Сполучливи имитации на маркови парфюми -2

  • 281 454
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 381
Здравейте, момичета! Изчетох и двете теми много внимателно - бяхте ми много полезни  Simple Smile
Имам следния въпрос - някой купувал ли си е D&G - L`IMPERATRICE на Гардени - моля да споделите мнение. Сполучлива ли е тяхната имитация? Като аромат ми харесва, но не съм помирисвала оригинала  Embarassed
Иначе мога да споделя моя опит с имитациите. Най добрата , според мен, на любимия ми DIOR - ADDICT 2   е тази на Зодиак. Трайността не е лоша - около 6ч. Харесвам и Light Blue на Рефан.

# 721
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета! Изчетох и двете теми много внимателно - бяхте ми много полезни  Simple Smile
Имам следния въпрос - някой купувал ли си е D&G - L`IMPERATRICE на Гардени - моля да споделите мнение. Сполучлива ли е тяхната имитация? Като аромат ми харесва, но не съм помирисвала оригинала  Embarassed
Иначе мога да споделя моя опит с имитациите. Най добрата , според мен, на любимия ми DIOR - ADDICT 2   е тази на Зодиак. Трайността не е лоша - около 6ч. Харесвам и Light Blue на Рефан.

Light Blue и на Заг Зодиак е много добра имитация!

# 722
  • Мнения: 1 339
Здравейте! Simple Smile

Радвам се, че една от любимите ми теми се ''пораздвижи''. Simple Smile

Аз си бях набелязала от новите попълнения на Рефан да си взема да пробвам, ама...MISS DIOR CHERIE- 001 и ALIEN- T. MUGHLER толкова ми харесаха, че си ги взех за втори път. Е, наистина съм много доволна и от двата. Знам, че го споделих преди, но сега вече давам информация от позицията на повече от два месечно ползване. И MISS DIOR и ALIEN са много трайни. MISS DIOR една идея повече. Особено в по-топлите дни наистина няма измирисване. Усещала съм ги буквално по цял ден, дори няколко пъти и след душ, което е повече от страхотно. Пак подчертавам, че аз слагам капки  към 1 ( 50мл със 100 капки) и пиша отзивите си за трайността възоснова на тези пропорции.

Имам и две нови попълнения все пак...Simple Smile

Дамското Мияки- Issey Myake не го бяха заредили и за това си взех от мъжкото, което същото е от последните рефански попълнения. ISSEY MYAKE- 401. Mъжкото и дамското са доста сходни, мъжкото е малко по-силно. Преди години дори мъжкото съм си го взимала в оригинал от чужбина, когато не е имало дамското. Бях много влюбена в този парфюм преди време. Така...Много съм доволна от имитацията на Рефан. Понеже познавам добре и мъжката версия, откривам едно леко разминаване в аромата- малко по-сапунен ми идва на моменти, но е хваната и характерната нотка на Миякито. Трайността му е като на тези двата, за които писах по-нагоре в поста си. Издържа 6-7 часа много интензивно, много съм доволна.

Взех си и една Ескада ''OCEAN LOUNGE"- 103. Mирисала съм доста пъти истинската, която е малко по-плодова от рефанската версия. Иначе трайността е средна работа, около  2-3  часа издържа.

Това е засега от мен. Simple Smile

П.С. Сред новите- стари на ''Рефан'' FLOWER-KENZO. Хвърлила съм му око. Simple Smile Някой да го е ползвал, когато го е инало преди и да има впечаления. Предварително благодаря, ако някой сподели.

Последна редакция: чт, 11 юли 2013, 16:50 от allforone

# 723
  • Мнения: 715
П.С. Сред новите- стари на ''Рефан'' FLOWER-KENZO.
Тествах го наскоро.
В топлото хич не ми понесе Sick
затуй пък с трайност ме потресе! Shocked

Алюр-а също пръснах мнителна -
приликата... хм, приблизителна.

# 724
  • София
  • Мнения: 562
allforone, къде се намира магазинът, от който пазаруваш? Simple Smile
На три места потърсих конкретни аромати и изборът беше много беден.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 381
И аз да споделя  Grinning... снощи след работа минах и си купих D&G - L`IMPERATRICE на Гардени  - 30мл с 45 капки. Реших, че дори и да не е близък до оригинала поне аромата си ми харесва  Simple Smile
Потресена съм от трайността му - пръснах си снощи - до тази сутрин още си миришеше  Shocked т.е. поне 10 часа. Дано да има кой да сподели и като имитация колко е добър....

# 726
  • Мнения: 1 339
П.С. Сред новите- стари на ''Рефан'' FLOWER-KENZO.
Тествах го наскоро.
В топлото хич не ми понесе Sick
затуй пък с трайност ме потресе! Shocked

Алюр-а също пръснах мнителна -
приликата... хм, приблизителна.

Благодаря ти за оригиналния отговор! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 727
  • Мнения: 1 339
allforone, къде се намира магазинът, от който пазаруваш? Simple Smile
На три места потърсих конкретни аромати и изборът беше много беден.

Магазинът, в който ходя най-често за Рефански парфюми се намира...
Тръваш по Мария Луиза посока Лъвов мост. Вървиш от страната на Халите. Малко преди Лълов мост( светофара) има една трамвайна спирка. Точно зад спирката има магазин за бельо. На витрината има плаката на Рефан. В този магазин за бельо, от едната страна е щанд на Рефан. Аз съм много доволна от там, защото в 99% от случаите има всичко, което търся. Дано съм те ориентирала и сподели отзиви, ако отидеш.

# 728
  • София
  • Мнения: 562
Благодаря,
Ориентира ме и то много добре. Близо ми е, но не съм знаела, че има Рефан там. А днес ходих до едно магазинче в обратната посока и пак не намерих каквото търсех... не че си тръгнах с празни ръце де...  Mr. Green
А 104 кое Мияки е точно?

# 729
  • Мнения: 1 339
Благодаря,
Ориентира ме и то много добре. Близо ми е, но не съм знаела, че има Рефан там. А днес ходих до едно магазинче в обратната посока и пак не намерих каквото търсех... не че си тръгнах с празни ръце де...  Mr. Green
А 104 кое Мияки е точно?

Редактирах си поста, объркала съм номера на Миякито, 401 е, от мъжките е.
Това е първото, класическото Мияки- L'eaud Issey- Issey Miyake.
И в оригинал мъжката и дамската версия са доста близки, мъжката е малко по-силна.

# 730
  • Мнения: 253
Здравейте, да се включа и аз с последните си впечатления.

И последно...видях, че има още един нов дамски на Рефан Guerlain La Petite Robe Noire- Guerlain номер 320. E, страшно ми хареса...Не знам оригинала, но този мисля скоро да го пробвам.


Привет дами  Peace, редовно ви чета но не съм писала до сега Embarassed
Парфюма е един от любимите ми,няма да сгрешиш като си  вземеш от него PeaceИ аз мисля да пробвам този на Рефан,дано да е от трайните Praynig

# 731
  • Мнения: 4
Здравейте,нова съм в темата,ако може и аз да се включа с моя скромен опит с имитациите на маркови парфюми.Предимно ползвам на рефан и сам много доволна от тези:136-braight cristal Versache ухае леко и много нежно и откъм трайност е добре.Миризмата за мен е сходна с оригинала,тъй като съм го имала
Харесвам и 2161 на ескада-,,магнетизъм"леко сладникав,но също траен за мен.
Също и 034 и 311 пак на рефан но не мога да се сетя на кое бяха имитации никак не са лоши

# 732
  • София
  • Мнения: 256
Аз също харесвам имитациите на Рефан ,въпреки че скоро време не съм ги използвала...

Други имитации, които харесвам са на Галерия - very interesting е супер Peace

Иначе вчера си взех за 1 път на Roxanne Crazy и съм мн доволна -цяла нощ ми миреше от едно пръскане и продължава. Аромата е мой любим "Ангел и демон " на Живанши отново. Ако някой е ползвал други яки арамати на Роксан нека сподели

# 733
  • Мнения: 19
Горещо препоръчвам № 100 на Рефан,който е Chloe...Много свеж и летен,докарва леко на рози и издържа почти целия ден-изпробвано Laughing Някой знае ли какво се подвизава под № 165,нещо ново ли е,защото зареждах доста отдавна и определено не ми допадна,но вчера едно момиче ми даде напръскана лентичка и останах много приятно изненадана,та някой има ли информация дали са го сменили? Rolling Eyes

# 734
  • Мнения: 2 172
Горещо препоръчвам № 100 на Рефан,който е Chloe...Много свеж и летен,докарва леко на рози и издържа почти целия ден-изпробвано Laughing Някой знае ли какво се подвизава под № 165,нещо ново ли е,защото зареждах доста отдавна и определено не ми допадна,но вчера едно момиче ми даде напръскана лентичка и останах много приятно изненадана,та някой има ли информация дали са го сменили? Rolling Eyes

Непременно ще го пробвам,въпреки,че в Рефнаските парфюми винаги има онази "рефанска" нотка,която ме влудява Crazy
Любим аромат ми е,в момента имам Си-тру кристалин,който е копие на оригинала/буквално копие/,но ми намалява,а вече не се предлага на пазара  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт