ЧОУ св.София

  • 14 551
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 014
Всъщност май няма спор по тема - всички се обединяваме около изречението "най-добро училище за МОЕТО дете".  Grinning

Идеята е да има набор от мнения на база лични впечатления за хубавите страни на училището, а също и за проблемите му, ако някой вижда такива.
За да може по тези мнения някой донякъде да се ориентира дали именно Св.София е училището, което отговаря на очакванията му.

За мен беше неприятна изненада отсъствието на обгрижване в частта хранене и обличане /дали е потен, мокър, закопчан/ в предучилищен клас, но си давам сметка, че за родители на деца с изградени навици това не би било тема. Има и родители, които смятат, че това са си задължения на детето /като напр. забравена раница/ и повече търсят вина у детето, отколкото у чителите.
Нямам високо мнение за класната, която ги пое. Мисля, че й липсваха опит и умения. Също имам особено мнение за психоложката. Не ми хареса и невъзможността за комуникация с ръководството като начин да се реши даден проблем.
На детето не му харесаха методите им - в частта наказания, заплахи, висок тон и непрестанно сравняване на децата. Но си мисля, че при друг екип, нещата е възможно да са различни.

Като силни страни оценявам подготовката по английски, нестандартните задачи и подходи /с коментар, че и аз нямам готовност да се включвам в правенето на проекти/, стройна учебна програма, отличната организация на работата, вкл. транспорт и тържества.
Като минус виждам недостатъчен индивидуален подход -  не търсят път към всяко отделно дете, а считат, че децата трябва да следват техния път.

Темпът на учене е висок, и макар това за нас да не беше проблем, често се замислях дали това не е за сметка на нещо друго, както и как се компенсира едно по-продължително отсъствие.

Като родител, смятам, че изтичащата учебна година, когато синът ми вече не беше в Св.София, за нас беше  една по-спокойна година. Което съвсем не я прави неуспешна.

# 16
  • София
  • Мнения: 164
Благодаря на всички, които са споделили мнение и съжалявам, че се намесвам в чужда тема, извинявам се на авторката.
Мен са ме обхванали същите вълнения, затова чета с интерес споделеното тук.
Доста от вас пишат, че са преместили децата си. Къде се ориентирахте?
Как избрахте следващото училище? Търсите по-спокойна среда ли? По- удобно местоположение?
На мен лично ще ми е от полза споделеното.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 014
zvet81, насочих се към сегашното ни училище по препоръка на познати с деца там. Също на база разговор с ръководството относно вижданията за целите им в начална училищна възраст, търсех сходство с моите разбирания, интересувах се от методите им на работа, от броя деца в клас. Местоположението също взех предвид, този път. Наблюдавах и атмосферата, поведението на децата, взаимоотношенията  в междучасията.
В една друга тема наскоро прочетох, че вече си посетила училището, на което ние се спряхме. Имаше отделна тема за него преди време. Ако имаш въпроси, може да намериш темата и там да пишем, или на ЛС.

# 18
  • Мнения: 330
Здравейте,

аз записах синът си за тази година за ПУК в ЧОУ Св. София. Притеснено ми е, че ги извеждат само на една тераса, както и от натоварената програма. Иначе имам доста добри препоръки от родители за там и се надявам да не съм сгрешила.

Много ще се радвам да се запозная и с други родители, които са записали децата си за ПУК от септември тази година. От училището ми казаха, че има голям наплив и тази година ще има 4 групи ПУК. Синът ми се притеснява, че все още не познава никое дете, което ще бъде с него в една група и затова много бих искала да осъществим контакт с деца и родители в нашето положение, за да е по-лесно за децата да се адаптират като се познават. Ще се радвам ако някой ми пише на лични.

Хубав ден на всички и успех в избора на училище!

# 19
  • Мнения: 99
Някой знае ли името на психолога в това училище? Мерси предварително.

# 20
  • Мнения: 4
Аз обмислям възможността да запиша дъщеря си в предучилищна група на това училище от следващата есен. Намислила съм да ги посетя, но искам децата да са там и да "почувствам" атмосферата. В тази връзка - знаете ли кога започват заниманията на предучилищните групи?

# 21
  • Мнения: 103
Психоложката се казва Ели (така каза детето).

Подготвителната група започва на 15 септември и учат с програмата на учениците.

# 22
  • В офиса
  • Мнения: 4 016
Аз обмислям възможността да запиша дъщеря си в предучилищна група на това училище от следващата есен. Намислила съм да ги посетя, но искам децата да са там и да "почувствам" атмосферата. В тази връзка - знаете ли кога започват заниманията на предучилищните групи?

Едва ли просто така ще може да влезете в час, за да почувствате атмосферата. От февруари до май текат изпити за кандидатстващите деца, като този за предучилищна включва и половин ден престой в настояща предучилищна група. Тогава е моментът, когато вашето дете ще усети атмосферата. Мисля обаче, че в училището не биха направили предучилищна с 5-годишни деца. Няма да могат да издържат на режима и ще се чувстват кофти (това ми е мнението като родител, нямам inside information)

# 23
  • Мнения: 99
Психоложката се казва Ели (така каза детето).

Подготвителната група започва на 15 септември и учат с програмата на учениците.
Мерси.. А някой знае ли пълното име?

# 24
  • Мнения: 4
Аз обмислям възможността да запиша дъщеря си в предучилищна група на това училище от следващата есен. Намислила съм да ги посетя, но искам децата да са там и да "почувствам" атмосферата. В тази връзка - знаете ли кога започват заниманията на предучилищните групи?

Едва ли просто така ще може да влезете в час, за да почувствате атмосферата. От февруари до май текат изпити за кандидатстващите деца, като този за предучилищна включва и половин ден престой в настояща предучилищна група.
Ами аз си мисля, че за да заведа детето си да кандидатства първо аз трябва да реша дали ми харесва училището. Вече направих няколко визити в различни училища и навсякъде ми предлагаха да "надникнем" в предучилищните им групи, както и при първокласниците.

По повод предучилищната с 5-годишни деца, ами моята дъщеря е от първия набор, който трябва да има 2 години предучилищна подготовка, така че предполагам би трябвало до тогава да организират нещо. Аз за това проучвам нещата по-рано, за да разбера как ще организират нещата различните училища. Ще докладвам когато разуча как стоят нещата в Св. София, в случай че някоя друга мама се интересува.   Wink

# 25
  • Мнения: 1 180
Психоложката се казва Ели (така каза детето).

Подготвителната група започва на 15 септември и учат с програмата на учениците.
Мерси.. А някой знае ли пълното име?
Елица Манова....май Thinking

# 26
  • Мнения: 6
Здравейте,
понеже аз започнах темата, а догодина сигурно ще има родители в положението, в което бях аз, ще споделя развитието.
Записахме сина ни в св.София и до момента смятаме, че изборът ни е бил правилен.
- през всички почивни дни той пита кога ще е на училище, защото му се ходи.
- учат материала, който се учи в 1ви клас, но в къщи не се занимава с уроци и се справя отлично.

Благодаря на всички, които се включиха по темата

# 27
  • София
  • Мнения: 361
DaniZ, благодаря Ви за темата и споделеното!
Минали са 6 години след последните дискусии в темата, но бих искала да Ви попитам доволна ли сте от избора, който направихте тогава - синът Ви да учи в ЧОУ "Св. София"?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт