Сполучливи имитации на маркови парфюми -2

  • 281 576
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0

Момичета, имате ли инфо за  трайна реплика на Джунгла на Кензо? Досега купувах ( няколко години) от наливната парфюмерия в подлеза пред  съда  ( Варна) и го харесвах повече от оригинала. Преди месец отидох да взема отново - нищо общо с преди, ароматът не се задържа  дори половин час в/у кожата. Седмица след  кофтарската покупка, при посещение в Русе, попаднах на магазин  за наливна парфюмерия ( някъде в центъра на града), умрях от кеф и  на момента купих - за съжаление, отново същата работа -  след половин час, от  миризмата в/у китката ми  ни  помен... ( макар и  двете ми  покупки  да бяха добре "натъпкани" с капките - концентрат, на 30 мл,  добавям 100 капки) Явно са прецакали нещо в парфюма...
Въпросът  ми е: Къде  във Варна, мога да  купя  наливна парфюмерия и  да ми добавят капки? В Рефан на бул "Княз Борис"  твърдят, че  поради  промяна във  фирмената им политика, вече работят с  "готови форми". Купих и от тях  Джунгла на Кензо- слаба  работа...и като реплика, и като сила/трайност на  аромата.

# 691
  • Мнения: 1
Някой имa ли идея 001 нa Рефaн,нa кой пaрфюм е имитaция? Днес си го купих, много приятен свежaрски Aромaт.

# 692
  • Мнения: 107
аз си взех АКВА на Булгари от Рефан вчера, не е лош, но отначало сякъш има по-силен аробат на спирт, а след време се отмирисва и си остава аромата на самия парфюм. Сякаш на Барджело имитацията ми допадна повече... Нищо, занапред ще знам. А номера в каталога на Рефан е 246.

# 693
  • Варна
  • Мнения: 3 264
много харесвам Bright Crystal на Рефан , доближава се доста до оригинала и е траен .Получавала съм комплименти от колеги надуши ли ме от над метър разстояние и то часове след като съм се пръснала . Искам да попитам къде във Варна продава репликата на Dior Addict , тези малките шишенца ,май Mood нещо си се казваха ?
Скрит текст:
да споделя с вас нещо което ме потресе наскоро.Една прителка искала да си вземе оригинален парфюм и влязла в 2-3 магазина от тия скъпарските по центъра да пробва.При което се прибира вечерта и целият и врат плюс всички места където се е докоснала с ръката по която е имало пръснато са станали в малки ситни червени пъпчици.Ходила по лекари и след дълги разпити и изследвания се стигнало до извода че е от някой от залежалите " оригинални" парфюми в "марковите" магазини 

Последна редакция: нд, 02 юни 2013, 13:53 от Didi_Bidi

# 694
  • Мнения: 678
Нищо чудно там са по-големи боклуци т.к. се залежават дълго време заради скъпотията

# 695
  • Търновска област
  • Мнения: 37
Здравейте. Взех си на Зак Зодиак  Crystal Noir Versace  и  Opium Yves Saint Laurent.

От  2 парфюм  съм повече от доволна, траееен, наситен /но и странен не на всеки ще му допадне като аромат --предварително душкане/ дрехите в коша за пране миришат все едно съм ги пръскала, целият кош се умириса/аз по принцип по дрехите не пръскам/ Течността в шишенцето е тъмно жълта.

1 парфюм обаче, както сподели и  allforone ,слаба работа 2 часа и нещичко се запази, но пък за тези 2 часа през цялото време го чувствах да витае около мен ,без да ми се налага да се душа или да се въртя като пумпал ,затова за мене си му слагам + Течността е като вода бяла.

И си се чудя, дали има връзка между цвета на течността и силата/ трайността на аромата.

Не е по темата ,ама си взех и душ- гел към  Crystal Noir Versace ама не съм го пробвала ,защото искам и косата да си измия с него ама ме е страх нещо,ама тия дни ще го пробвам.

# 696
  • Мнения: 1 339
Някой имa ли идея 001 нa Рефaн,нa кой пaрфюм е имитaция? Днес си го купих, много приятен свежaрски Aромaт.

001 е MISS DIOR CHERIE.
Преди години, когато го имаше ми беше един от любимите. Скоро ще си го взема отновно. Дано да не са го развалили.

Ти как оценяваш трайността?

# 697
  • Мнения: 1
Някой имa ли идея 001 нa Рефaн,нa кой пaрфюм е имитaция? Днес си го купих, много приятен свежaрски Aромaт.

001 е MISS DIOR CHERIE.
Преди години, когато го имаше ми беше един от любимите. Скоро ще си го взема отновно. Дано да не са го развалили.

Ти как оценяваш трайността?


Много блaгодaря Simple Smile Понеже го купих нa сляпо, сaмо по мирисa нa тестерчето .... кaто се прибрaх се нaпръскaх и след кaто утихнa aромaтa зaпочнa много дa ми нaпомня нa Coco madmoiselle - Chanel. Трaен е достa, от две пръскaния го усещaх 6-7 чaсa.
Взех си и Alien - Thierry Muglier, не могa дa кaжa кaк е спрямо предни години, купувaм го зa първи път ... Но aко се вземе предвид, че го хaресaх моментaлно сред 10те тестерa нa нови aромaти ... и без дa знaм чия имитaция е (във въпросния мaгaзин не дaвaт списък с номерaтa, дори отричaт зa съответствието нa нaливните пaрфюми с кaквито и дa е оригинaли) ... то знaчи е зaбележим със сигурност  Peace Не е обaче от нaй-трaйните. Дa се имa в предвид, че купувaм пaрфюмите нa Рефaн без допълнителни кaпки, aко товa е от знaчение зa трaйносттa.

# 698
  • Мнения: 716
Щом напомня Коко Мадмоазел, значи е аналог на новия "Мис Диор Шери".

Самият Диор го реновира неотдавна до по-дървесен аромат, за сметка на плодовостта Wink

# 699
  • Мнения: 2 890
163    GUCCI RUSH 2 / GUCCI
226   ACQUA DI GIO  / G. ARMANI
За дамския мога да кажа,че ми харесва и е траен,мисля аз,вчера преди да си легна си пръснах веднъж и тази сутрин на пробуждане,ми ухаеше приятно  Simple Smile
Но тези ги взех от Варна,не наливни,миии много скъпо така бе  ooooh!
Тук където има наливни,10мл е 1-1,40 лв и си е доста по-евтино,направо без пари,Но нямат много аромати,защото съм от малък град....Та в този ред намисли,препоръчайте някой по-стар но хубав аромат,който по-лесно се намира...
Мин седмица си взех един,ама нз кой е ,няма номер,няма нищо,а забравих името  Blush
А за племеницата си хареса Ескада,малко сладникъв ми се стори за мен,но др път май и аз такъв ще напълня Thinking

# 700
  • Мнения: 1 339
Здравейте, да се включа и аз с последните си впечатления.

Взех си MISS CHERI DIOR- 001 на Refan и ALIEN- T. MUGHLER- 306 пак на Рефан.

И от двата определено съм доволна. И двата са ми 50мл с по 100 капки.

MISS CHERI е много траен. Определено не са го развалили. Издържа ми часове наред- около 6-7 часа. Има много приятна остатъчна миризма Върху дрехите стои с дни. Единствено ми се ще да е малко по-наситен самият аромат, но...Simple Smile

ALIEN-а ме изненада също приятно. Оригинала не съм го имала, но съм си прискъла немалко пъти в Бюти зоната...та според мен не се припокрива напълно репликата на Рефан с истинския аромат, но все пак доста се доближава. Интересното е, че ароматът е доста по-наситен от MISS CHERI, особено първите час-два. Трайността е много добра, но не чак толкова като на MISS CHERI, но според мен си заслужава.

Взех за снаха ми CHLOE- 100 на Рефан. Тя е във възторг. Имала е многократно оригиналния. Каза, че този толкова се доближава, че е почти същият. Доволна е и от трайността. Не е като на истинския, който се усещал и на другия ден, но все пак 5-6 часа за нея било о.к. за такъв наливен парфюм.

И последно...видях, че има още един нов дамски на Рефан Guerlain La Petite Robe Noire- Guerlain номер 320. E, страшно ми хареса...Не знам оригинала, но този мисля скоро да го пробвам.

# 701
  • Мнения: 8 849
Здравейте, да се включа и аз с последните си впечатления.

Взех си MISS CHERI DIOR- 001 на Refan и ALIEN- T. MUGHLER- 306 пак на Рефан.

И от двата определено съм доволна. И двата са ми 50мл с по 100 капки.

MISS CHERI е много траен. Определено не са го развалили. Издържа ми часове наред- около 6-7 часа. Има много приятна остатъчна миризма Върху дрехите стои с дни. Единствено ми се ще да е малко по-наситен самият аромат, но...Simple Smile

ALIEN-а ме изненада също приятно.


......

# 702
  • Мнения: 48 064
Аз взех Yellow diamond на Рефан, много приятен, ама не много траен

# 703
  • Търновска област
  • Мнения: 37
Девойки ,парфюмите на D&P Perfumum  - EDP  или EDT  се водят? Взех си от 50 мл. мислих че е парфюм, а то тоалетна вода, може би от 30 мл. са парфюми ?

# 704
  • Мнения: 716
Водят се просто парфюми.
(с есенция)
Разфасовките нямат нищо общо Peace

Общи условия

Активация на акаунт