но затова пък качеството е ужасно и то само защото бърза... Вероятността да намерите добри майстори е много малка и точно затова трябва да им се виси безскрупулно на главата...
На пазара има ужасен глад за професионалистти строители, че фирмата изпълнител постоянно ми се оплакваше как не може да ги задържи, независимо какво им дава или плаща... няма лоялност. Затова толкова много некадърници видяха тяхната възможност да се реализират в строителството.
Фатални грешки се правят както при монолитното строителство така и при дървеното. Затова всеки който има намерение да строи да си закалява нервите и тренира издръжливостта...

# 966
  • Мнения: 8
Да кажа, че Дом Неделчева се подвизава под друга фирма, но не и знам името. Веска Неделчева ще си остане мошенничка и това си е. #2gunfire

# 967
  • Мнения: 15
Някой има ли мнение за тази фирма?   http://www.xn--80aaehg5atv0gdg.com/wp/

# 968
  • Мнения: 15
Да се похваля днес ни излезе ПУП-а и сме мн щастливи. Една година го чакаме.

# 969
  • Мнения: 93
Да се похваля днес ни излезе ПУП-а и сме мн щастливи. Една година го чакаме.

Честито Саса08,
продължавайте бавно напред, внимателно без много грешки....

Аз пък да се похваля....
Термопомпа /въздух-вода/ с подово отопление и 27 см вата като изолация при 150м2 отоплена площ ми излезе 120 лева през Ноември...
Да видим колко ще излезе през Декември, че температурите паднаха още.

# 970
  • Мнения: 15
Да се похваля днес ни излезе ПУП-а и сме мн щастливи. Една година го чакаме.

Честито Саса08,
продължавайте бавно напред, внимателно без много грешки....

Аз пък да се похваля....
Термопомпа /въздух-вода/ с подово отопление и 27 см вата като изолация при 150м2 отоплена площ ми излезе 120 лева през Ноември...
Да видим колко ще излезе през Декември, че температурите паднаха още.
Благодаря. Дано е по бързичко,че бюджета ни взе да го боли глава от наеми вече. Ще пиша пак за избора на фирма. Говорихме с 2 за сега и съм в шах.

# 971
  • Мнения: 4
Здравейте,
След всичко изписано до сега не видях има ли фирма, която независимо от цената поне качеството да е на 100%.
От доста време искаме да си построим такъв тип къща не заради цената а заради енергийно ефективността. Колкото пъти сме се спрели на нещо и прочетем малко повече намираме само ужасни истории и пострадали хора.

# 972
  • Мнения: 93
Здравейте,
След всичко изписано до сега не видях има ли фирма, която независимо от цената поне качеството да е на 100%.
От доста време искаме да си построим такъв тип къща не заради цената а заради енергийно ефективността. Колкото пъти сме се спрели на нещо и прочетем малко повече намираме само ужасни истории и пострадали хора.

Здравей Кирил,
Като цяло аз съм доволен от качеството и изпълнението на двете фирми които ми направиха къщата
Терабилд и Кагетцу като подизпълнител за панелите.
Разбира се и при мен има някакви малки грешки, но това е нормално тъ като 100% в нашия човешки свят няма...
Къщата ми е ниско енергийна, но проектирането и избраната технология стана по мое желание.
Тези фирми бяха само изпълнители на моя проект. Кагетцу също имат добри проектанти, но имаше защити които аз си настоявах да бъдат включени и направени които дигнаха цената.
Ако искаш повече информация, пиши ми на лично да ти препратя едно дълго писмо което съм писал за друг заинтересуващ се.

# 973
  • Мнения: 1 262
Здравейте.Някой строил ли е чрез фирма Милин Камък?

# 974
  • Мнения: 15
Здравейте! Някой може ли систематизирано да напише етапите и документите, стъпка по стъпка, че е тотална каша в главата ми и не знам откъде да започнем. Имаме място, но то е на името на мъжа ми, брат му и майка му. Не искаме да прехвърляме земи, искаме да строим с разрешение за строителство . Сега първо, до колкото разбрах, трябва да извадим свидетелство за наследници. Оттам нататък какво следва? Проблемът е, че мъжът ми трябва да си вземе отпуск да ходи по институциите и ни се иска да сме подготвени какви документи къде ще са нужни, за да не стане да си загуби деня и да го върнат за някоя хартийка. Много ще съм благодарна, ако някой може да напише стъпка по стъпка всичко.
Изважданете на документи (ако е за пуп и ) за разрешително е доста трудоемко. Аз лично платих на архитекта си един хонорар от 350лв и жената една година се разправя с нашия пуп (даже мисля ,че са малко) сега и с разрешителните с предварителни договори. Спестих си мн нерви. В сравнение наши комшии 2,5години ги разкарват по инстанции за същите документи като в енерго про са ги лъгали 1гонина че ще им пуснат ток.

Общи условия

Активация на акаунт