Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, предвиждат се поредните абсурдни законодателни промени, с които да се забрани възможността за разсрочено плащане на застраховка Гражданска отговорност.
В тази криза това е безумие!
Ако сте против, присъединете се към протеста във Facebook, за да дадем гласност на тази позиция и да допринесем тази забрана да не бъде приета.

http://www.facebook.com/ProtivZabranataNaRazsrochenotoPlashtaneNaGO

Нека се съберем колкото се може повече!

Последна редакция: пт, 13 май 2011, 14:19 от nborissova

# 1
  • Мнения: 331
Мдаммммммммм и после като ти съсипе колата някой тарикат, дето си е платил само първата вноска, за да има полица в себе си и стикер и да ги показва на полицията, и е вън от покритие, какво правим. Ще си бръкнеш в джобчето да си я ремонтираш сама.
Има и по - лош вариант - същият тарикат вместо колата да ти съсипе здравето. И вместо да получиш обезщетение от лимита на застраховката, да го съдиш и да се надяваш след години да вземеш на босия цървулите.

Аман!

# 2
  • Мнения: 693
Мдаммммммммм и после като ти съсипе колата някой тарикат, дето си е платил само първата вноска, за да има полица в себе си и стикер и да ги показва на полицията...
Тоя "тарикат" както го наричаш има полица и стикер само за това което си е платил .... демек ако плаща през 3 месеца, стикера му е само за тези три месеца..та не виждам просто как този стикер ще му помогне пред полицая ..
Ама аман от разбирачи

# 3
  • Мнения: 9 990
 А какъв точно е мотивът да не искате да е така, а да искате да е разсрочено? ThinkingАко такава сума ви се опъва и е непосилна, значи ви е непосилно да напълните и резервоара. Thinking

# 4
  • Мнения: 2 927
Мдаммммммммм и после ............
Аман!
atenan, в такива случаи обезщетението не се ли поема от Гаранционния фонд?

# 5
  • Мнения: 693
Ми и аз мога да ти задам същия въпрос? На теб какво ти пречи разсроченото плащане? И защо е необходимо да бъде премахнато в момент на икономическа криза?
ПП: А да ми казваш кое е непосилно за мен и кое не... не мисля, че е уместно изобщо. Как да си харча парите, си е моя работа....

# 6
  • Мнения: 9 990
ами не чакай, пускай петиция Hug
Умрем па аз на някой да му гледам стотинките мислиш... Crazy

# 7
  • Мнения: 10 604
Гаранционният фонд не обича да плаща и отказва редовно на измислени основания. Иди го съди после.
Освен това 'бюджетът' му се формира от вноски, който идват от всяка сключена застраховка. Т.е. тези, които са си платили застраховката, плащат и за тези, които не са.
На мен лично ми писна от солидарност.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Да, но ако опреш до него ще се радваш, че има солидарност, нали?

# 9
  • Мнения: 2 927
От каква солидарност? Ти си изрядна, платила си си, но другият е виновен. Има кой да поеме обезщетението, и да си търси от него парите. Фактът, че отказва не ми е известен, но все пак мисля, че има хора получили обезщетение от там. Иначе каква полза от този фонд? Попитах, защото не съм се занимавала с тази материя, а не да предизвиквам спорове.

# 10
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 016
А какъв точно е мотивът да не искате да е така, а да искате да е разсрочено? ThinkingАко такава сума ви се опъва и е непосилна, значи ви е непосилно да напълните и резервоара. Thinking

Защо да плащаш за цяла година, ако ще караш МПС-то 6 месеца примерно? Или мотор ? Няма логика да плащаш за нещо, което не ползваш....Сега по закон, поправете ме ако бъркам, всеки е длъжен да има платена  гражданска отговорност, ако не му изнася, трабва колата да се отпише от кат Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 46 515
Мдаммммммммм и после като ти съсипе колата някой тарикат, дето си е платил само първата вноска, за да има полица в себе си и стикер и да ги показва на полицията, и е вън от покритие, какво правим. Ще си бръкнеш в джобчето да си я ремонтираш сама...

Просто искат да съберат парите накуп, не че им е зор за някой от нас  Laughing

Ние и сега си бръкнахме. Защото милият застраховател прави всичко възможно, за да не изплати сумата. Каза ни, че виновният не се е явил на не знам си коя дата и НИЕ трябва да го доведем. Как? И защо ние, при положение, че те двамата си имат договорни отношения.


# 12
  • Мнения: 4 916
Мдаммммммммм и после като ти съсипе колата някой тарикат, дето си е платил само първата вноска, за да има полица в себе си и стикер и да ги показва на полицията...
Тоя "тарикат" както го наричаш има полица и стикер само за това което си е платил .... демек ако плаща през 3 месеца, стикера му е само за тези три месеца..та не виждам просто как този стикер ще му помогне пред полицая ..
Ама аман от разбирачи

Това изобщо не е вярно.
Всичките ми познати с плащане на вноски имат годишни стикери. А стикерите ги дава лелката, която ги застрахова. Тя нали знае, че са добри момчета...

# 13
  • Мнения: 10 604
Хърмаяни,
Гаранционният фонд плаща ламарини. Когато има пострадали/загинали хора вади от 9 дола вода, за да откаже. От доста време се чака тълкувателно решение на ВКС, което най-вероятно още повече ще ограничи възможността на хората да получат пари от ГФ.
Argun  е права за стикерите.

# 14
  • Мнения: 4 916
Много моля да спрете да ми говорите за Гаранционен фонд, защото тези простаци са ми изпратили писмо за кола, която не съм ползвала от есента на 2009 г. Искат информация за ГО за кола, която не е ползвана от близо две години.
Оставих милото да се оправя. Т.е само да имат късмета да ми кацнат на мерника.

Общи условия

Активация на акаунт