Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 6-та тема

  • 132 619
  • 936
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 980
Здравейте! И Габи е с проблемна трета сливица. На 6 години е. На три я махнахме. Първата зима след това беше по-добре, после пак започнаха проблемите. При нея се наблюдават чести гнойни ангини, ринити и спи с отворена уста.  Забелязвам, че има и леко намаление на слуха. Направихме едно хомеопатично лечение и се стабилизира. Доволна съм от хомеопатията и не знам защо някои майки тук ги е страх  да пробват. Едва ли операцята ще реши проблемите, но хомеопатията може и то без да травмира.
Може и да сте чели тази статия, но тук е много добре обяснено от лекар как се лекува проблема с третата сливица: http://www.homeopathybg.org/members/Contemporary/Adenoids.html
Ако имате 1-2 месеца на разположение, пробвайте. Здраве и успех на всички!

# 286
  • Мнения: 18 000
Аз нямам нищо против да опитам, но в града си нямаме от "класическите" хомеопати. Какво предлагате? Мога ли да започна да давам първото посочено лекарство? Като профилактика един вид? Тъй като съм абсолютно некомпетентна ще се радвам на съвети Peace

# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 40 834
Здравейте! И Габи е с проблемна трета сливица. На 6 години е. На три я махнахме. Първата зима след това беше по-добре, после пак започнаха проблемите. При нея се наблюдават чести гнойни ангини, ринити и спи с отворена уста.  Забелязвам, че има и леко намаление на слуха. Направихме едно хомеопатично лечение и се стабилизира. Доволна съм от хомеопатията и не знам защо някои майки тук ги е страх  да пробват. Едва ли операцята ще реши проблемите, но хомеопатията може и то без да травмира.
Може и да сте чели тази статия, но тук е много добре обяснено от лекар как се лекува проблема с третата сливица: http://www.homeopathybg.org/members/Contemporary/Adenoids.html
Ако имате 1-2 месеца на разположение, пробвайте. Здраве и успех на всички!

Много хубаво изказване,но...преди време и аз се опитах да обясня За предимствата на Хомеопатията,но ме заклеймиха тотално и...спрях!
Вярно е ,че помага!При нас-също!
НО...не и така с пуснати линкове и повърхностни обяснения...камоли пък да Пробвате и да давате така лекарства!Не го правете!Опасно е!

За всеки лекарството е индивидуално,т.е. отидете при изпитан Клас.хомеопат и той ще ви каже кое е вашето.
Не си правете експерименти!И лекарството трябва да е само 1.И...няма такова нещо като профилактика в хомеопатията!!!!

# 288
  • Мнения: 18 000
Ето след такива изказвания се обезкуражавам, честно.

Третата сливица не е частен изолиран случай ,а масово явление. За мен би трябвало да има универсален лек.

# 289
  • Мнения: 2 760

извинявайте, че се намесвам, но не се стърпях...

raja_nikol , третата сливица е масово явление, но емоционалното и физическо състояние на детето си е отделен случай. Хомеопатията се съобразява с това и за това има индивидуални лекарства  Peace

# 290
  • Мнения: 18 000
Въздържам се от коментар, като се намеси ПСИ- фактора....

След полемиката преди време се понапънах и попрочетох. Съжалявам, нищо не можа да ме убеди, че от това дали съм ревнива или не  зависи какъв лек ще ми изпишат. Почувствах се като в някоя секта, честно  Peace

# 291
  • Мнения: 2 760
Ами, насила хубост не става- факт!  Peace

 Аз мога да поспоря, че и в алопатичната медицина се намесва и "пси" фактора, но....няма смисъл....

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 40 834
Ами тогава няма за какво да говорим...продължавайте по стария начин!И какво от това,че нямате резултати,а???И щом е по-добре да ти оперират детето,а ти да гледаш...това не е "пси" явно...

# 293
  • Мнения: 18 000
Май би било добре да разделим темите- традиционна медицина и хомеопатия- класическа и менте. Така всеки ще се ориентира в направлението, от което се интересува.

Съжалявам, но не виждам никаква полза от постовете ви, при положение, че нищо конкретно не предлагате. Има ли смисъл тогава? Щом всичко е толкова индивидуално, специално....

Честно вашите проблеми отшумяха ли? защото аз се натъквам на хора, които от години се лекуват по вашия метод и проблемите не са отминали. И така година след година докато децата пораснат и тя просто престава да създава проблеми.

# 294
  • Мнения: 2 760
 Рая, не виждам какво конкретно искаш да дадем- да изпишем лекарство ли  newsm78 Ние просто споделяме мнение, както сруги майки споделят мнение за компреса с извара, човек трябва да има алтернатива....Не настояваме,че това е метода за всички

 Ние се лекуваме така едва от два месеца и имаме излекуван бронхит и пневмония, всяко излекувано за по 4 дни, не знам какво друго да кажа...Трета сливица още не лекуваме защото нянаме точна диагноза от УНГ, въпреки моите убеждения, че детето ми има трета сливица...

 А хората, които споменаваш и нямат резултати е напълно възможно да не са попаднали на точния хомеопат....

# 295
  • Мнения: 18 000
Сигурно, мошеници има навсякъде.

За лекарствата: В линка от поста на  c'Mon са си изброени точно конкретни лекарства. Те класически ли са? Мога ли да давам от тях? В хомеопатията, която аз знам, а вие отричате, лекарствата са си по групи болести, не по тип характер. Та затова се обърквам вече  newsm78, ще навреди ли ако пробвам от първото посочено?

# 296
  • Мнения: 2 760
  Рая , да, лекарствата от линка за хомеопатични монопрепарати.
 
 Можеш да даваш от тях, свободно би си ги купила от аптека, но кой ще ти гарантира резултата и дали няма да ти навредят.... Thinking

 Класическата хомеопатия лекува след проведено интервю, което трае около два часа. Хомеопата не само разпитва за емоционалното състояние, ами и за предишни заболявания , честно казано има и доста странни въпроси като например " харесва ли да гледа гръмотевици при буря" и т.н. Тоест той създава цялостна каритна на човека и определя кои лекарства за подходящи.

 Да ти кажа при нас как протича консултацията. Вече имаме интервю на детето, ако започне да кашля, има хрема и т.н. Обаждам се ( хомеопата не е от нашия град) и казвам всички симптоми, които съм забелязала на детето, ако се нуждаем от преслушване отивам при педиатърката и предавам на хомеопата какво е казала. Хомеопата си създава моментната картина на детето и определя лекарството. Постоянно държим връзка при всяка промяна и така....

 Ако нещо те интересува- питай  Peace


 

# 297
  • Мнения: 18 000
Ами....кво да питам  newsm78

Не обича да гледа бури и светкавици моето  Heart Eyes

# 298
  • Мнения: 2 760
Хихиххихи, и моето, ама според мен има и проблеми с третата сливица.

 Тази вечер сме на трети УНГ доктор.

 Доколкото разбрах проверяването за трета сливица става с "бъркане"  Blush, нали така? Е, до сега на моето никой не му " бръкна"  Crazy Симптомите ни са - хъркане, спане с отворена уста, понякога и диша с отворена, сутрин има много лош дъх. Пуснахме за всеки случай и гърлен секрет-чист е. 

# 299
  • Мнения: 18 000
Не, не са ни бъркали и нас. Само като прегледа за гърло и вътре в нослето.

По така описаните симптоми имате трета сливица, може би втора степен  Wink /ние имаме същите/.
Ето и бури не харесват и двете, дай сега рецептата  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт