162 отпускарки на гezме в НАП, КАТ и МеВеРe (Немската тема)

  • 28 273
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 494
Наистина интересна тема сте захванали Grinning Мога да дам съвет на тези,които оше не са си намерили обект,да погледнат и тук  http://www.zvg-portal.de/ . От време на време се намират наистина интересни обекти. Те биват оценявани от специалист и получават така наречената Verkehrswert. На първият търг цената почва  от 30% от Verkehrswert. Примерно,ако жилишето е оценено на 100 000 Евро,то цената тръгва от 70 000 Евро. Ако не се продаде,се обявава втори термин,където вече тръгва от 50 %,а третия термин е вече на 70 % ,но дотук рядко се стига. Обикновено хубавите обекти се продават преди изобшо да отидат на търг,но пак имат наистина изгодна цена. За целта човек се свързва с Gläubiger,които винаги са обявени в обявата  Laughing

Има и един вид обекти,които са Erbpacht. Те са построени върху земя,която принадлежи на църквата. Значи като първоначална цена са супер евтини,но после идва хакена,че трябва месечно да се плаша наем на църквата,който хич не е малък. виждала съм и такива по 350 евро месечно Shocked Като на няколко години могат и да ти го увеличават. Обикновено тези договори са за 99 години,като колкото повече години минават,толкова повече къшата се обезценява. А бе на принципа са,евтиното,винаги излиза по- скъпо.  Laughing

Момичета,искам да си сверя часовника,по колко плашате за бавачка на час? Говоря само за вечерно гледане по няколко часа Grinning

Нешо не ше да ми излезе линка Thinking Просто го копирайте!

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 01:29 от Мара Подробната

# 691
  • Мнения: 166
Мара Подробната мерси за линка за Цвангверщейгерунг. Аз също съм чела, че там доста изгодно могат да се купят жилища, но някак си ми е гадно да ползвам изгода за сметка на нещастието на хората Confused

А Ербпах според мен е най-голямата глупост, която може да съществува. Не стига, че уж си купуваш жилище, а после продължаваш да си плащаш наем за земята. И след 99 години или подписваш нов договор или постройките остават за собствениците на земята. Лудост от всякъде. Направо не разбирам кой се навива на такова нещо. Но тук в Мюнхен има и ново строителство с такива условия и голяма реклама му правят.
 Ох ТАтяна показала си къща с цена мечта. Тук за толкова и двостайно не можеш да си купиш. Обявявам всички, които продават недвижими имоти в Мюнхен за ненормални. И какви редови къщи. Тук тези почват от половин минион  #Crazy
Ох само се ядосвам като пиша за жилища, особено последната седмица.
Сесилия има н Авен едно кремче за махане на крусти, но най-добре е да го намажеш със зехтин и да постои и да го измиеш. Но според мен е още мъничак, после пак ще се появят. Изчакай поне докато го отбиеш, че да има смисъл от мазането.

# 692
  • Мнения: 3 880
Имам питане, вярно ли е че 10 % от стойността на къщата, трябва да бъде собств. ти капитал, за да получиш кредит? Ако къщата е 150 000, трябва да имаш бар 15 000?
Да, хубаво е да има човек малко капитал- 10-15% процента поне (според зависи от банката) това е като един вид доказателство, че все пак имаш "излишни пари", а не живееш от ръката в устата, пък си тръгнал и къща да строиш/купуваш Wink. Но не е невъзможно и без- някои банки финансират и началния капитал, но с отделелен заем с по-кофти условия.

Тоничка, за какво са ти на теб идеи, нали детето ще рисува- тя ще измисли нещо, не я мисли Simple Smile Лични подаръци не съм правила, прилича ми на "цепене от колектива" Wink Всички подаръци са били общи. Всъщност само на завършването на градината сме събирали отделно малко парички за подарък, иначе другите поводи родителският съвет и ги покриваше от общата каса.
А, сетих се за един леко личен, символичен подарък накрая Wink На изпращането правихме много снимки и една на Леа с трите даскалици беше станала много хубава, та не се сдържах да не я споделя Simple Smile Направихме им собственоръчно изработени рамки с Леа (от картон и други бастел-материали) и минахме после през градината да им ги дадем- бяха много трогнати Wink

Ох, аз снощи легнах в леглото на Леа уж да четем ... и после към 12 само се преместих в моето легло- малеее, днес съм като нов човек- толкова сън на куп не ми се беше случвало отдавна Laughing

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 08:54 от Biba Sparrow

# 693
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Петка, ти защо сравняваш тази къща в средата на нищото с къща в Мюнхен. И тук ако отида в горите тилилейски мога да си купя къща на съвсем нормална цена, но ако искам в града, както е в моя случай - цената няма нищо ама нищо общо  Peace Peace и местоположението има значение според мен  Wink

# 694
  • Мнения: 3 880
На някой ако му е домъчняло за Арабела и Румборак - дават ги в момента по BR  Laughing
Не можах да впечатля обаче моята щерка- погледна точно 30секунди и избяга Confused

# 695
  • Мнения: 7 605
Другото което исках да попитам е - някой правил ли е персонален подарък на възпитателките при напущане на ДГ и ако да, какъв?

Аз ще го направя след 2 седмици, когато любимата възпитателка на Милена напуска. Много добре се грижеше и за нас  Blush в смисъл, че винаги е намерила време да говори с нас ако сме имали някакви въпроси или проблеми. В приятелски отношения сме. Знам, че тя обича да пие червено вино и сме намислили да й купим една хубава бутилка.

Вяра 2010, нали го коментирахме тъкмо - най-добре е да имате 30%, но всичко зависи от ситуацията ви, колко ще ви отпуска банката. Формуляра който си го получила трябва да го попълнеш за да получиш бонус от държвата  Peace

Мара подробната, аз го знам по съвсем друг начин за търговете. Ако цената не достига 50%, се анулира сделката, а до 70% собственика има право на вето. Ето тук четох за това: http://www.justiz.hessen.de/irj/AMG_Idstein_Internet?cid=6138cb2 … 613f5b96d46b124a4

Петка, ти защо сравняваш тази къща в средата на нищото с къща в Мюнхен. И тук ако отида в горите тилилейски мога да си купя къща на съвсем нормална цена, но ако искам в града, както е в моя случай - цената няма нищо ама нищо общо  Peace Peace и местоположението има значение според мен  Wink

Местоположението е най-важното на един имот. Има една поговрка, 3те най-важни фактора на един имот са местоположението, местоположението и местоположението  Laughing  Но пак повтарям, то е на 15минути с кола до центъра на Визбаден, но е на г..а на географията  Naughty  Има квартали на Визбаден които са по-отдалечени но понеже се водят града, там е по-скъпо  Whistling
Между другото, наши приятели в момента строят в Дюселдорф, редова къща, ще те излъжа колко м2 е точно но имат дете, та няма да е само 100м2, и плащат 400.000 - не ми се вижда прекалено скъпо за Дюселдорф.

# 696
  • Мнения: 1 584
Тук редовите къщи са около 300.000, а апартамент например, 4 стаи и около 100кв - 200.000.

Къща, къща, уж нямаш съседи, ама пак си имаш де - едно време на мен ми се видя 100.000 прекалено голяма разлика за едно таванско помещение повече и едно мазе дефакто повече. Тук дори редовите къщи имат понякога по-малки градини от ап със същата квадратура на ЕГ Thinking

Иначе за кредитите е така, кой питаше напред ...при кредит около 300.000 и 40г - накрая плащаш двойно ...Това за мен лично е безумие Rolling Eyes Да не говорим, че ние сме по на около 35г сега - като добавиш 40 - то аз на 75г отдавна ще съм пенсионер и няма да имам тия доходи както сега да изплащам висока вноска.

# 697
  • Мнения: 7 605
Кредит за 40 години е безумие.  Stop   20 години макс, това трябва да е целта според мен.  Peace

# 698
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
А като сте се заговорили за къщи,да ви питам как ги чистите.В смисъл с какво миете пода.Защото на мен тези парцали и кофи отдавна са ми писнали.Купих парочистачка и я върнах,лично на мен не ми хареса.Та сега чистя с мокрите кърпи за под.Има ли някой от роботите за чистене,където обикаля ,прахосмучи и само после си се зарежда.Ако някой има да сподели върши ли наистина  това,за което го рекламират.Най-мразя да чистя и гладя,а го правя всеки ден,защото обичам да ми е чисто на всякъде.С прахосмукачка за сега се примирявам,но за миене на пода давайте идеи.

# 699
  • Мнения: 7 605
Aз мия с моп, при който не се намокрят ръцете - плочките с такъв http://src.discounto.de/pics/Angebot/36464/55417_VILEDA-Serie-Su … cio-36464_xxl.jpg  a ламината с http://www.vileda.de/upload/0004/1228/0903_Vileda_UltraMat_Flach … 63.jpg?1237240252  И на мен ми е досадно, но на робот нямам доверие. Подовете не ги мия всеки ден, не влизаме с обувки, нямаме животни, та ми се вижда излишно. Прахосмукачката я пускам всеки ден, то наистина се ядва, но е абсурд да мия подовете всеки ден  Stop

# 700
  • Мнения: 533
Здравейте,казвам се Мария и от 2 месеца съм в Германия със съпругат ми и дъщеричката ми ,кочто е на 5,5г.Живеем в Dautphe,централната част нa Германия.Чета ви от много време,но все не смеех да пиша.Но сега ми се наложи да попитам нещо.Подадох И документи за детски и след 1 седмица получих писмо от Финанс касата,в което според моя близка,която ми го превежда(защото не владея езика все още)се изискват 2 документа,единият е последният постоянен адрес на детето в БГ,вече го извадих този документ и го преведох на немски и документ от социалните,за това колко време съм получавала детски и колко.Отидох в социалното и служителят ми каза,че в това писмо от финанскасата няма някакъв формуляр Е четиристотин и нещо(не запомних точно)и затова немогат да ми издадът този документ.И сега се чудя какво да направя,да не ми се наложи сега като се прибера от БГ в Германия и после да трябва пак да идвам да оправям документите лично,дали ще стане с  писмо и най-вече откъде да взема този формуляр? newsm78

# 701
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
marimed,отиваш пак в социалното и пускаш официална молба с искане да ти издадат този документ.При мен беше същото само,че на мен документите в БГ ми ги движеше майка ми.И на нея са и отказали,но тя е настоявала и тогава са пуснали официална молба.В срок мисля,че от 2 седмици издадоха документа,който заедно с останалите изискани изпратих.Получих след това нови искания за документи и Е401 или Е411/не помня вече/.Формуляра не можеш да го вземеш от никъде,изпращат ти го.Той е на по-жълтеникава хартия,както са повечето официални документи тук.Всичко,което са ми искали от БГ го изпращах на майка ми,тя го носеше в социалните и от там те след оформление на документите си ги изпращат служебно в Германия.Няма нужда за всеки документ да си ходиш до БГ.Или някой да ти ги движи там или изпращаш директно до самите социални.Другият вариант е да се обърнеш към счетоводител в Германия,който поема случая.Аз съжалявам,че реших да си икономисам 220 евро и тръгнах сама да ги правя.Процедурата е дълга.Моя позната е намерила да и ги подготвят за 80 евро.Така ,че бих те посъветвала да се обърнеш към счетоводител.

# 702
  • Мнения: 23
Веси, според мен не е глупав довода - детето ти е малко, в яслата няма как да му обръщат толкова внимание като ТМ, особено ако групата им е по-голяма. Според мен даже са действали в негов интерес -

Сърфи, имаш право, че действаха в интерес на детето. Аз първоначално им се ядосах заради самия отказ. Някак си глупаво го приех много лично - все едно не ми харесват детето и това, че говорим български. Но ми мина глупавината Wink

Темата за имотите и мен ме вълнува и ви следя с интерес.

Лек ден

# 703
  • Мнения: 494
Татяна,признавам си,обясних го доста лаически,но който има истински интерес,ше се информира по добре! Аз просто предадох накратко и  по простичко,това,което финанцбератера ни обясни на нас.Честно казано много,много не слушах,как стои въпроса за 70 %,просто зашото както вече писах,хубавите имоти изключително рядко стигат дотам.Да не кажа никога,като дори в повечето случаи се продават преди да се стигне до търг. Но определено пак си заслужава,тъй като веркерсверта обикновено е по- ниска от действителната цена и отделно факта,че отпадат разходите за брокер и нотар (а както знаем,това е една не малка сума) ги правят тези обекти доста привлекателни.  Относно моралната страна на въпроса,всеки си знае!

А относно това,наистина не съм специалист,би ли обяснила,какво имаш впредвид? Просто зашото често се срешат обяви,в които пише Erwerb unter 50% ist möglich Като това например  http://www.zvg-portal.de/index.php?button=showZvg&zvg_id=66364&land_abk=nw  Laughing

Мара подробната, аз го знам по съвсем друг начин за търговете. Ако цената не достига 50%, се анулира сделката, а до 70% собственика има право на вето. Ето тук четох за това: http://www.justiz.hessen.de/irj/AMG_Idstein_Internet?cid=6138cb2 … 613f5b96d46b124a4

[
[/quote]

А иначе с това
Кредит за 40 години е безумие.  Stop   20 години макс, това трябва да е целта според мен.  Peace

и това
Местоположението е най-важното на един имот. Има една поговрка, 3те най-важни фактора на един имот са местоположението, местоположението и местоположението

съм на 200 % съгласна Laughing

А относно ербпахт имотите,като се сбълскахме за първи път с това понятие,доста решерширахме и определено никъде не видях и едно положително мнение.Навсякъде съветват "фингер вег".За това за мен определено са необясними мотивите на хората,които ги купуват.Нооо,свят голям,свят шарен Grinning

# 704
  • Мнения: 533
Калинка,благодаря много за отговора,мисля да те послушам и да оставя всичко на счетоводител.Той да се оправя с документацията,че и без да знам езика е още по-сложно.

Общи условия

Активация на акаунт