За класическата литература

  • 24 191
  • 242
  •   1
Отговори
# 165
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 832
Пуц, аз се срамувам Embarassed започнах го и не го довърших Embarassed

# 166
  • София
  • Мнения: 6 219
Добре, а вие с какво бихте заместили термина, който все пак е чисто разговорен, класически в смисъла може би на традиционна, учебна, задължителна, общочовешка, стара, важна, основна и т.н. литература... Дали има по - точен термин, с който тя да се обобщи?

# 167
  • Мнения: 3 736
Ване, що да заместваме, удобна си е думата.

Пуц, аз се срамувам Embarassed започнах го и не го довърших Embarassed

Срааам!  Wink

# 168
  • София
  • Мнения: 6 219
А, нищо лично спрямо думата... просто се чудя има ли по - точна

# 169
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 832
Ами какво да ти кажа, определени книги, почвам с огромно желание и така и се разминаваме с тях Confused А не е като да не съм чела описателни книги Embarassed Просто тази ми се опъна и това си е.

# 170
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
Не се срамувай. "Махалото" е единствената книга, която съм зарязвала. А "Името на розата" ми беше много интересна.

# 171
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
И аз съм скарана с Еко, протяжен ми е.

# 172
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 832
Абе сигурно и на нея ще й дойде времето някой ден Grinning
Наскоро си говорих с баща ми, бях си купувала едни "класики" от тия на Труд и 24 часа и има вътре "Английският пациент", та той ми каза - това ми е втората книга в живота, която не можах да прочета Laughing Явно всеки си има по една голгота Mr. Green

# 173
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 832
Абе той я почнал, ама не я довършил Mr. Green
Иначе и двамата сме всеядни животни, обаче с тия книги не се оправихме Blush

# 174
  • Мнения: 21 648
За мен пък Джоузеф Хелър е класик. И гений.



   Абсолютно. Плюс това се включва и в изискванията за фурорност - "Параграфа" беше абсолютен хит.

  Вселена, а дай нещо за някоя книга, знам, че можеш да кажеш интересни неща по темата, която всъщност обсъждаме, стига вече бръснато и стригано, момичета.

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 10:17 от Iris04

# 175
  • Мнения: 3 736
Бря, Гея, какво му е описателното на Махалото?  Thinking "Английският пациент" е безууууумно протяяяяяжен, да. Това беше неприятна книжна изненада, каквато рядко ми се случва.

Хелър е един от огромните ми пропуски, признавам си със срам.

# 176
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 832
Пуц, не знам, просто не можах да изтрая първите 20 страници. Казват, че те са преломните за тая книга, ако ги прочетеш, ще прочетеш и книгата. Не успях, ама се надявам един ден да успея Grinning

# 177
  • Мнения: 21 648
  Оооо, веднага да прочетеш "Параграф 22", това е изключителен кеф. Другите му книги не ги харесах, обаче, а продължението на Параграфа беше много скучно.

  Аз продължавам да се чудя за ДикенсЪТ. Колийн Макълоу дали става? "Птиците умират сами" е хем мелодраматична, хем нашумяла... Освен това жената има една много добра сага за древния Рим, и една за Австралия - нея не съм я чела...

# 178
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Макълоу има десетина добри поредици за Рим, особено харесвам двете и за Марий и Сула.

# 179
  • Мнения: 3 736
Ей сега, Ирис, само да довърша Милениума.  Grinning

"Птиците" и на мен ми се вижда подходящ кандидат. Семейна сага с подправки.

Сега попрочетох нагоре спора - ще помоля Вселена да спре да ме напада заради изразеното от мен лично мнение, което тя субективно е приела за провокация. Благодаря. Повече по въпроса няма да говоря.

Пуц, не знам, просто не можах да изтрая първите 20 страници. Казват, че те са преломните за тая книга, ако ги прочетеш, ще прочетеш и книгата. Не успях, ама се надявам един ден да успея Grinning

Да, след тия 20 страници е йекшън до последната.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт