Колко часа прекарва вашето дете на вън в студеното време?

  • 2 403
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 032
По принцип излизаме около 10,30 сутринта и се прибираме около 13 за обяд. Другият вариант е да излезем към 13,30 и да се приберем около16, даже и по- рано, защото в Бургас по това време често пада мъгла- а аз не изкарвам детенце на влажно време. Студът не ме притеснява, но влагата е кофти, още повече че в Бургас астмата е много разпространено заболяване сред децата.

# 16
  • Мнения: 5 577
 cold

Ако е студено не излиза изобщо (на 14 месеца сме).

АКо излезем, то е колко 30 мин. На два пъти.

Но ако има слънце повече излизаме, дори да е под нулата, да наваксаме.

# 17
  • Мнения: 303
Хич нямам намерение да зъзна в студа,  има и други начини за каляване... То пък като го увиеш цялото в одеала и сложиш найлоново покривало - страшно каляване.
И аз така мисля. Но...при по-големите деца излизанията в студа се налагат, защото те дават зор Sick Била съм с 39С температура и пак трябваше да я извеждам, иначе ме побърква. Иначе ако кротува с удоволствие ще си гледам ТВ на топличко. Ей, най ми тежи да я извеждам в неделя. Всеки се сврял в къщи, аз маам Crazy

# 18
  • Мнения: 854
Вече е голям и директно отива до входната врата и почва да блъска по нея #Crazy Познайте, ако е лошо времето/мъгла или дъжд или силен вятър/, как го удържам в къщи Rolling Eyes Само да видим малко слънце и духваме - грабваме манджите и сме поне 2 часа навън да трамбоваме центъра Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 281
сутрин като стане време да си вземеме храната излизаме за около час - час и половина преди да я вземем и толкова. рядко се случва да я извеждам и след обяд. не че е толкова студено, но много ме мързи да я обличам с всичките дрехи, подходящи за зимата.  Embarassed

# 20
  • Мнения: 5 299
Хич нямам намерение да зъзна в студа,  има и други начини за каляване... То пък като го увиеш цялото в одеала и сложиш найлоново покривало - страшно каляване.
И аз така мисля. Но...при по-големите деца излизанията в студа се налагат, защото те дават зор Sick Била съм с 39С температура и пак трябваше да я извеждам, иначе ме побърква. Иначе ако кротува с удоволствие ще си гледам ТВ на топличко. Ей, най ми тежи да я извеждам в неделя. Всеки се сврял в къщи, аз маам Crazy

Мдааа - възраста на детето има голямо значение. Ако малкта си щапука наоколо и си играе - ще я вадя редовно. Ама да ми спи в количката завита през глава, а на мен да ми вкученясват сополите.... няма начин Mr. Green

# 21
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Мдааа - възраста на детето има голямо значение. Ако малкта си щапука наоколо и си играе - ще я вадя редовно. Ама да ми спи в количката завита през глава, а на мен да ми вкученясват сополите.... няма начин Mr. Green
Щях да го извеждам много повече и за по-дълго ако си спеше кротко в количката а не щъпуркаше около мен.  Щъпуркането ни представлява газене във всичко по-интересно като изгнила трева, гьол, купчинка сняг или кучешко л... След което или той се уморява и иска да го гушна или го гушвам по принуда но и в двата случая якето ми е омазано от ботушите му а като се приберем се оказва че е омазано и собственото му яке и то до качулката.
Иначе по темата, излизаме към 10.30 сутринта, поиграваме насам-натам в мръсотията и отиваме да си вземем храната от кухнята. Храним се някъде навън, той в количката а аз зъзнеща на крайчето на някоя пейка. После обикаляме за да напазаруваме и пак да поиграем и се прибираме към 2 а понякога и 3 часа (в зависимост от времето). Повече не излизаме освен ако не е много топло и не е изсъхнало резервното ни яке от предния ден.

# 22
  • Мнения: 1 735
Откакто направи две седмици,не пропускам ден(с изключение на мъгли,дъждове ,снегове). Навън сме по 3,4 часа.Не ми е скучно.Напротив,кръстосвам града на бързи обороти(а в упътването на количката на малката пише,че не била направена за състезателни цели...) и ми е голям кеф. Пък и във форма ще вляза по-скоро ,като се движа,понеже нямам намерение да си ограничавам храната!  Mr. Green

# 23
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Всеки ден сме навън по 2-3 часа.Студа не ни плаши Mr. Green

# 24
  • Мнения: 9 990
От както застудя нашата градинка опустя и ми е интересно как е при вас.Аз извеждам дъщерями (1г и 6 месеца) два пъти на ден ,сутрин от 10 до 12 като през това време взимаме и храната и слетобед  от 15 до 16 и 30.Интересно ми е къде изчезнаха всички деца на нашата възраст .

Заспали са зимен сън! WinkИ аз така се питам-застудее малко и всички се изпокрият,сами си ходим на разходки.Поне няма опашка пред люлките WinkИмаме едно другарче само-то излиза като нас-винаги когато може.Въобще не става въпрос за каляване тук,а за разнообразието и за възможността да поиграе,да се пързаля или на люлките малко...да направим снежен човек,да се пързаля с шейната/ей,няма ли да завали вече сняг!!!/

# 25
  • Мнения: 3 777
От 13 до към 16 часа, когато съвсем застудее и ръцете ми замръзнат.
Но другарчето ни по разходки е навън от 10 сутринта и стоят до края с нас.

# 26
  • Мнения: X
Излизаме между 11 и 12:30, като отиваме до кухнята, където поиграва с децата. Нямам против да излизаме и повече студа не е проблем, честно казано, като беше малко бебе седяхме на минус 5 градуса цееели часове, но тогава беше лесно - тя си седи/спи в количката, а сега се джапа в калта, локвите, снега, маже се с какво ли не и разходката е кошмар, а в количката не и се седи, така че нямам особен избор.

# 27
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
От 10 дена почти не излизаме Cry...първо беше много болна, а после като започнаха едни мъгли в нашия град - Ужас Sick...чакаме малко от малко да се пооправи времето, че и на двете ни писна да висим вкъщи

# 28
  • Мнения: 1 403
Час-два най-много

# 29
  • София
  • Мнения: 112
Миналата година, когато беше на 8-9 месеца изкарвахме на вън от 12-17 часа, ама той си спинкаше в количката. Сега вече не иска да спи в количката, затова излиза сутрин от към 10.30 - 12.30 с едната баба  и следобед от 16.00-17.30 -с другата, защото мама е на работа Sad.

Общи условия

Активация на акаунт