Новородено и котка

  • 14 962
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 287
Ние имаме котарак, който все още е при нас.
Беше голяма дилема дали да остане или да го махнем. Не можахме да се разделим с него и сега той продължава да сие с нас.
Относно хигиената на котарака таткото се грежи за това и досега нямаме никакви проблеми.
А що се отнася до алергиите  - алергия може да се получи от всичко ако детето е податливо на това. Примерно братовчетками има алергия от праха, такаче според мен то също нее гаранция че като нямаш животно в къщи не можеш да получиш алергия от нещо.

# 76
  • Мнения: 3 886
твърдо противввввв а и не обияам котики #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #2gunfire

# 77
  • Мнения: 4 392
Дори и да не развие някаква алергия,все пак риск има и кьде е гаранцията,че няма да се случи?Защо трябва да се рискува излишно?

Гаранция няма независимо дали имаш животно или не. Лично аз имам куче и никога не сме ограничавали достапът му до бебето. Не виждам защо бебето трябва да се гледа в стерилна обстановка, нали трябва да си изгради някакъв имунитет. Ами като излезе навън как ги предпазвате от целият прах и мръсотия?

Имунитет се изгражда с времето.На малките бебета имунната защита е много слаба,затова ми се вижда доста рисковано.Може би трябва малко да поотрасне .
Аз не сьм размахала прьст,защото много обичам животните и много искам детето ми да отрасне в сьзвучие с природата ,да се грижи за котка или куче,но за сьжаление живея в апартамент...Отраснала сьм в кьща и винаги сме имали и куче и котка,но са били винаги навьн,така и животното се чувства по-свободно,не е толкова изолирано от естествената си среда.Даже котката ни спеше зимата в кучешката колибка при кучето и се топлеха взаимно.Които е видял такова нещо ,никога не може да разбере някои неща в човешките взаимоотношения Twisted Evil
Но както и да е - мисля , да намеря някакво алтернативно решение - решила сьм да и купя по- кьсно костенурка , ако тя иска,разбира се  Wink

# 78
  • Мнения: 1 382
През целия първи месец на бебо бяхме с писаната,махнахме я защото ми тежеше чистенето в повече,но още малко и мисля да си я прибера отново.В момента е в приятелка  Peace.Не сме имали никакви проблеми с алергии,само отначало беше много любопитна да види какво мърда,след като подуши няколко пъти спря  Peace

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 822
твърдо съм против. Даже не бих гледала и котка в апартамента където е детенце. Много ги обичкам обаче детето ми е по-важно. Като знам аз какви екземи имах дето гушках котка.... НЕ  Naughty

# 80
  • Мнения: 147
Ами ние така си живеем.Котарака е там където съм аз-идва и ляга.В момента даже двамата спят в спалнята.Изобщо не се притеснявам.Залагам си главата,че няма да посегне на детето.Като се прибрахме с бебето от болницата го дадохме на Пешо(котарака) да го помирише и сега няма проблеми.Даже ми е мн смешно,защото Алекс като започне да се дере той застава мирно на разстояние и чака да усмирим този крещящ вързоп.А ако е с мен в кухнята котарака пръв усеща,че бебето се се събудило и ме води към стаята Laughing
Всъщност си е до собствена преценка.Така мисля,че е най-добре така правя.И за детето ще е добре да свикне с животно от рано.И не ми е проблем да поддържам хигиена.То пък какво толкова има да се потрисаме?Котката е най-чистото животно.По-скоро него може да го пипне някоя болест от нас отколкото обратното. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт