Математически турнири - 10

  • 92 787
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 031
чинно си записвам предложенията на Светлето!  bouquet Благодарение на нейните указания този път решавахме задачки и сега ще има наградка за детето от Великденското състезание Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 7 673
На сайта на СМБ-секция Изток е публикуван вече списъка с наградените деца от София от Великденското математически състезание. Честито на наградените!  smile3501
Благодаря за информацията!
Дъщеря ми е сред наградените! Heart Eyes
Моето първолаче също.
Момичета, имам въпрос. Кои мат.състезания от втори клас нататък не са за изпускане? Сега, в първи, пробвахме всичко, но то и не беше много. Аз имам идея кои състезания със сигурност ще пропуснем във втори клас /тези на СБНУ/, но от чисто математическите се чудя.

# 17
  • у дома
  • Мнения: 7 155
На сайта на СМБ-секция Изток е публикуван вече списъка с наградените деца от София от Великденското математически състезание. Честито на наградените!  smile3501
Благодаря за информацията!
Дъщеря ми е сред наградените! Heart Eyes
Моето първолаче също.
Момичета, имам въпрос. Кои мат.състезания от втори клас нататък не са за изпускане? Сега, в първи, пробвахме всичко, но то и не беше много. Аз имам идея кои състезания със сигурност ще пропуснем във втори клас /тези на СБНУ/, но от чисто математическите се чудя.
За втори клас,с такива постижения от първи не пропускайте нищо,освен ако детето няма желание...
Иначе за София само не са чак толкова много - СМТ,Черноризец Храбър(даже май само в Пловдив провеждаха за 2 клас),Салабашев,КМС,Кенгуру,ВМС,написала съм ги в последователността,в която се провеждат.

Последна редакция: нд, 01 май 2011, 23:52 от svetlaem

# 18
  • гр.София
  • Мнения: 465
А аз с удоволствие просто ще се запиша-тук съм си у дома  Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 4 031
Да, тази учебна година ЧХ за 2 клас имаше само в Пловдив.
Аз рабрах късно, иначе мисля, че е си заслужава една разходка до там, с последващо разглеждане на Пловдив.

# 20
  • Мнения: 1 988
На сайта на СМБ-секция Изток е публикуван вече списъка с наградените деца от София от Великденското математически състезание. Честито на наградените!  smile3501
Благодаря за информацията!
Дъщеря ми е сред наградените! Heart Eyes
Този път ще заведа и моето дете лично да си получи наградата.

# 21
  • Мнения: 52
Какви са наградите? Grinning

# 22
  • Мнения: 7 161
И вместо "запис" да попитам за някои хубави сборници по математика 3-4клас ,по които решават вашите деца?
С дъщеря ми работим по тези:

       

# 23
  • Мнения: 1 988
Вероятно грамота и книжка или само грамота. По-важно е да почувства признание за труда си (не че полага някакви сериозни усилия Wink, но напоследък е съвсем сериозно е влязла в образа на мъченик. Този стимул ще ми помогне да избутаме следващите два месеца до изпита).
Тя решава само задачите от читанката, предишни състезания и от книжката за състезанията в СМГ. За повече не достига време.

# 24
  • Мнения: 163
Здравейте!
Най-после излезе регламента за прием в  107ОУ (НПМГ) за тази година:
http://files.107ou.com/200002088-a10f8a2099/NAREDBA.pdf
Направи ми впечатление, че организираното от тях състезание "Еврика" може да се окаже безсмислено, защото от него се попълват само местата (ако има такива), останали незаети по другите критерии.
Като че ли миналата година не беше така Thinking

# 25
  • Мнения: 22
Здравейте, детенцето ми е със 120 точки на Мат. Кенгуру (4-ти клас София). Разбира се е много доволен и щастлив, защото за първи път решава всички задачи на състезание  Wink От неговото училище обачеи нямат никаква информация за това ще има ли награждаване на дечицата, кога и как . Вчера на кулсовете по математика в СМГ са дали грамоти на децата, които са се явили в СМГ и той беше много нещастен, че няма грамота. Какво ще ме посъветвате на кого да се обадя - Регионален инспекторат ...... ? или просто да натискам от училището да намерят информация.
 Благодаря  Hug

# 26
  • Мнения: 48
При нас награждаването на кенгурото става на 24 май но става дума за Пазарджик

# 27
  • Мнения: 48
Поздрави за Вас и вашето дете  и ние чакаме националното класиране защото имаме 105 точки в 3 клас и не знам дали сме се класирали за национално състезание

# 28
  • Мнения: 1 988
мушица, проверете в училището, в което се е явил на състезанието.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 499
Призовавам в тази тема да няма "Запис", букети, цветя и рози в двойни дози, а да се пише по същество. Вместо "Запис", нека всеки, който иска да се запише, напише нещо съществено по темата, която е: Математически турнири.
Ех тази Фран... Сега да се чудя какво толкова умно да кажа, за да не загубя темата, като моето дете не е сред наградените от ВМС.

Учи в 125 СОУ. Миналата седмица една мама ме попита защо толкова много деца от 125СОУ са с добри резултати. Като идеята й беше дали е възможно в тези училища да знаят задачите предварително.
В първи клас децата не учат математика повече, от което и да е друго училище. Имат само задължителните 4 часа и никакви СИП, ЗИП и кръжоци.
Сега проверих и децата от 1 клас, които са наградени. От различни класове са. И за мое съжаление обаче, от нашия клас децата са се представили много слабо.

Имаме едно виетнамче в класа. То се е явило на състезанието с 1 клас. Но е на 10 години. Предучилищна е било заедно с децата от неговия набор. Какво е правило две години не зная. Не зная дали е учили в някакво виетнамско училище. Но е факт, че той пише най-добре от целия клас, по математика е най-добър, дори и по българска граматика. И двамата му родители са виетнамци. И това ме навежда на мисълта, че може би то две години е учило някъде нещо и не би следвало да се състезава с 1 клас.

Последна редакция: пн, 02 май 2011, 11:51 от Валя*

Общи условия

Активация на акаунт