БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-11

  • 19 702
  • 751
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 314
Момичета, моля споделете...
писах в друга тема, но само едно момиче отговори...


Дъщеря ми отказва да се храни, трябва ли да предложа нещо друго заместващо или да чакам следващото хранене?
Прим. за обяд зеленч. пюре - не иска да яде, да предложа ли др. зеленчуково, или нещо десертно, каша, или мляко, или да не пробвам и да чакам  следващо хранене...  Rolling Eyes

# 676
  • София
  • Мнения: 39 890
Аз бих заменила с някаква друга храна. Бих предложила и мляко.
Моя син в тези жеги и той отказва да яде. А като малък когато го мъчеха зъбите минаваше само на течна храна, АМ или кисело мляко.

# 677
  • Мнения: 15 379
Мляко.

# 678
  • Варна
  • Мнения: 2 115
Аманита, ако бебо беше на кърма, щеше да го кърмиш когато и колкото поиска без да знаеш точното количество на поетото мляко. Та не се втелясвай колко пишело на кутията и какво пишело в книгата, храни си детето според неговите нужди.
MayaAdi, и аз бих предложила мляко.

# 679
  • Мнения: 29
Мога ли дам на дъщеря ми , която е на 6м , готово пюре на  HIPP  , в което има ориз ? До сега съм й давала картоф и броколи , домашно приготвени , купих пюре от картоф и карфиол , но има и ориз в него , също броколи с ориз .

# 680
  • Бургас
  • Мнения: 10 833
Дай броколи с ориз.Броколите щом са въведени вече така ще въведеш и ориза.

# 681
  • Мнения: 3 114
Извинявам се за коментара Peace! Не съм прочела хубаво.
Мишето, карфиолът може да причини газове. Те и броколите са газообразуващи, но вероятно при вас не е имало газове. Ти си прецени, само ти казвам да го имаш предвид  Peace!

# 682
  • Мнения: 12
Здравейте, захраних дъщеря си на 5 месеца, сега сме почти на 8, дала съм зеленчукови, плодови, оризова и царевична каша. Проблема ние е, че тя не иска да яде в големи количества, много рядко успява да изяде 1 бурканче за целия ден. Много сме далече да заместим едно хранене, а би трябвало да давам и пюре и каша. Не проявява интерес към нашата храна на масата. Какво мога да направя или просто да продължаваме така да въвеждаме новите храни въпреки, че не увеличаваме количеството?

# 683
  • Мнения: 15 379
...просто да продължаваме така да въвеждаме новите храни въпреки, че не увеличаваме количеството?

Точно!
Колкото иска - толкова.
Давай мляко на корем, то е най-важното в тази възраст.

# 684
  • Мнения: 29
благодаря ви , още утре ще пробваме  Grinning Grinning Grinning

# 685
  • Мнения: 1 699
И моят син в началото хапваше по много малко.Да не кажа че и сега не яде кой знае колко много...
Сега ми изниква друг въпрос по повод млякото.За мое учудване 2-3 дни се събужда 7.30-8ч.Може да е случайност,но в този случай пак ли да давам мляко или направо мога да дам закуската-кус кус примерно  newsm78 От кога започват децата да пият само вечер мляко?Защото досега нали се будеше в 5 и пиеше мляко и после към 8-9 му правех закуска.

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 10 833
Както решиш.Аз доста време/до към 3г/ за закуска давах само мляко.Но си зависи и от детето.Моята дъщеря и сега си закусва минимум час след като е станала,като в повечето случаи даже минават и по 2 часа.

# 687
  • Мнения: 15 379
И моят син е като Марго.
Първо пие мляко и чак час-два след това закусва.
Само мляко закусваше до почти 3 години. После хапваше плодове най-често.

# 688
  • Мнения: 314
Благодаря за отговорите.
Много сте ми полезни.  Hug

# 689
  • Мнения: 3 114
Аз пробвах да дам на сина ми зърнена млечна каша за закуска, но той си иска шишето с мляко. След 2 часа си иска и кашата. Водя се по него  Peace!

Общи условия

Активация на акаунт