Вода с мед вместо вода със захар?????

  • 2 301
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Да, но се предполага, че бебетата не се хранят с домашни консерви, а и да са - тези консерви  са обработвани термично. А медът не е - освен ако не се вари с водата...

Напротив.
Хранят се бебета с домашни консерви.

И ако някой все пак държи по някаква причина детето му да яде мед, лесно може да го предпази от опастността, като превари буркана на водна баня.
Интересно ми е колко от написалите за ботулизма знаят това.
Цитираната от теб статия вече съм я пускала във форума преди може би седмица. Колко ли хора са си направили труда да я прочетат внимателно?

Рамахването на пръст е ненужно, когато вместо него може да се даде съвет КАК нещо да бъде направено така, че да не представлява опастност.

А дали е нужно да се дава вода с мед детето на тази възраст или не е съвсем друг въпрос.


# 46
  • София
  • Мнения: 6 999
Моята педиатърка ми каза: Мед след 1,5 год. Когато Дариа почти наближи тази възраст прояви алергия към две неща и медът се отложи във времето след 2-та година.

Вода аз не съм давала нито със, нито без захар. Мнението на педиатърката ни беше твърдо против захарта. Каза, че е опасно за зъбите дори преди да излезнат /Не поисках уточнение по въпроса/.

# 47
  • Мнения: 6 315
Аз мед не съм давала все още (на 18 месеца е почти детето) и мисля да не давам много скоро... Момичетата са написали и за ботулизма, на мен даже стоматоложката ми го каза. Това, че много деца са отгледани с мед и нищо им няма, не означава че точно на моето няма да се случи. Аз съм на тоя принцип!  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 3 328
Само вода - чиста вода.
Топла вода с разтворен в нея мед сме давали още преди навършването на годинка, защото Ася имаше /и продължава да има/ упорит запек. Проблеми от меда нямаше, но беше домашен, чист /ако това има някакво значение/. Но иначе - за подсладена с нещо вода и аз съм против - мисля, че това привиква детето да търси сладко.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 356
Риск от ботулисъм крият всички домашни, зеленчукови консерви също така.
Ботулиновите спори се унищожават след 10 мин. термична обработка.
Така е, аз и за нас консервите ги варя сума време. От ботулина много ме е страх. Силно токсичен е в минимални концентрации и когато се появят симптомите вече е късно и човек почти не може да бъде спасен. Само да кажа, че се унищожава след варене над 1 час, не 10 мин, сигурна ми е информацията. Така, че много трябва да се внимава и бомбирали (разхерметизирани) домашни буркани дирекно да се хвърлят и да не се опитват на вкус преди това.

# 50
  • Мнения: 7 640
по принцип в меда може да се съдържат спори на опасни бактерии. Не е показан за малки деца, както са писали другите.

Общи условия

Активация на акаунт