Сваляне на нощен памперс

  • 6 914
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Размера на пикочния мехур се увеличава индивидуално. Някой може да е махнал нощния памперс на детето си на 2 г, а друг на 5. Тези истории с буденето и ограничаването на течности ми се струват излишни. Поне на теория се смята, че детето е готово за махане на нощния памперс, когато 10 сутрини се буди със сух памперс. Има и друг вариант, макар, че детето спи с памперс се събужда само, когато му се пишка- това също показва готовност да се махне. Иначе, топло или не, не бих остави дете да се напикава през нощта, нито бих го будила, за да се изпишка. Не твърдя, че моите схващания са единствено правилни, разбира се, само споделям.

Изминалата седмица в "Токуда" имаше ден за безплатни прегледи и изледване на деца с нощно напикаване. Та според детските лекари там час-час и половина преди заспиване не трябва да се дават течности. Също се препоръчва вечерята да е по възможност по-суха. Раздаваха диплянки със схеми за препоръчителен дневен режим за пиене на течности при такива деца.
Схемите се провеждат минимум месец. За успех се говори след три месеца. и пр.
И според тях каква е препоръчителната възраст за махане на нощния памперс?
Моята кокона се буди с пълен памперс и не знам как ще стане това, защото все още преди сън тя пие мляко. А аз съм против да я отказвам от млякото.....

# 46
  • София
  • Мнения: 12 375
Размера на пикочния мехур се увеличава индивидуално. Някой може да е махнал нощния памперс на детето си на 2 г, а друг на 5. Тези истории с буденето и ограничаването на течности ми се струват излишни. Поне на теория се смята, че детето е готово за махане на нощния памперс, когато 10 сутрини се буди със сух памперс. Има и друг вариант, макар, че детето спи с памперс се събужда само, когато му се пишка- това също показва готовност да се махне. Иначе, топло или не, не бих остави дете да се напикава през нощта, нито бих го будила, за да се изпишка. Не твърдя, че моите схващания са единствено правилни, разбира се, само споделям.

Изминалата седмица в "Токуда" имаше ден за безплатни прегледи и изледване на деца с нощно напикаване. Та според детските лекари там час-час и половина преди заспиване не трябва да се дават течности. Също се препоръчва вечерята да е по възможност по-суха. Раздаваха диплянки със схеми за препоръчителен дневен режим за пиене на течности при такива деца.
Схемите се провеждат минимум месец. За успех се говори след три месеца. и пр.
Това е много интересно. А защо според тях едни деца могат да пият вода и да си пият млякото, а после нямат нощно напикаване, а други не пият течности час преди лягане и пак се напикават? Не съм лекар, но това детето да не пие вода, за да не спи с памперс ми се струва безумно. Все някога пикочният му мехур ще стане достатъчно голям и ще издържа през нощта. или ще започне да се буди и да си ходи до тоалетната. Не разбирам, но веоятно има нещо, което не знам и в това е причината.

# 47
  • Мнения: 601
megelinka, според тях за проблем свързан с нощно напикаване се говори една след 6-та година. До тогава препоръчват само поведенчески мерки и промени в режима на хранене и приемане на течности. Няма точна възраст за сваляне на памперса. Но за успех може да се говори ако има минимум 3-4 месечен сух период. Както казах различна схема за пиенето на течности като се започва с най-голяма сутринта и постепено намалява като вечерта е символична. 

Голямото ми дете приема толкова много течности, че и с памперс пак сутрин се буди целия мокър. А онзи ден, когато заспа сърдит и пропусна церемонията "искам да пия много, ама много в леглото и го пия  на малки глътки 30 мин " се събуди сух. И тази сутрин се събуди сух, защото заспа докато гледаше филмче и пак изпусна традицията. Та мисълта ми е, че може би вече е готова, но течностите, които приема преди лягане забавят резултата.

Казвам го, защото и малкото ми дете също пие по шише мляко и на нея ако през ноща не сменя памперса сутрин и тя е мокра пък било и с памперс.

Децата, които спят дълбоко и пият много течности не успяват да се събудят и се напикават. Въпрос и на нерно, и физиологическо съзраване.

# 48
  • София
  • Мнения: 12 375
Въпрос и на нерно, и физиологическо съзраване.
И в такъв случай за какво са тези истории с ограничаването на течности вечер, че и през деня?

# 49
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Голямото ми дете приема толкова много течности, че и с памперс пак сутрин се буди целия мокър. А онзи ден, когато заспа сърдит и пропусна церемонията "искам да пия много, ама много в леглото и го пия  на малки глътки 30 мин " се събуди сух. И тази сутрин се събуди сух, защото заспа докато гледаше филмче и пак изпусна традицията. Та мисълта ми е, че може би вече е готова, но течностите, които приема преди лягане забавят резултата.

Казвам го, защото и малкото ми дете също пие по шише мляко и на нея ако през ноща не сменя памперса сутрин и тя е мокра пък било и с памперс.

Децата, които спят дълбоко и пият много течности не успяват да се събудят и се напикават. Въпрос и на нерно, и физиологическо съзраване.
Коки също спи дълбоко, и то доста дълбоко! Врата или усилен телевизор не може да я събуди! И при нас се случват доста сухи сутрини, но не е свързано с пиенето на течности, убедена съм, защото млякото си е традиция. В интерес на истината и експеримент съм правила в тази посока и пак си е налице пълен памперс и обратното важи, пила е течности, но сме имали сух резултат. А и според мен не мога да контролирам приемането на течности в яслата и в градината. Иначе дневния го отказахме точно преди една година, без да съм правила нещо специално. Просто ме търсеше, видя ме в тоалетната и сама си взе гърнето да пиша. Мисля си, че и с нощния ще се получи нещо подобно.

# 50
  • Мнения: 601
Бoяна, комбинирани са факторите - наследственост, съзряване, физиология, психологически фактори и пр. Ако дете  е предразположено за нощно напикаване - течностите са допълнителен фактор. Деца на възрастта на моето се събуждат през нощта, когато им се ходи до тоалетна. Моето дете не се събужда.
И аз не съм лекар, но ако предам лаишки думите на лекаря ставало въпрос за изградена връзка между мозъка, позивите за уриниране, дълбочината на съня, пикочния мехур и...още нещо, което забравих.

Не твърдя, че трябва да се будят. Ние опитахме безрезултатно. Спеше над тоалетната чиния и пак не пишкаше. При нас обаче не става въпрос за жажда, а за навик. Да пиеш течности в голямо количество в леглото. Та то и мехура на голям човек не би издържал. Говоря и за двете си деца. Ако им предложиш вода вместо мляко и сокове ще откажат. Да не говорим, че да пиеш по глътка на минута не е признак на жажда.

Отделен е въпроса дали само и единствено течностите преди лягане са причината и дали ако спре да пие ще спре да се напикава.

За себе си твърдя, че нищо неправенето също не играе в полза на детето. След 4 години няма дете, което да не осъзнава, че напикаването е нещо, което останалите деца не правят и, за което в градината ще му се смеят. Казвам го, защото подобно мислене възниква у детето при натрупания му социален опит извън усилията, които родителите му полагат напикаването да не се превърне в травма.

За това усилия и опити трябва да се правя. Кои ще са най-правилни – всеки родител познава детето си и според това ще избере работещи такива.
 

# 51
  • Мнения: 601
megelinka, различни са причините. Те вървят и с възрастта. Нас ни разпитваха даи при заиграване се изпуска, дали през деня ако върши нещо интересно дълго търпи да не ходи до тоалетна и се стиска, дали се изпуска по малко и пр.
 

# 52
  • София
  • Мнения: 12 375
kikimora1 Много благодаря за обясненията!  bouquet Разбрах какво пропускам в разсъжденията си. Успех с  решаването на проблема! Hug

# 53
  • Мнения: 1 669
Открих доста ценни практики. Благодаря  bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 958
megelinka, различни са причините. Те вървят и с възрастта. Нас ни разпитваха даи при заиграване се изпуска, дали през деня ако върши нещо интересно дълго търпи да не ходи до тоалетна и се стиска, дали се изпуска по малко и пр.
 



При на с е така. Доскоро беше доста често, но от месец почти не се  случва. Имаш ли идея на какво се дължи? За нощния памперс - още сме доста далече. В 8.20  я будя за градина и е пълен.

# 55
  • Мнения: 1 874
 Ние още не правим опитии да махаме нощен памперс.,но следя темата, много полезни неща прочитам, които биха ми били полезни за по- натам. Сега само наблюдавам, какво се случва с нашия нощен памперс, както направих и с дневния. За дневния почнах да правя опити да го откажем  преди месец, когато видях, че е в в продължение на 1-2 месеца е почти сух или абсолютно сух между изпишкванията в  гърнето. Така и сега ще наблюдавам какво се случва с нощния, като имам предвид тук прочетените неща. Значи аз го изпишквам задължително преди да сложа нощния памперс преди да заспи и сутрин разбуди ли се пак се изпишква , така нощния памперс остава доста по - сух ( в сравнение с преди ), ( незнам дали има някаква обвързаност между нещата, но от както е без дневен памперс ии нощния е значително по - сух). Даже за последните 5 дни имаме 2 пъти абслолютно сух памперс, а вчера имаше едва забелижимо пишано в него. Течности тои не пие много по принцип, не че аз ги ограничавам нещо, просто не му се пие,но пък си пием 200-240 мл мляко непосредствено преди сън. Като видя че 1 седмица се буди със сух памперс ще почна да правя опити да го сваля.

# 56
  • Мнения: 601
megelinka, различни са причините. Те вървят и с възрастта. Нас ни разпитваха даи при заиграване се изпуска, дали през деня ако върши нещо интересно дълго търпи да не ходи до тоалетна и се стиска, дали се изпуска по малко и пр.
 



При на с е така. Доскоро беше доста често, но от месец почти не се  случва. Имаш ли идея на какво се дължи? За нощния памперс - още сме доста далече. В 8.20  я будя за градина и е пълен.

mila71, тези случаи ги обясниха с все още неразвито докрай нещо свързано с пикочната система /съжалявам, но докторите с удоволствие използват латинска терминология, която по навик изговарят бързо и неразбирамо/. Тъй като аз имам момче съм чела за него - т.н. тренировки. Когато са в банята с татко си тренират пишка и спира, пишка и спира и т.н. Превърнаха го в игра. Помага при тези ситуации. При нас имаше ефект. Има си и медицинското обяснение.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт