Konsultacii

  • 908
  • 11
  •   1
Отговори
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Zdraveite momicheta.
S priqtelqt mi silno iskame bebche i tezi dni s neturpenie ochakvame da nauchim rezultata. Pritesnqvat me obache 2 neshta:
1. Predi nqkolko meseca stradahme ot candida albicans. Izlekuvahme se, no sega imame sumneniq, che otnovo imame problem s gubichkite. V sluchai, che sum bremenna, tova do kolko e opasno za ploda i bi li mu navredilo lechenieto?
2. Ot krai vreme poseshtavam chastni ginekolozi. Higienata v poliklinikete me otvrashtava. Iskam da pitam kakva e procedurata - kude trqbva da ida purvo shtom vidq 2-te chertichki? Pri GP-to i tq da mi dade napravlenie ili napravo pri nqkoi ginekolog?

# 1
  • Мнения: 39 520
Това е голяма мъка за четене.
Гъбите са голяма напаст. Но не пречат за забременяването. Ако си бременна иди на лекар и ще ти дадат някакво кремче .Не се пият през първият триместър лекарства за да не се увреди плода.
А за направлението -отиваш при джипито и той ще те насочи.

# 2
  • Мнения: 1 129
Shokoladche Моля те, пиши на български език, за да се чете по-лесно  Peace

1. Отиди на преглед, за да разсееш съмненията и да разбереш имаш ли гъбички или не. В случай, че си бременна опасност за плода, ако имаш кандида няма, но както ти е написала сигма, не трябва да приемаш перорално лечение. Сподели с лекаря ти възможността да си бременна и той ще прецени какъв метод на лечение да предпише.
2. Естествено, че щом видиш 2-те чертички първо трябва да отидеш при личния си лекар  Peace

# 3
  • Мнения: 1 403
Здравей Shokoladche, искрено ти желая да видиш двете чертички,а ако това се случи както ти е казала sigma през първите 3 месеца не се приема нищо.Доколкото знам трябва да отидеш при джипито,казваш че си бременна и си избираш постоянен гинеколог,който да следи бременноста ти,правят се изследвания Wink

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Мъжът ми днес си получи изследванията и се оказа, че има неспецифичен уретрит и баланит. Няма наличие на candida albicans. Искам да Ви попитам може ли да ми е предал нещо и какво, тъй като миналия месец бебеправихме. За съжаление не се получи. Пък трябва да изчакам до другата седмица, за да ида на лекар, тъй като съм в цикъл.

# 5
  • Мнения: 39 520
Баланита е еквивалента на кандида при мъжете.
По добре се полекувайте и тогава правете бебе.

# 6
  • Мнения: 1 403
Вероятно и при двамата има проблем,защото се пренася по време на секс.Трябва да се лекувате и двамата.Не се притеснявай,успех за следващия месец.

# 7
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Ентерококи са причинителят на инфекцията при него. Записала съм си час за другата седмица при гинеколог. Знаете ли как протича лечението. Четох, че се лекуват с антибиотик, но се страхувам, че този антибиотик може да доведе отново до кандида. Знаете ли и какъв е инкубационният период при ентерококите? Има ли вероятност половинката ми като има тези ентерококи при мен да ги няма? Колко време след лечението можем да възстановим опитите за бебче? Направо ще полудея вече толкова много искам вече да видя 2 чертички, пък само се спъваме с разни проблеми!

# 8
  • Мнения: 1 129
Ентерококи са причинителят на инфекцията при него. Записала съм си час за другата седмица при гинеколог. Знаете ли как протича лечението. Четох, че се лекуват с антибиотик, но се страхувам, че този антибиотик може да доведе отново до кандида. Знаете ли и какъв е инкубационният период при ентерококите? Има ли вероятност половинката ми като има тези ентерококи при мен да ги няма? Колко време след лечението можем да възстановим опитите за бебче? Направо ще полудея вече толкова много искам вече да видя 2 чертички, пък само се спъваме с разни проблеми!

Малка е възможността при теб да ги няма. Лекуват се с антибиотик. Аз лично бих изчакала поне 2-3 месеца след лечението, за да съм сигурна, че организма ми е напълно изчистен. Не се тормози и тревожи и не се само-навивай. Всичко ще бъде наред, сигурна съм, че съвсем скоро ще видиш  EFP

# 9
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Днес бях на преглед. В понеделник ми излизат резултатите. Лекарят каза, че всичко му изглежда наред визуално и на допир. Дано нищо да ми няма.
Отбеляза че днес е и най-подходящия ден за забременяване, демек на 11 ден от моя цикъл.

Излязоха ми резултатите - Candida albicans отново. Изписаха ми само и единствено гиназол.
Но се чудя как е възможно при мен диагнозата да е гъбична инфекция, а при мъжа ми да има наличие на ентерококи?

Последна редакция: сб, 28 апр 2012, 14:05 от AnMary

# 10
  • Мнения: 7 989
А защо да не може?

# 11
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Просто ми се струва странно.

Общи условия

Активация на акаунт