Мнения на ползващи пералня със сушилня

  • 9 865
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, мили мами! Grinning
Предстои ми закупуване на пералня със сушилня (тъй като нямам достатъчно пространство уредите да бъдат отделно) и искам вашето мнение по въпроса за моделите, които ползвате.
Видях, че във форума има мнения по въпроса, но са отпреди 2 години, ... пишат , че трябвало барабана да се върти и в двете посоки. Нещата все пак се променят в моделите и марките. А и няма как консултанта в магазина да ми каже със сигурност на къде , защо и как се върти барабана на пералнята. Още повече , че ще прозвуча крайно смешно. А това явно е доста важно.   
Най-вече ме интересуват модели на пералня със сушилня, която няма да мачка дрехите. Защото основно заради това ме разкандардисват от тази покупка приятели, познати и патили.
Благодаря предварително на всички, които ще отговорят в темата. bowuu

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. А и няма как консултанта в магазина да ми каже със сигурност на къде , защо и как се върти барабана на пералнята.

е, нали са консултанти, де. И са наети с тази цел, да разясняват действието на уредите. Смело им се доверявай.
Аз не съм виждала пералня/сушилня дето да изкара дрехите като след ютия. Но ти желая късмет  Peace

# 2
  • Мнения: 798
Преди половин година имах абсолютно същата дилема. Доста време се колебах, точно заради мнения , че мачкали комбинираните уреди, че не били ефективни и пр.Вероятно има и такива, поради което купихме сравнително висок клас машина. От тогава до момента не съм простряла нито един чорап. Гладя само ризи. Дрехите се изваждат веднага след приключване на програмата и ги мятам за малко по дивана и столовете да изстинат, след което всичко се прибира. Уреда е марка AEG. Нямам никаква представа дали върти в двете посоки, не съм се заглеждала, но съм изключително доволна.

Да уточня, че пералнята е за 9кг. Пълня я, след което суша на 2 пъти. Дрехите излизат напълно сухи, с много малко изключения. Вдигат пара, затова ги оставям за малко да изстинат.

Последна редакция: ср, 11 май 2011, 14:33 от Егвийн ал-Вийр

# 3
  • Варна
  • Мнения: 176
Моята е FAGOR, дават я пералня - 6кг., сушилня - 4кг. Май се върти и в двете посоки, но не съм й обръщала внимание. Не бих казала, че мачка дрехите, по-скоро не успява да ги изсуши много добре, но то и аз съм си виновна, защото обикновено слагам "малко" повечко дрехи или тези 4 кг. не съм съвсем верни. При малко пране суши добре, при повече - и аз мятам после за малко да доизсъхнат. А и така са идеални за гладене - леко влажни. Бебешките дрехи излизат съвсем сухи, защото обикновено са по-малко като количество. Нямат нужда от гладене, освен ако не ти е кеф да гладиш  Wink
Проблеми имам с големите завивки, които няма как да "разделя" за две пранета, но все пак излизат доста по-сухи от обикновена пералня. Изобщо, безценно удобство е, особено зимата. Може би най-добрата ми покупка за последните години, разликата в цената с пералня беше минимална.

# 4
  • Мнения: 327
От две години съм с Индезит -пералня-6кг, сушилня-4кг. Определено съм доволна от сушилнята, но докато се науча да работя с нея бая дрехи съсипах. Най-често я ползвам зимата за хавлии и бельо-стават много мекички и нямат нужда от гладене(не са намачкани). Голямато неудобство е, че ако трябва да суша една цяла пералня, пускам 2 или 3 сушилни. Ако има следващ път определено ще гледам сушилнята да е с по-голям капацитет.

# 5
  • Мнения: 2
явно зависи много от марката аз имах Zerovat доста скапа беше но дрехите излизаха много намачкани след сушилна

# 6
  • Мнения: 1 072
Вероятно и друг път съм споделяла - с Индезит сме и ние, но суша само хавлии. Всичко останало излиза супер наджвакано. Щом си в безизходно положение и нямаш място и за двете, ще се присъединя към този съвет: когато изпереш, раздели изпраното поне на три части и го суши поотделно.

# 7
  • Мнения: 8 242
Имам Индезит със сушилня.
Супер безсмислена ми е функцията сушене.. Ползвах я точно 5 пъти в началото, колкото да ми мине мерака и да се убедя, че никак не ми е полезно туй нещо .. и не мисля, че някога ще я ползвам Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 305
Преди половин година имах абсолютно същата дилема. Доста време се колебах, точно заради мнения , че мачкали комбинираните уреди, че не били ефективни и пр.Вероятно има и такива, поради което купихме сравнително висок клас машина. От тогава до момента не съм простряла нито един чорап. Гладя само ризи. Дрехите се изваждат веднага след приключване на програмата и ги мятам за малко по дивана и столовете да изстинат, след което всичко се прибира. Уреда е марка AEG. Нямам никаква представа дали върти в двете посоки, не съм се заглеждала, но съм изключително доволна......

Точно към AEG съм се насочила и аз. Можеш ли да споделиш, кой точно е твоя модел?

# 9
  • Мнения: 790
Имам Хотпойнт на Аристон  (8кг. пране / 6 кг. сушене )  и я ползвам безпроблемно  от 3 години, които за комбиниран уред си е добро постижение  Laughing.
Впечатленията ми:
Нямам проблем с намачкването на дрехите, ако не съм я препълнила или да забравя дрехите много време след приключване на програмата за сушене. Много от дрехите според мен, просто не понасят добре сушенето - памучни ватирани пижами примерно, съсипала съм не една и две. Не суша ризите на мъжа ми никога.
Единственият особено досаден проблем за мен е този, че след програма сушене в барабана остават власинки от прането, които се наслояват по дрехите при следваща програма за пране. И затова - първо пера всичко за деня, отделям което не търпи сушене, след това суша тези които мога на две части.  И след сушенето, пускам една празна кратка програма от 15 мин, без нагряване и центрофуга, за да се изплакне барабана от власинки. Това помага.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 380
въобще не съм доволна, марката е Candy. моделът е за 6кг дрехи за пералня и 4 за сушилня. не съм доволна как суши - често се налага да си простирам дрехите след това. или са леко влажни, или една част от дрехата е изсъхнала, а друга - не. освен това миришат едно особено такова - не на гадно, но не е и приятно.
в началото пусках сушилня на всяко пране. като спрях да я ползвам сметката ми за ток падна с около 80лв. пералнята е енергиен клас А, но сушилнята - Ц. сега може и да има и по-висок клас, незнам, като я купувахме комбинираните бяха само клас Ц.
не бих си купила комбиниран уред отново.

# 11
  • Мнения: 36
http://www.technomarket.bg/products/09018574/daewoo-wm-dwd-e1211r
Аз имам тази!! ЕЕ ми няма по доволна от мен  Crazy Crazy Mr. Green Никога не я пълня на 10кг, винаги си спазвам горе долу 6-те килограма, и си включвам да вървят подред, перална и веднага сушилня. Страшно съм доволна. Не мачка, мачка колкото си мачка и самата центрофуга по принцип. Пера си и ризи и панталони и всичко, от 1 година не съм проснала дреха.  Няма по голямо удобство за мен  Peace Имало е в началото няколко пъти в които дрехите ми излизат леко влажни, но това е докато улуча точната програма на сушилнята  Crazy

# 12
  • Мнения: 5 932
Нямам сушилня.Нямам и място и затова преди време изчетох една стара такава тема и стигнах до извода,че не е най-удачната покупка-от гледна точка на експлоатация и безпроблемна работа. Ако се развали пералнята-не можеш да ползваш и сушилнята и обратно.Едно мнение ми направи впечатление и ако стигна до такава покупка-ще се съобразя с него.Дамата казваше,че ползва сушилнята рядко,зимно време само и ако някоя дреха и трябва спешност.Моя близка има сушилня-отделна-и въпреки всичко не я ползва постоянно,особено пък лятото.И заради сметката на тока и заради дрехите.
Вероятно има и удачни модели,но рискът май е голям.

# 13
  • Мнения: 798
Преди половин година имах абсолютно същата дилема. Доста време се колебах, точно заради мнения , че мачкали комбинираните уреди, че не били ефективни и пр.Вероятно има и такива, поради което купихме сравнително висок клас машина. От тогава до момента не съм простряла нито един чорап. Гладя само ризи. Дрехите се изваждат веднага след приключване на програмата и ги мятам за малко по дивана и столовете да изстинат, след което всичко се прибира. Уреда е марка AEG. Нямам никаква представа дали върти в двете посоки, не съм се заглеждала, но съм изключително доволна......

Точно към AEG съм се насочила и аз. Можеш ли да споделиш, кой точно е твоя модел?

Mодела е АЕГ 14950A Lavamat Turbo , пере 8, суши 6 кг.
Така, като чета отзивите, явно има голямо значение от ценовия клас и марката на машината.
Все пак има вариант за нямащите място за два отделни уреда. Нищо не може да ме накара вече да простирам дрехите си. Дори сега лятото. Никога прането ми не е миришело толкова хубаво, пести ми изключително много време и усилия, дрехите не избеляват от слънцето...и гладя същото количество като преди, т.е само ризи и подобни.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 117
явно зависи много от марката аз имах Zerovat доста скапа беше но дрехите излизаха много намачкани след сушилна

 Laughing

И аз имам 2в1 Зероват, дрехите излизат намачкани само ако ги оставиш дълго време, след като са изсушени. Ако ги извадиш веднага, или докато са още топли са направо изгладени!
Предполагам е така и с другите марки...

Общи условия

Активация на акаунт