БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-11

  • 19 693
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 41
Здравейте момичета,

За пръв път влизам в темата и имам няколко въпроса. Предварително моля да ме извините, че ще е малко дългичко.  Hug

1. Освен оризовата, каква друга каша е подходяща да се дава като първа? Имам безмлечни каши на Слънчо бананова и на Хумана ябълка, но не знам подходящи ли за бебе на 7 месеца? Всъщност на тази възраст подходящи ли са безмлечните каши или е по-добре да са млечни и на безмлечните каши, като пише, че се правят само с вода, трябва ли да се добава и мляко?
2. Какви количества зеленчуково или месно пюре, или каша е нормално да изяжда на едно харанене бебе на 7 месеца?
3. До колко време след замразяването на зеленчуци и месо, е подходящо да се ползват?
Благодаря ви предварително!

Последна редакция: сб, 25 юни 2011, 16:16 от Malvinka

# 691
  • Мнения: 3 114
Малвинка, на тази възраст можеш да дадеш глутенова каша съвсем спокойно. Безмлечните каши могат да се приготвят с АМ Peace, пък и трябва защото до годинката всяко ядене трябва да е млечно. Можеш да ги приготвяш на око, до желаната гъстота.
Бебе на 7 месеца изяжда между 160-200 гр, може дори 220. Зависи от апетита. Правилото е да остане малко на дъното на шишето, купичката. Тогава си сигурна, че се е нахранило добре. Не се вглеждай в грамажите. Казвам ти го от опит. Доста време трябваше да мине, за да не се притеснявам като изяжда по-малко.
По третия ти въпрос аз никога не съм държала повече от 2-3 дни. Не знам как е редно?!
Хубав ден   bouquet!

# 692
  • Мнения: 15 379
На третият въпрос - до ден, два. Максимум. Това за месото.
Зеленчукът по мое мнение е редно веднага да се сготви иначе става кашав, дори и при съхранение в хладилник.
Трябва да размразяваш правилно, т.е. в хладилник месото, а зеленчукът да готвиш дори когато е още замразен.

# 693
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Девойки, защо се препоръчва захранването да се прави с купени пюрета?  newsm78

# 694
  • Мнения: 3 114
Защото се спазват стриктни правила при приготвянето - за стерилност; плодовете и зеленчуците са от проверени райони, където се изследват почвите за вредни съставки; приготвят се със специални уреди и при определена температура, така че да се запазят маскимално хранителните качества на продуктите.

"Съвременната промишленост дава много големи възможности за производство на разнообразни високока¬чествени храни за захранване на детето. Основните им пре¬димства пред домашно приготвените са:
Постоянен химичен състав и подходяща консистенция. Постига се много по-фино раздробяване на продук¬тите и намаляване съдържанието на целулоза. Колкото по-фино смлени са продуктите и колкото по-малко целу¬лоза съдържат те, толкова по-лесно смилаеми и по-добре усвоими са хранителните вещества и желязото.
Обикновено са смес от няколко вида плодове и зе¬ленчуци, поради което имат по-разнообразен състав и по-висока хранителна стойност.
В повечето случаи са обогатени с витамини, желязо и други важни съставки. Нашите изследвания показ¬ват, че докато приготвените в домашни условия зелен¬чукови пюрета и плодови кисели съдържат само 2 до 5 мг витамин С на 100 г, то в готовите плодови пюре¬та, обогатени с витамин С, дори след 2-годишно съхранение, количеството на витамин С не спада под 20 мг. Това означава, че само една порция готово плодо¬во пюре е достатъчна за задоволяване дневните нужди на детския организъм от витамин С.
Отличават се с висока бактериална чистота и не създават рискове от чревни инфекции.
Имат голяма трайност - между 1 и 2 години, което дава възможност за разнообразие на менюто през ця¬лата година."

Хранене на бебето - доц. Трифонова

Последна редакция: нд, 26 юни 2011, 11:03 от Michael@

# 695
  • Мнения: 41
Благодаря за отговорите!
Аз още не съм въвела глутена, мислех около 7,5-8 месеца. Понеже продължавам да кърмя, предполагам, че, ако след пюрето или кашата, предлагам гърда, беба няма да се лишава от млечно хранене.
Кога се замества изцяло хранене, около годинка ли или може и отсега да заместя обедното примерно изцяло с пюре?
Мога ли да дам оризова каша с царевица, ако още не съм  въвела царевицата със зеленчуковите пюрета?

# 696
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Michael@, сърдечно благодаря!!!  Hug

# 697
  • Мнения: 3 114
Късното въвеждане на глутена крие рискове от развитие на целиакия. Осми месец е много късно. Въвежда се на 6м и половина, а както писа по-горе Виви има изследвания, които съобщават дори за по-ранно въвеждане.
Пюре или каша без мляко не е пълноценна храна за бебе. Или добавяш вътре или кърмиш преди или след  Peace.
Ако си въвела ориз, можеш да дадеш оризова каша с царевица. Много хубава комбинация.

# 698
  • Мнения: 12
Здравейте, от вчера се опитвам да въведа месото, първо пуешко, но малката изобщо не го хареса, дадох на хип тиква+картоф+пуешко; пащърнак+картоф+пуешко; домашно картоф+пуешко на плазмон. Тръгва да се дави, даже повърна 1 път, като това става само от първата лъжичка, направо се тресе цялата. Мисля да опитам заешко. Имам 2 въпроса?
1. Ако откаже заешкото с какво да продължа и ако не хареса всякакво месо кога да опитам отново да го въведа?
2. Сега видях, че 8 месец е късно за глутена, а аз от всичко, което прочетох разбрах, че глутена се въвежда след месото, значи ние евентуално ще го въведем към средата или края на 8 месец, фатално ли е?
Захранихме се на 5 месеца, но имаме прекъсвания понеже беше болна и получи някаква алергия с обрив и спадане на гласа, която така и не се разбра от какво е, не е храна със сигурност понеже се получи когато не въвеждах нова храна.
Моля за съвет как да продължа със захранването от тук нататък. Благодаря ви предварително.

# 699
  • Мнения: 3 114
Валя, не съм сигурна, че глутенът се въвежда след месото. Моля те, дай линк.
Ако отказва месо, опитай като стане на 8 м.
Много е късно 8 м за въвеждане на глутен, мисля че сега можеш да опиташ именно с глутенова каша.

# 700
  • Мнения: 12
Ето линк, това са съветите на косе босе: http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66

# 701
  • София
  • Мнения: 39 818
Michael@, моя син е захранен късно (7 реални м.). Имаше реакция към едно пюре на Хип и педиатърката се презастрахова с въвеждане на глутена след 1г. Тогава и го въведох.

# 702
  • Мнения: 186
Момичета, имам питанки.

1.Как се въвежда глутена, и след като се въведе всеки ден ли трябва да присъства в менюто на детето?
2.Мога ли да давам безглутенови, млечни каши на Слънчо? Преди време пробвах да дам оризова, безмлечна и безглутенова каша на Хип, направена с нейното АМ, но я отказа, вчера опитах отново като прибавих и пасиран банан /да е по-сладка/, но пак не я прие. Чувала съм, че децата харесват кашите на Слънчо и мисля да ги пробвам, но се чудя коя да взема.

Бллагодаря ви предварително.

# 703
  • Мнения: 3 114
Като се въведе глутена се дава всеки ден. За кашите на Слънчо съм чувала, че не са подходящи за бебета. Мисля, че Sourcherry беше обяснявала защо. Кашите на Хумана, Лактана и Милупа са подходящи и с много добро качество  Peace.

# 704
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Кашите на Слънчо са с обикновено сухо мляко, а не с адаптирано. Това ги прави неподходящи за бебета  Peace
Габ продължава да вечеря само мляко. Последното му хранене с твърда храна е към 17ч. Ама като не ще манджа какво да го правя  Tired

Общи условия

Активация на акаунт