За класическата литература

  • 24 161
  • 242
  •   1
Отговори
# 180
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Хелър е един от огромните ми пропуски, признавам си със срам.

Не си чела Параграфа?  smile3544

Най-любимата ми книга евър.

П.С. Кой поставя началото на семейните саги? Сещам се за Драйзер, но той май е доста късен.  Thinking

# 181
  • Мнения: 3 736
Знам.  Embarassed


П.С. Кой поставя началото на семейните саги? Сещам се за Драйзер, но той май е доста късен.  Thinking

"Мидълмарч" ми се мотае, ама знам ли.

# 182
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Имам предвид такива, дето проследяват поне две-три поколения. В "Мидълмарч" не помня такова.

# 183
  • Мнения: 21 581
   "Буденброкови"?

  
Ей сега, Ирис, само да довърша Милениума.  Grinning

  аз много ги харесах , миналия месец ги довърших.


   

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 11:05 от Iris04

# 184
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 778
Ами освен да се насиля да ги мина тия 20 страници Embarassed

"Буденброкови" им се каня отдавна Embarassed Дали ги има някъде из нета Thinking

# 185
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Гея, провери в Читанката Peace

# 186
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 778
Няма, за жалост Sad

# 187
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Ако допуснем,че дефиницията за класическа литература включва като задължителен елемент описание под някаква форма на епохата, в която се развива сюжетът, не е ли Салман Рушди един съвременен класик? "Сатанински строфи" го направиха достатъчно популярен, мисля. Другото име , което ми се вписва в тази концепция е Иън Макюън.

# 188
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Ако допуснем,че дефиницията за класическа литература включва като задължителен елемент описание под някаква форма на епохата, в която се развива сюжетът, не е ли Салман Рушди един съвременен класик? "Сатанински строфи" го направиха достатъчно популярен, мисля. Другото име , което ми се вписва в тази концепция е Иън Макюън.


Рушди, Кундера, Маркес, Норман Мейлър, Джон Ървинг и други са признати за живи класици.  Peace

# 189
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
E, Meйлър не е много жив напоследък, но за другото - да...

# 190
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
E, Meйлър не е много жив напоследък, но за другото - да...

 Peace

# 191
  • Мнения: 382
Ако допуснем,че дефиницията за класическа литература включва като задължителен елемент описание под някаква форма на епохата, в която се развива сюжетът, не е ли Салман Рушди един съвременен класик? "Сатанински строфи" го направиха достатъчно популярен, мисля. Другото име , което ми се вписва в тази концепция е Иън Макюън.


Рушди, Кундера, Маркес, Норман Мейлър, Джон Ървинг и други са признати за живи класици.  Peace

Ураааа!!! Simple Smile Май ще се откажа от усещанията си, че класическата литература е предимно от 18-19 век... Joy
Заради Рушди, Кундера, Маркес... Започнах "Среднощни деца" на Рушди и още на 8-ма страница чрез 3-4 изречения предвкусих какво ме очаква...
Така или иначе, спирам да се чудя и класифицирам, продължавам само да се кефя! Wink (със съвременни автори)
angelina.bgk, да се молим отсега и за Ерик-Еманюел Шмит (макар че не винаги описва епохата)?  Grinning Hug

# 192
  • Мнения: 3 736
Ами освен да се насиля да ги мина тия 20 страници Embarassed


Пробвай, заслужава си.

Ирис, и на мен много ми харесва Ларшон.

# 193
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Мм, "Милениум" е страхотна трилогия, чете се на един дъх Heart Eyes.

Сетих се за един от чешките автори, който се предполага да е съвременен класик- Бохумил Храбал. Мъчих се с прочутия му "Строго охранявани влакове", ей така, за обща култура, но, честно казано, на по-нечетивен автор не съм попадала. Страници и страници депресия и мрак, до подлудяване. Та сещайки се за него, ми хрумна колко мрачни са в по-голямата си част прочутите съвременни автори. Дали времената, в които живеем, са толкова трудни, или отчаянието е модерната поза на 20-ти век, как мислите?

# 194
  • Мнения: 4 070


Сетих се за един от чешките автори, който се предполага да е съвременен класик- Бохумил Храбал. Мъчих се с прочутия му "Строго охранявани влакове", ей така, за обща култура, но, честно казано, на по-нечетивен автор не съм попадала. Страници и страници депресия и мрак, до подлудяване. Та сещайки се за него, ми хрумна колко мрачни са в по-голямата си част прочутите съвременни автори. Дали времената, в които живеем, са толкова трудни, или отчаянието е модерната поза на 20-ти век, как мислите?
Ами аз харесвам Храбъл, ама съм чела в началото на 20 си години, искам пак да го препрочета скоро, но дали ще го намеря лесно? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт