Здравословно хранене за децата - 5

  • 50 038
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 961
Здравейте момичета , всички знаем ,че зрънчото и чипса са вредни за децата ,но моля ви кажете ми дали зърнената закуска "нескуик " също е вредна !Мойте деца непрекъснато я ядат .

Вреден е този Нескуик. Има много захар и сол.
Не искат ли натурално мюсли?

Освен това ги видях да фигурират в един списък на продукти съдържащи ГМО.
дай списъка, моля
Списъкът е на първа страница на тази тема - ето го. Там има и други, можеш да ги разгледаш. Сега го прегледах набързо, зърнената закуска не я видях, но какаото Nesquik е там, както и много други продукти на Nestle.

# 706
  • Мнения: 15 379
Не се учудвам, че в зърнените и изобщо продуктите на Нестле има ГМО.
Пуканките, които се продават за пукане в микровълнова фурна също са 100% ГМО царевица.
Тези, които се продават готови също.

# 707
  • София
  • Мнения: 5 202
Има едни пуканки за микровълнова , българско производство, които са без ГМО, произвеждат ги за износ, така че трябва да им вярваме Simple Smile
Но са толкова гадни, с изкуствен аромат на всичките си "видове", "вкусове", а и като минат през микровълновата.....

Но има пуканки без ГМО ( в една тема за Храни без ГМО съм ги описала подробно)

# 708
  • Мнения: 79
Оле, мале, свят ми се зави !!!!! Ален мак , благодаря ти ! Ще започна да им предлагам прясното мляко с мюсли !

# 709
  • София
  • Мнения: 229
Здравейте момичета , всички знаем ,че зрънчото и чипса са вредни за децата ,но моля ви кажете ми дали зърнената закуска "нескуик " също е вредна !Мойте деца непрекъснато я ядат .

БЕ то всичко е вредно и мойте постоянно искат чипс и зрънчовци.незнам какви алтернативи да им измислям вече.последно поръчвах тези чипсове,незнам колко са полезни,но са много вкусни.Направени са от боб.Много засищат.
http://www.iherb.com/Beanitos

И още да споделя ,опитахме и ние просо варено с мед. много им хареса.Купих го от ДМ на Алнатура.
Ще взимам редовно за сутрешна закуска.

# 710
  • Мнения: 782
БЕ то всичко е вредно и мойте постоянно искат чипс и зрънчовци.незнам какви алтернативи да им измислям вече.последно поръчвах тези чипсове,незнам колко са полезни,но са много вкусни.Направени са от боб.Много засищат.
http://www.iherb.com/Beanitos

Според мен, не е правилно на децата винаги да се предлага здравословна алтернатива на нещо вредно. Не е ли по-лесно да свикнат с мисълта, че чипса и зрънчото са вредни Simple Smile

# 711
  • София
  • Мнения: 229
БЕ то всичко е вредно и мойте постоянно искат чипс и зрънчовци.незнам какви алтернативи да им измислям вече.последно поръчвах тези чипсове,незнам колко са полезни,но са много вкусни.Направени са от боб.Много засищат.
http://www.iherb.com/Beanitos

Според мен, не е правилно на децата винаги да се предлага здравословна алтернатива на нещо вредно. Не е ли по-лесно да свикнат с мисълта, че чипса и зрънчото са вредни Simple Smile


И това е така,за малкото е трудно,но  баткото знае,въпреки това  си иска отвреме на време.Мисля,че ние тук сме по-скоро изключение,като гледам около мен повечето хора не се и замислят какво ядат.За децата в градинката пък да не говорим.

# 712
  • Варна
  • Мнения: 3 897
И още да споделя ,опитахме и ние просо варено с мед. много им хареса.Купих го от ДМ на Алнатура.
Ще взимам редовно за сутрешна закуска.
Върнах доста страници назад в темата, но не намерих къде е коментирано това просо. Може ли подробности?

Моят опит за ученето кое е вредно и кое не показа следното: Вярно е това, че вкус се гради. На каквото научиш детето като хранене, това търси като порастне. Моят син вече е голям и може сам да си избира и иска храна. В резултат е нормално да иска да опитва неща, които никога не е вкусвал. Пресен пример - разни смучещи бонбонки. Опитва и не повтаря. Същото стана и с близалките, които според мен са ужасно нещо и никога не съм му давала. Опита ги и до там беше. Търси това, с което е захранен. Естествено многократно обяснявам кои храни са полезни и кои вредни, но примерът и ежедневието вкъщи са най-добрият учител.

# 713
  • Мнения: 782
liliaaa, напълно съм съгласна с теб.Понякога се чувствам като полезно изкопаемо, което никой не разбира  Crazy

svetli , радвам се за постигнатото от вас. Според мен, всичко е до дете. Аз действам също като теб, но не винаги се получава. Например малкия опита шоколад и луканка, както и кренвирш ... ми търси си ги и даже му харесват, за мой ужас. Близалка дадох аз, био здравословна  Laughing и да, не му хареса, но се съмнявам ефекта да е същия с масовите близалки  Wink Надявам се, като порасне още малко да нямаме такива "кризи", за което силно се съмнявам , тъй като не мога да го гледам в клетка - далече от вредните храни и напитки  Crazy

# 714
  • София
  • Мнения: 5 202
svetli, колко е голям синът ти?

# 715
  • Мнения: 186
Моля споделете където точно от женския пазар да закупя петмез от фурми.
Благодаря предварително  bouquet

# 716
  • Мнения: 425
От арабските магазини,които се намират от лявата страна ако идваш откъм Лъвов мост-някъде след покритата част.

# 717
  • Мнения: 15 379

Това е невероятно средство за справяне при желязодефицитна анемия Peace.

# 718
  • Мнения: 3 054
a знаете ли дали т. нар. "свежо" сирене е вредно за малки деца? Някакви бактерии и т.н. Преди като взимах домашно и не беше узряло, млекарката ме предупреждаваше да не давам от него на малкия (тип "моцарела" беше малко)...

# 719
  • Мнения: 15 379
Свежо се предполага, че не е от пастьоризирано мляко. Но не е задължително.
Автоматично става негодно за консумация от деца, ако млякото, от което е направено не е минало процес на пастьоризация.

Общи условия

Активация на акаунт