неуспешно инветро и липса на цикъл

  • 2 923
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте!
Сигурно има и други такива теми , на не можах да намеря.
Моят случай е следния: на 19.02.2011 ми беше ембиотрансфера, на 07.03.2011 кръвен тест за бременност  - отрицателен. След като спрях всички лекарства на 11.03.2011 ми дойде цикъла, който продължи доста по дълго от обичайното - до 23.03.2011г, но лекаря ми каза , че това е нормално поради стимулацията и лекарствата. От тогава до днес 19.04.2011 г. все още нямам менструация. Това нармално ли е като до сега през целият ми живот  не съм имала закъснение, винаги на 98% ми е идвало на 28 ден от предходната менструация. Вече напавих два теста за бременнст - отрицателни са. Да почакам ли още малко или да вървя на преглед? ПРитеснявам се , защото основният проблем при мен е , че моят организъм отхвърля плода при евентуално забременяване!
Благодаря предварително за отговора!

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте, Canita,

Нормално е да имате промяна в месечния цикъл и тя да се държи на стимулацията, свързана с проведената от Вас ин витро или ICSI процедура. Много е възможно задържането да се дължи на останала след стимулацията кистозна формация. При всички положения за Ваше успокоение и за откриване на причината е добре да си запишете преглед при гинеколог/специалист по репродуктивна медицина.

С уважение,
д-р Мария Юнакова,
акушер-гинеколог, АГ болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 60
Благодаря за отговора!
Аз обаче днес си направих кръвен тест за бременност и незнам как да разчета резултата, може ли да ми го разчетете:
Бета ЧХГ <0.100 mU/ml                   референтни граници: до 1.0 за жени
Какво означава?

# 3
  • Мнения: 2 496
Здравейте отново,

От разстояние единственото, което може да се каже за посочения от Вас резултат от изследването на БЧХГ е, че тестът е отрицателен и няма наличие на бременност. Ако въпросът Ви е свързан с това дали от този резултат може да се съди за наличието на евентуална фоликуларни структури в яйчника, то няма такава възможност и е необходим пряк преглед.

С поздрави и пожелания за успех в бъдещите опити за зачеване,
Екип на АГ болница "Д-р Щерев"

Общи условия

Активация на акаунт