Отговори
# 30
  • Мнения: 60
Либи, благодаря за темата.    bouquet

За заспиването писах и преди - малката заспива в количката с бибата в устата (дори и вкъщи си я бутам в количката напред-назад и тя си заспива). Вечерното заспиване - по същия начин. Като заспи я пренасяме в креватчето. Пробвали сме вечер да я слагаме да заспива в нейното си легло, но е мисия невъзможна. Обръща се, мятка се, лази, опитва се да се изправя, рита...страшно нещо е.
За биберона - аз ѝ давам и малък (0-6) и голям, все ми се струва, че малките са ѝ по-добре, не знам дали съм права. Може би трябва да си е с голям вече. Скоро няма да мога да ѝ го махна, обаче, защото само с него заспива и няма как просто.

Red shoe, количката ти е страхотна, ние точно такава щяхме да купуваме преди да се спрем в крайна сметка на тази, която взехме. Жалко, че трябва да я продадеш, но в крайна сметка така е по-добре отколкото да събира прах някъде и да не се ползва. И аз бих си продала нещата ако няма да ги пазя за някой познат или ако решим да нямаме други деца. Няма смисъл според мен да седят просто така и да не се ползват от никой.

# 31
  • Мнения: 160
Добро утро и от нас!

Аз вчера взех паста за зъби на Чико и накрайник, който се слага на пръста с малка четчица и днес за първи път "мих" зъбите на Ния. Тя все още има два зъба, но знам, че е добре да се започне с миенето им от самото начало - както за привикване на детето, така и за хигиенизиране на зъбките. Доста странно ми звучи това, че млечните зъби нямат нужда от миене. Мисля, че hrisinda може да даде по - вещо мнение по въпроса Wink
А иначе пастата на чико е за след 3-ят месец и няма проблем ако се гълта от детето. Аз сложих съвсем малко, разтърках добре зъбките и след това с ръка изплакнах, колкото успях.
Да се похваля - от вчера си имаме лазещо бебе. Още е доста нестабилна и смешна, но хвана цаката как да се придвижва и естествено беше възнаградена с бурни аплодисменти от мен и баща й Grinning
Момичета, който и взел лятна количка, може ли да сподели мнение и препоръки. Искам да може да се сгъва като чадър и да има достатъчно легнало положие, за да е удобна за дрямка. На нас ни трябва основно за пътувания, тъй като сегашната заема мнооого място в багажника.

# 32
  • Мнения: 676
Кюфтенцата и на мен ми станаха сплескани, но пък бяха много вкусни. Сварих зеленчуците, омесих ги със сирене, жълтък, брашно и малко чубрица и ги опекох. Май се сплескаха от тиквичките, защото са много воднисти, макар че ги отцеждах.

За зъбките изобщо не съм съгласна, че грижата за млечните зъби не била важна. Я си представете малко дете на зъболекар, това е нещо ужасно. Млечните зъби се развалят също, както и постоянните и болят по същия начин, да не говорим, че трябва да се създават навици още от съвсем малки. Имам две приятелки стоматоложки, и двете са на мнение, че още от сега, дори без да има зъби трябва да се изчиства устната кухина след хранене или поне през нощта с една марличка натопена в разтвор от кислородна вода (3 %) и обикновена вода, разредени в съотношение 1:1.
След това като има повече зъбки, с четка и паста на зъби. Детските пасти са специално направени така, че да няма проблем, че се гълтат. Още няма измислен начин да накараш бебето да плюе пастата Simple Smile

Майола Бени, много ти благодаря  Blush Hug

За заспиването Софи мина през много периоди. Напоследък заспиваше като я гушна много силно и си допра лицето до бузката й, и тихо й правя шшшшш. Заспиваше така за секунди. После обаче започна да се върти и да се изпъва като струна. Лягаме двете, аз я притискам силно към себе си и леко поклащам, тя се отнася мигновено. След това пък реши, че иска да е с гръб към мен и пак така гушнати. И всичките тези предпочитания се смениха за период от 2-3 седмици  Joy Сега вечер заспива сама в леглото, само да съм в стаята, а през деня така се гушкаме.

# 33
  • Мнения: 24
мимози, аз взех Макларън Куест (от английския мадъркеър, излезе 230 лв. с доставката). Легналото положение не е най-легналото на света, но определено става за дрямка. Супер лека е (5,5 кг) и много компактна, като се сгъне. Макларън имат и други леки колички, някои от тях са с още по-легнало положение - Триумф мисля. Единствената ми забележка е отвратителният дизайн, но май всички колички тип чадър имат тоя проблем. Иначе е доста удобна, купих си и един "аксесоар", който ми замества чантата за памперси, ей това: http://www.amazon.co.uk/Sunshine-Kids-Buggy-Mate-Pushchair/dp/B0 … 939136&sr=1-9 силно го препоръчвам.

# 34
  • Мнения: 4 202
И нашата е като на Cambozzola  Peace И моята забележка е същата  Laughing

Този органайзер е много хитър  Peace

# 35
  • Мнения: 68
Ето такива декорации за детска стая си харесах днес от Zadrujno.bg и купих 2 ваучера, да разкрасим детската стая с една рисунка за Андреа и една за Миро:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.218037944890216.74301.124313494262662

# 36
  • Мнения: 7
За зъбките купих четка elgydium baby, дръжката е гумирана с играчка, което я прави удобна за ръчичката и не се хлъзга. Нея обаче използваме по-скоро за игра и за изграждане на навик, защото му давам сам да си "мие зъбите", след като съм ги измила аз с nenedent baby ( комплект паста, подходяща за гълтане и силиконов накрайник за пръст).
 За приспиването досега не съм писала, защото не мисля, че ще съм полезна на някого- ние се приспиваме на стола за хранене. ( на колелца е и го побутвам малко понякога). В кошарата си  няма как да заспи защото стои прав в нея и дори и много да му се спи, не се сеща, че не може да заспи прав. Навън в количката си заспива, но не винаги иска да спи, за да гледа.
 Слънцезащитен крем ползвам на мустела 50 Spf и съм доволна. Скъп е, но за 1 намазване ми е достатъчно количество, колкото 1 зърно леща, така че е ок според мен.

# 37
  • в рaя
  • Мнения: 233
Вие не ме разбрахте много, много - според нея СЕГА няма смисъл да се мият с четка и паста. След хранене се минават с памук с кислородна вода, това за разреждането, което Либи е казала не го знаех. Когато излязат повече зъби и има един вид "оградка" вече се почва миенето с четка и паста. И на мен лично ми се вижда ужасно излишно да мия двата зъба на Мария с четка и паста. Може би като станат поне 10-тина ще започнем. И идеята и беше, че колкото и да ги мием сега, истинската грижа трябва да е за постоянните зъби, защото млечните така или иначе падат. Но в никакъв случай не е имала в предвид да не се поддържат и да няма хигиена! Явно не съм обяснила добре в предния пост.

# 38
# 39
  • София
  • Мнения: 118
Я да взема да се включа,и аз  Simple Smile относно миенето на зъбите.С марля и кислородна вода се почиства устната кухина когато няма зъби/не с памук,защото бая памук ще изяде детето като му се полепи по лигавицата,а той не е захарен/,не че пречи и когато се появат зъбите да се продължи.Но е хубаво да се мият с четка и паста ,за да свикват с тях.Понякога е доста трудно ,почти невъзможно.....Когато порастнат още малко под формата на игра и забавление трябва да им се дава сами да пробват колкото могат,а след това ние.Детските пасти не са опасни при поглъщане.Независимо колко зъба има в устата и дали са млечни или постоянни те се мият/познавам една баба на 90 г.която има един зъб в устата,но всеки ден го мие много усърдно  Laughing/.Отжишвелица и твърдението ,че млечните зъби не се мият и правят пломби,защото ще се сменят.Един увреден млечен зъб може да увреди зародиша на постоянния зъб и да стане голяма беля.

# 40
  • София
  • Мнения: 5 744
Либи- освен тиквички какви други зеленчуци слагаш в зел.кюфтета.
Споделете рецептите си за овесени ядки,грис (да е без мляко).

# 41
  • Мнения: 4 841
Здравейте и от мен. На мен ми е толкова далечно това с устната хигиена на бебето - нали още нямаме пукнат зъб. Иначе знам, че има паста за зъби за малки деца създадена, която е без отмиване. Ние от другата семица май ще почваме детска кухня. Снабдих се с талони и да видим как ще е.
За лятна количка - моята е Грако мираж и съм доволна. Не се сгъва като чадър, но аз и не държах на такава екстра. Събира ми се в багажника на астричката и немам грижи.

# 42
  • Русе
  • Мнения: 276
agnesana,  да кажеш как е кухнята, като пробвате!  Peace

# 43
  • Мнения: 4 841
agnesana,  да кажеш как е кухнята, като пробвате!  Peace

моя син е прасе и яде всичко. Едва ли ще има проблем с кухнята. Обаче са ми взели купони тройка, а там всичко е пасирано до колкото разбрах и най - вероятно като свършат ще си осигуря четворка (ако все пак реша да е на кухня). Взех 10 талона за проба само. Чудя се обаче как ще ходя до кухнята, като по него време във всички случаи малкия господин кърти дълбок сън  newsm78 Явно ще трябва сутринта преди да е заспал да го изкарвам на вън на разходка, за да поспи на вън. Не ми се иска да му развалям режима понеже в момента е идеален. Сутрин като се събуди играе, яде и това за към час и половина. Слагам го да спи и откъртва към 1.5 - 2ч. Яде, играе около 2ч и после пак сън. Спи ми до 3 пъти на ден и съм доволна, че поне успявам да свърша нещо в нас. Благодарна съм особено на сутрешния сън, понеже по него време успявам да пооправя в нас, да сготвя или нещо друго полезно да свърша. А сега с тази кухня  newsm78 май ще ни се размества графика. Ще видим как ще го измисля.

# 44
  • Мнения: 2
Здравейте и от нас!  Hug
Либи   bouquet за темичката
Шаника честити 9 месеца на Теди, жив и здрав да е и винаги да те кара да се усмихваш  Hug
Честито и на всички други които празнуват тези дни  Party
за колички си говорите.. това е нашата, и съм мн. доволна а и Вики , което е много важно  Peace



спечели ме най-вече с това че всичко без сенника се сваля и се пере , а също е лекичка и ляга до долу  Peace

Нас 6-то зъбе много зор ни дава, иначе аз и слагам паста на четката и и я давам много се кефи да я гризка, ползвам паста 0-3м .. иначе напръстниците и ги мажа с геловете за зъбки..

За заспиването, сега е много крива и е голяма борба докато заспи, споделям поза за приспиване която има нужда от доразвиване  Mr. Green Вики тежи 9300 и също не е "удобна" за люшкане  Crazy за това, сядам на леглото по турски и я слагам в мен , главата й  виси облегната на единия ми крак, дупето е в скута ми, а краката висят през другия ми крак, и се люшкам настрани или напред назад, заспива сравнително мнооого бързо, особено че ръцете са ми свободни и я галя , нооо , трудно е после да се хване за да се пренесе  Whistling за мен не е проблем, спи при нас и само я изхлузвам ако се събуди бутам цица и забравя че е била будна  Mr. Green в леглото си спи но се буди през 30мин  Tired

туй то.. много усмивки на всички ви !  Hug Heart Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт