Болки по време на бременност?

  • 1 167
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте!
Имам болки почти всеки ден.Втора бременност ми е,нямам аборти,първата ми бременност родих със секцио.Но незнам дали няма да прозвучи смешно,но наистина незнам какво точно са контракциите.... Embarassed Embarassed EmbarassedЗадължително ли по време на контракции корема става твърд?А нормално ли е да ме стяга и придърпва в областта на белега?Даже болките са подобни на леееки менструални.Моят лекар ми назначи Магнерот 3 по 1 и но-шпа.Но понякога въпреки тях,ме наболява.Да се притеснявам ли?Иначе вече усещам бебето почти всеки ден минимум по един път.В 16г.с съм.
Предварително ви благодаря!!!!  bouquet

Последна редакция: пт, 06 май 2011, 21:55 от Desert`Rose

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

Насочихме Вашия въпрос към нашите специалисти и очакваме техния отговор.

С поздрави,
Екип на АГ болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 2 496
Здравейте, Desert`Rose,

По принцип стягането на корема е белег за контракция. От описаното от Вас изглежда, че Ви е назначена оптимална перорална терапия. Все пак не е редно в този срок на бременността (16 г.с.) при контракциите да имате силни болки. Ако те саежедневни и Ви причиняват болезнен дискомфорт, то е необходимо да се свържете спешно с Вашия проследяващ акушер-гинеколог. Ако по-скоро става дума за леко усещане, както го описване "на бебето" (подобно на "бълбукане" в коремната област като при газове), то нямате причини за притеснение.

С пожелания за лека бременност и раждане,
д-р Таняна Арабаджи,
Акушер-гинеколог, АГ болница "Д-р Щерев"

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Много благодаря!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт