Тротинетка за 6 год. дете

  • 8 952
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 114
Моля да ми препоръчате тротинетка а 6 годишно дете (момче). Благодаря предварително.  Grinning
Нямам никаква идея дали да е с 2 или 3 колела, марка ...

# 1
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Тротинетките с 3 колела са за най-малките деца - на 2-3 години. За по-големите деца, които вече са се научили или по-лесно се научават да пазят равновесие са тези с 2 колела.


Това е една от възможностите за тротинетка за 6-годишен младеж.

# 2
  • у дома
  • Мнения: 7 152
Ние имаме ето такава от тук http://www.sportsdirect.com/Products/Default.aspx?DescriptionFilter=scooter -доволна съм,и малкия я кара (на 5 г. е) и баткото (на 8г. и половина).

# 3
# 4
  • Мнения: 5 790
Ние имаме ето такава от тук http://www.sportsdirect.com/Products/Default.aspx?DescriptionFilter=scooter -доволна съм,и малкия я кара (на 5 г. е) и баткото (на 8г. и половина).

Нашата е същата, само че в червения цвят. За 8 лири /за колкото я купих/ е чудна просто.

# 5
  • Мнения: 1 114
Аз все пак искам да е с 3 колела за повече стабилност. И не е вярно, че за по-големи деца са тези с 2 колела, важни са допустимите макс. килограми.

Тези на Микро ми се струват стабилни, но пък 200 лв. не ми се дават сякаш.  Thinking

">#at=57[/video]

За тези         четох в амазон , че е по-трудно да се пази равновесие. Ще се радвам, ако някой сподели впечатления.
 http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.7861

Последна редакция: пн, 23 май 2011, 21:46 от Lilotti

# 6
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Аз все пак искам да е с 3 колела за повече стабилност. И не е вярно, че за по-големи деца са тези с 2 колела, важни са допустимите макс. килограми.

Мисълта ми беше, че не можеш да сложиш малко дете на такава с две колела направо. Пък ти ако искаш като голям човек може и тротинетка с 16 колела да караш. Максималните килограми са важни, защото ако я претовариш ще се развали бързо, но аз 85-кг дете не съм виждал...
Диаметърът на колелата също е важен, защото малките колела могат да заседнат във фугите между тротоарните плочки например, но ти май повече ги разбираш тези работи...

# 7
  • Мнения: 1 114

Мисълта ми беше, че не можеш да сложиш малко дете на такава с две колела направо. Пък ти ако искаш като голям човек може и тротинетка с 16 колела да караш. Максималните килограми са важни, защото ако я претовариш ще се развали бързо, но аз 85-кг дете не съм виждал...
 

В първия си пост в темата казваш, че:  "Тротинетките с 3 колела са за най-малките деца - на 2-3 години."
А всъщност има такива и за по-големи деца и дори за възрастни.

Мен ме интересуваха лични впечатления от различни видове и марки тротинетки, на базата на които да взема решение коя да купя.

 Защо ли пребиваващите във форума лица от мъжки пол са винаги толкова докачливи и склонни към заяждане!?!      Mr. Green

# 8
  • Мнения: 5 790
Ми защото обикновено притежават здрава логика, практически опит и технически познания - неща, които липсват на повечето представителки на нежния пол. И затова се докачат, когато спорят с тях за технически неща в женски форум. Mr. Green

# 9
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Защо ли пребиваващите във форума лица от мъжки пол са винаги толкова докачливи и склонни към заяждане!?!       Mr. Green

Вероятно защото често търсите под вола теле... Възрастните също могат да пишат на тетрадки с тесни и широки редове, но дали го правят? Не казвам, че по-големите деца не могат да карат тротинетки с 3 колела, казвам че малките не могат да карат такива с 2 колела, защото не могат добре да пазят равновесие.


Ето как дете се справят с големите тротинетки на две гуми. Вероятно ще може и на три гуми също.
 Peace  и Честит 24-ти май!  Simple Smile

Последна редакция: вт, 24 май 2011, 10:38 от tigar-migar

# 10
  • Мнения: 75
нямаме тротинетка и детето ми е едва на три, но е голям фен на тротинетките и понеже си няма, но има колело без педали http://misto-bg.com/images/puky-LR-XL-01.jpg
откри начин да го кара като тротинетка.
по- големите от него силно заинтригувани също се пробваха. сядат си на седалка единия крак на степенката, с другия избутват и твърдят, че е много готино, яко и т.н.
та в тоя ред на мисли ми се струва, че тротинетките на Puky,  заради големите и помпащи сегуми са много по- стабилни, проходими и комфортни за каране от тези с малките твърди силиконови ( или пластмасови ) гуми.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Препоръчвам ти този скутер. Имаме го от по-малко от месец, но съм много доволна от избора си. Сина ми също много си го харесва. Стабилен е, изглежда много здрав, издържа до 50 кг. (даже и аз го карам от време на време  Laughing ), сгъва се и заема малко място в колата и не на последно място - управлява се много лесно и с една ръка, когато на детето му омръзне да го кара и ти го връчи да го буташ. Wink На мен ми излезе 75 лв. с доставката на превозвача от Англия до Бургас. В обявата пише, че е за деца от 3 години и нагоре, но в инструкциите с които пристигна го дават 6+.

# 12
  • Мнения: 10 636
Нашият син първо кара с 1 колело отпред и 1 отзад (бяхме я взели на заем). После му купихме с 1 колело отпред и 2 отзад, смятайки че е по-стабилна и лесна за управление. Оказа се точно обратното. И двете бяха на Marvel.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Имаме това:
http://www.youtube.com/watch?v=bggKUpjQsGY
Преди това моят син караше една от тези най-обикновените, пластмастовите с кошничка отпред и 3 колела. И с нея беше доволен и си я покара 2 години, но нищо общо няма с тази на Micro. Новата е супер тихичка, стабилна е, нищо че е с 2 гуми, а каква скорост развива с нея, леле мале  Laughing А най-якото е, че като му писне, сгъвам и закачам на количката и продължаваме. Тези с големите гуми ми харесват, но за мен да се сгъва и да е лека беше много важно условие, защото с бебе и батко не излизам специално големия да кара нещо си, та като му омръзне да се прибера или да му тътря аз возилото.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт