Крусти и косопад при 4 годишно дете

  • 10 742
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 516
Детенцето ми е на 4 годинки. Преди време забелязах ,че по главичката му се образуват крусти в малък участък , първоначално не им обърнах внимание. Мястото започна да се разширява и реших да взема крем и шампоан против крусти на Мустела. С 2 намазвания и измивания кожата се изчисити, но забелязах,че косата му започва да капе Sad . Ако хвана кичурче между пръстите ми остават доста косъмчета и то директно с фоликулите . Ужасно съм притеснена. Довечера ще отидем при педиатърката за съвет и направление , но се чудех случвало ли ви се е подобно нещо . Ужасно съм притеснена Sad

# 1
  • Мнения: 124
И дъщеря ми имаше косопад миналото лято след морето.Продължи около месец и спря.Може да е нещо сезонно и при вас.

# 2
  • Мнения: 1 516
CuCu Diamant,  благодаря ти за отговора. От крустите бил косопада - микрсокопското изследване казва ,че няма гъбички . Според лекарката много дълго време не съм обърнала внимание на круситите , което си е истина до известна степен , защото все си мислех ,че ще се махнат при смяната на шампоана ...  Дано да преминат наистина - изписа ми кортикостероиден разтвор за мазане . Вие имахте ли крусти? Оголените места поникнаха ли наново?

# 3
  • Мнения: 1 129
Мой приятел, вече мъж на около 30 имаше подобен проблем. Останаха му петна по главата от въпросните крусти и после отново си му поникнага (макар, че сега са по-черни от останалата част от косата му). Не се тревожи!

# 4
  • Мнения: 728
Преди години племеницата ми/тогава 17 годишна имаше същия проблем/,затова си позволявам и да се включа в темата.По препоръка на личната лекарка,тя се консултира с дерматолог,който освен,че препоръча специален шампоан и лосион,направи пълна кръвна картина и предписа витамини/нямам спомен какви/,като обясни ,че проблемът при нея бил точно от липсата на тези витамини.Да,получиха се петна,но месец-два след това на тяхно място се появи косичка.
Заведи детето на дерматолог,ако е нужно пуснете и ПКК.Късмет!

# 5
  • Мнения: 1 516
Бяхме на дерматолог. Изписа ни един разтвор за мазане с кортикостероид освен това съм взела и специален крем и шампоан на мустела .  Правихме и  директно микроскопско изследване ,за да изключим гъбична инфекция ... Повечето крусти изпадаха , но има още . Насъбралия се в корените секрет на крустата пада директно с косъмчетата ,около които се намира  ooooh! Най-притеснителното ми е дали ще излезе новата коса . Дано да се укажете прави  Praynig След 10 дена сме на контролен преглед да видим как вървят нещата и непременно ще повдигна въпроса с витамините .
Благодаря ви за отговорите  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 801
Radostche, разбирам, че си притеснена, но не бих мазала с кортикостероиди и да подтисна проблема. Силно се надявам да има по- друго решение на косопада. На твое място бих потърсила и второ, че и трето мнение, преди да рискувам с кортикостероид. Успех!!!

# 7
  • Мнения: 1 516
Ох , да знам всичките неща против кортикостероидите . Но сега само искам да махнем крустите ,за да спре капането на косата . Мажем се през ден и редуваме с мустела . Като се махнат ще контролираме нещата , за да не се стига до косопад Sad

# 8
  • София
  • Мнения: 2 801
Добре, щом изборът ти е такъв. Важното е всичко да е наред и да се похвалиш скоро.  Hug

# 9
  • Пазарджик
  • Мнения: 10
Здравейте , искам да ви попитам какво се случи с вашето детенце и силния косопад, който имахте..Имам дъщеря на почти 9 год.и от близо вече 1г и 1/2. ни капе косата..Ходихме на детски ендокринолог и вече 2 пъти на кожен.Нямаме крусти по  главичката..Просто ни капе косичката от луковичката още..Но това продължава много време и косичката на дето ми оредя видимо...Направихме пълна кръвна картина - резултатите са добри.И кожния д-р Костов ми каза, че няма от какво да се притеснявам..но това продължава и не спира..Сега се мажем с един лосион през ден..дето струва 40 лв..Мина вече 3 седмици и видим резултат- не мога да кажа, че е спряло..може би малко, едва доловим резултат..а може и да си въобразявам.Мием се с ФИТОВАЛ..От време на време втривам Хининова вода...Незнам много съм притеснена..Виждам , че сте от Пловдив.Не сме правили това микроскопско изследване. Може ли да ми кажете , къде мога да го направя  и колко ще ми струва...ОЧАКВАМ С НЕТЪРПЕНИЕ ВАШИЯТ ОТГОВОР...БЛАГОДАРЯ... Praynig

Общи условия

Активация на акаунт