Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 273
cikoni, и дъщеря ми е записана в тази група. Ще се радвам да обменяме впечатления и информация през годината!

# 31
  • София
  • Мнения: 1 270
Бихте ли казали ,какви са таксите в Софроний?Колебая се между тях и Веди  newsm78

# 32
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
за Софроний - 1260 лв е за цялата година за БЕЛ и МАТ (могат да се плащат на 3 вноски). Не си спомням за колко часа беше обаче, че листа с обясненията не е в мен.

 Ironic и аз ще се радвам, дано сме попаднали на правилното място

# 33
  • София
  • Мнения: 1 270
за Софроний - 1260 лв е за цялата година за БЕЛ и МАТ (могат да се плащат на 3 вноски). Не си спомням за колко часа беше обаче, че листа с обясненията не е в мен.

 Ironic и аз ще се радвам, дано сме попаднали на правилното място

Колко допълнително струват учебните материали?

# 34
  • Мнения: 2 567
Моля, споделете кога започнахте да подготвяте децата си за кандидатстване след 7ми клас(за тези които са минали по този път)
или кога смятате, че трябва да се започне(за тези, на които им предстои).
Имам предвид по български език и литература, и по математика.
Определено смятам, че училищната подготовка на сина ми няма да е достатъчна (той сега е 6ти клас и догодина ще ни предстои кандидатстване).
И още, кой вид подготовка според вас е по-добра -  при частни учители или в школи.

Отговарям само по първото питане, защото другите постинги са предимно свързани с въпроси за школи....

Преди началото на 7 клас бях почти убедена, че уроци не трябват. Мислих си, че в училище децата ще бъдат подготвени за изпитите, но сега съм твърдо ЗА уроците. Да, не одобрявам тази практика, защото училището трябва да дава знанията необходими за кандидатстване, но това е заблуда. Видях, че дори умишлено не се работи достатъчно с децата, защото целта е повечето от тях да си останат в местните училища. Все пак те са пари. Знам, звучи грозно, но това вече е не само мое мнение. Чувам го дори и от хора в системата.

Моето мнение е да не си оставяте децата само с това, което биха научили в училище. Моята тръгна на уроци по математика от началото на втори срок, но мисля, че трябваше да си я пратя още от самото начало на годината. Дори и от 6 клас не е излишно, ако виждате, че в училище не се работи достатъчно. Знанията в математиката са с натрупване и малки пропуски да има, трудно ще се надгражда.
Отчитам като голяма грешка това, че не я пратих на уроци по БЕЛ. Доверих се на учителката и която все ме уверяваше, че само ако слуша в училище, ще се справя. Да, ще се справи, но не и без грешка, а предполагам на вас не ви трябва просто обикновено справяне. На теста няма грешки в граматиката, а и преразказите си пише отлично, но това е по-скоро, защото си има дар слово, а не защото го е научила в училище. Но това, че не са се разглеждали всички произведения се оказа решаващо. Затова е по-добре да си ходи детето на уроци, за да сте сигурни, че няма в един момент да се окаже, че не знае дадения цитат от къде е, защото в училище просто учителят е преценил, че е по-важно да се наблегне на тези произведения, които са по-важните според него. На уроците, за които си плащате всяко произведение ще е важно.

Ами в общи линии е това. Ако има други въпроси и мога да отговоря, ще се включа пак.

# 35
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Нищо не се заплаща допълнително, всичко е включено.

# 36
  • София
  • Мнения: 18 120
Хаха, групата на Томов и Андреевска се е запълнила само от форумски дечица. Дотук  зная за цели 5. Laughing Късмет им пожелавам!   bouquet

# 37
  • Мнения: 4
препоръчвам САМО частни учители !!!!!!!!!!! Аз съм 7 клас и цяла година ходих на частни уроци по математика само ! Много съм доволна. А колкото до българския - едва ли е необходимо при всяко дете! Аз не ходох и на теста по БГ - изпита нямам нито една грешка !! Така  че.....трябва да се учи  - особено по бг, за математиката е вече др.- там или ти се отдава, или не !

# 38
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Честит празник на всички деца ,незабравимо детство,много радост и щастие им желая!

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 295
И следва въпроса как си избрахте частните учители? Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 18 120
препоръчвам САМО частни учители !!!!!!!!!!! Аз съм 7 клас и цяла година ходих на частни уроци по математика само ! Много съм доволна. А колкото до българския - едва ли е необходимо при всяко дете! Аз не ходох и на теста по БГ - изпита нямам нито една грешка !! Така  че.....трябва да се учи  - особено по бг, за математиката е вече др.- там или ти се отдава, или не !
САМО ???? А къде остава индивидуалната нагласа на всяко дете..За едни са добри уроците при частен учител, за други - определено школите.Няма уневерсален вариант, който със сигурност да е най-добрият. Родителят е този, който най-добре познава детето си и може да направи преценка на база характераму и познанията му, кой е по-удачният избор в конкретния случай. Защо наблягам на думите характер и познания.. Харкатер, защото при едно затворено, срамежливо дете, питането  по някоя неяснота пред 10-15 деца, е трудно...То просто ще се чувства по-спокойно, когато е само. Същото важи и за даца с повечко пропуски. И школата не е добрият вариант за тях, тъй като частният учител ще наблегне именно да запълването на тези дупки. Но същевременно кое е мястото за активни , отворени деца, несрамуващи се да попитат за нещо, което евентуално не са разбрали?Дали пък за деца без съществени пропуски, които търсят в школата не само тренинга и надграждането на усвоеното в училище, а и непрекъснататото сравнение на възможностите си с тези на връстниците , по-добрият избор не е работата в група? Привържениците на уроците ще кажат, че такова сравнение може да се направи на база представянето по пробни изпити.Да, принципно е така, но пробните са далеч по-малко на брой,  докато отиването на школа па 5-6 астрономически часа в седмица през цялата учебна година дава идея не само на детето къде се намира като ниво, а и  на учителя възможността съвсем обективно да прецени, а после и да сподели  с родителите как се развива детето на фона на свои връстници с близък потенциал.Тъй като групите все пак не са случайна сбирщина от платили таксата си деца, а са екип от ученици с близки възможности. Затова твърдо съм на мнението, че всичко е строго индивидуално. Дъщеря  ми ходеше само на школа, на урок през живота си не е стъпвала и миналата година изкара оценки, които й гарантираха приема в което училище си пожелае.Съответно се класира базпроблемно в онова, което написа като свое първо желание.

Последна редакция: ср, 01 юни 2011, 09:03 от already detective

# 41
  • Мнения: 2 567
И следва въпроса как си избрахте частните учители? Simple Smile

Поне аз - трудно. Може би, защото градът ни е малък и няма много преподаватели, които да подготвят децата за кандидатстването след 7 клас, а може и защото късно реших да записвам моята на частни уроци. Трима учители ми отказаха преди да намеря този, който подготви дъщеря ми. И го намерих вече когато се бях отчаяла, че това нещо ще стане. Но пък явно така е трябвало и той се оказа страхотен и човек и преподавател. Малко преди да приключи с уроците си, дъщеря ми ми каза - Мамо, до преди да тръгна на уроци математиката беше все едно йероглифи, а сега научих нов език.

Така, че ако сте решили с уроци почнете по на време да търсите учители или школа, защото явно местата много бързо са запълват. Аз похабих доста нерви докато намеря този учител.

# 42
  • София
  • Мнения: 343
Преди 2 години голямата ми дъщеря завърши 7 клас и мога да посъветвам всички майки да не разчитат единствено на подготовката в училище,абсолютно недостатъчна е.И аз усетих небрежното отношение на учителите към кандидатстващите седмокласници.На есен малката ще бъде 6 клас и я записах в Софроний.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 273
Преди 2 години голямата ми дъщеря завърши 7 клас и мога да посъветвам всички майки да не разчитат единствено на подготовката в училище,абсолютно недостатъчна е.И аз усетих небрежното отношение на учителите към кандидатстващите седмокласници.На есен малката ще бъде 6 клас и я записах в Софроний.
Аз не съм усетила "небрежно" отношение от страна на учителите, напротив стремят се техните възпитаници да са добре подготвени, защото това е своего рода атестат за тяхната работа. Simple Smile
Защото точно в училище се полага основата, върху която частния учител, респ. школа надграждат.
П.П. Честит празник на децата!

# 44
  • Мнения: 2 567
Ironic, права си. Така трябва да бъде. И преди учениците да станат обвързани с парите за издръжката си, това е било така. Всеки се е стремял да вкара повече ученици в профилираните гимназии, защото така ще си докара още нови деца - първолаци примерно. Но сега нещата не са точно така и освен гордост от добре представилите се ученици, учителите трябва да си пазят и хляба. Намаляване бройката на децата в училището, води до по-малко приходи. Това е особено видно в по-малките градове, където живея аз.
Аз да ви кажа не упреквам учителите. Системата стана такава. Не може да се работи само за едната чест, но пък и като лично засегната, понякога много се дразня, защото пък трябва да мисля за бъдещето на детето си. А и частните уроци са един много голям разход.

Общи условия

Активация на акаунт