Впечатления от България 2011

  • 62 805
  • 1 175
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 5 710
ами рядко, нямам абонаменти аз и тук, не обичам, но така са мн. по-скъпи май разговорите
на мен докато звъня веднъж ми свалиха 1-2 лева. Мтел ми се струват големи тарикати

# 1 156
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
А как ви се струват цените на мобилните услуги? Впечатления?
разговори, моб интернет.. интересувам се и за този интернет  с ( обаче не знам как се казва на бг, това което се вкарва в усб на лаптопа)...
Моят опит е горчив, аз зареждам една предплатена карта на Мтел и докато звъни още почва да отчита секунди, 5-10 лева отиват за нищо ..

Имам Прима на МТел. Ужасно нещо е, но не съм намерила алтернатива за 4-5 седмици на година. Зареждането е предимно на касите, където винаги се чака. Има някаква машина, която е за същото нещо, но редовно не работеше в касата на Славейков.

И са страшно скъпи. На минута разговор, ти отсичат главата. Май, новите Прими, които в момента продават имат някакви промоции, но моята е стара и си е сеч....

# 1 157
  • Мнения: 6 305
интересувам се и за този интернет  с ( обаче не знам как се казва на бг, това което се вкарва в усб на лаптопа)...

usb модем

# 1 158
  • Мнения: 5 710
Май и аз имам такава Прима, от старите, които са на много високи тарифи. Дори последният път нямах тел. Но за по-дълго време (месец  напр) искам да имам телефон, интернет, трябва да видя оферти
Покритието на тези ( сега разбрах, че на бг тези ..пи..шки се наричат юсб модеми, да знаете:)) юсб модеми добро ли е, скоростта , да не изпадна в някоя бг мамма абстиненция по горите

А, ето барбабо ми е отговорила. А тукашен юсб модем дали ще става

# 1 159
  • Мнения: 3 371
А как ви се струват цените на мобилните услуги? Впечатления?
разговори, моб интернет.. интересувам се и за този интернет  с ( обаче не знам как се казва на бг, това което се вкарва в усб на лаптопа)...
Моят опит е горчив, аз зареждам една предплатена карта на Мтел и докато звъни още почва да отчита секунди, 5-10 лева отиват за нищо ..

Имам Прима на МТел. Ужасно нещо е, но не съм намерила алтернатива за 4-5 седмици на година. Зареждането е предимно на касите, където винаги се чака. Има някаква машина, която е за същото нещо, но редовно не работеше в касата на Славейков.

И са страшно скъпи. На минута разговор, ти отсичат главата. Май, новите Прими, които в момента продават имат някакви промоции, но моята е стара и си е сеч....
направи го по холандски  Laughing
смяташ просто - колко ти излиза сметката , примерно - 40 лева за тези 4 седмици, това е на месец еди колко си. има абонаменти /сега аз харесвам виваком, но не агитирам никого за народна власт Wink/ за примерно 5 лева месечно, като има включени минути към трите /примерно/ мобилни оператора и т.н.
боже, как се деформира човек в холандия  Laughing

за интернет - мобилен модем, за мен си е удобен, защото си щъках навсякъде из Бг и си имах нет, ама за друг може да е нещо излишно.

 

# 1 160
  • Мнения: 4 300
А как ви се струват цените на мобилните услуги? Впечатления?
разговори, моб интернет.. интересувам се и за този интернет  с ( обаче не знам как се казва на бг, това което се вкарва в усб на лаптопа)...
Моят опит е горчив, аз зареждам една предплатена карта на Мтел и докато звъни още почва да отчита секунди, 5-10 лева отиват за нищо ..
Цените на мобилните разговори и нет ми се струват изключително различни и направо невъзможни за сравнение. С толкова хиляди планове, тарифи, включени минути, мегабайти и т.н.
Предплатените карти тук са също много скъпи, аз си реших проблема генерално, като имам два телефона с два абонаментни плана. И на двете места- и в Бг и в Австрия- говоря безплатно в рамките на много минути или неограничено срещу относително малка месечна такса. В България ми е 12 -13 лв , в Австрия- 25 евро. За мен са горе долу съпоставими цените, конкретно за моето потребление от местни разговори + роуминг в ЕС.

# 1 161
  • Мнения: X
...А тукашен юсб модем дали ще става

вероятно
но роумингът е около 4 евро на МВ
има много набутани тук с роуминг на данни навън
затова напр на АйФона и други амрт телефони директно се спира трафика на данни, защото нещо непрекъснато се обновява и да няма неприятни изненади после в сметката

затова по-добре нещо на място
ние взехме на Макс Телеком за 1 месец, 20 лв
но покритието е лошо,предимно в София го ползвахме

това с абонамента май и ние ще го решим догодина
пробвали сме варианти с Прима и подобни на ВиВа и Глобул и се отказахме, използваме си директно роуминга, вече не е толкова скъп

# 1 162
  • Мнения: 4 300
Освен това- може би го знаете, но аз го научих скоро- ако имате нет на телефона си можете да го ползвате като модем. Включва се с кабела или чрез блут. към компютъра и толкова. Бавничък е конкретно моя, но по добре от нищо.
Но това с местен телефон, защото иначе роумингът е убийствен както е писала и WASP.

# 1 163
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Имам Прима на МТел. Ужасно нещо е, но не съм намерила алтернатива за 4-5 седмици на година. Зареждането е предимно на касите, където винаги се чака. Има някаква машина, която е за същото нещо, но редовно не работеше в касата на Славейков.


Може да се зарежда и с СМС от абонаментен МТел номер, виж на сайта им. Аз зареждам така примата на дъщеря си, защото моят е на договор. Вместо да висиш по касите само за зареждане на Прима, просто дай 10 или 15 лева, колкото искаш да заредиш, на някой близък, който е с Мтел договор и пращаш на номер 1616 (май беше) един СМС.

# 1 164
  • Мнения: 5
Аз тази година  юни юли август ги прекарах в БГ и бях тотално разочаровано от всички места които посетихме с децата. Любимото Русе цялото мръсно и прокопано по улиците много дупки, бездомни кучета и котки. Варна и тя в ужасно състояние в разгара на лятото, София е отново много мръсна но по-чиста от преди две три години но разкопана цялата от Обеля до Халите се стига за 1час без да има задръствания а преди се стигаше за 30мин в задръстване. Навсякъде правено недоправено.
Но имаше и много положителни неща - останаха очарована от новото начинание София диша, събота и неделя или само неделя не знам как точно беше се затваря ул. Иван Асен (мисля) и се организират, забавни игри за деца и възрастни. Все повече българи по-скъпите ни курорти определено са по малко от румънците и ССР-ците но определено повече от преди 2-3години, все повече малки деца и все повече бременни жени се срещат по улиците и все повече многодетни семейства. Хората са станали малко по усмихнати от преди което също ми хареса. Все по-малко просяци и бездомници забелязах по улиците

# 1 165
  • Мнения: 6 618
*Ivalena* оправено е вече .Доста ремонти имаше ,кърпежи повечето ама все е нещо.

# 1 166
  • Мнения: 9 903
пуснете снимки на оправеното Русе.

# 1 167
  • Мнения: 6 305
Видяхте ли банера горе вдясно, че M-tel предлагат абонамент "Bg-mamma" за мобилен интернет? Laughing

# 1 168
  • Мнения: 1 959
пуснете снимки на оправеното Русе.

Ето клипче с новите фонтани..
http://www.dunavmost.bg/news-ruse/video-report/item/862-fountains-in-rousse

# 1 169
  • Мнения: 1 584
По въпроса за телефоните - и моята Прима е доста стара (3-4г?). Преди режеха глави наистина - беше 50ст на минута мисля, ама миналата година "открих" 5те номера за безплатни минути.

Тази година за 4 седмици заредих ваучер за 15 лева и накрая на пердиода имах налични 11 лева  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт