Пелени и гащички за многократна употреба 6

  • 30 789
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Solley аз не знам да има някоя марка която да не държи мокро на дупето,имам доста видове но според мене не са много подходящи за нощта,до сутринта цялата пелена ще е мокра,но май ще се наложи да използвам тях ако и плената minki не свърши работа за нощта.вчера я получих много обемиста ми изглежда но то и така си и пишеше на ревюто и е супер дълбока и може много подложки да се слагат вътре.тези дни ще я пробвам и ще пиша как е

# 46
  • Мнения: 2 369
терми,какво точно беше това,за което говориш? памучна пелена с горни гащи ли?..че и аз съм заинтригувана от нощния проблем.със същия сме.

# 47
  • Мнения: 48
здравейте мамчета,като ви чета за тези многократни пелени колко опит имате и какви сте пробвали,направо ви се кланям. bowuu
като се замисля бих искала и аз да си взема такива,но като  чета съвсем се обърках newsm78
при мен ще са две и надали ще имам толкова време да пера,но многократните са за предпочитане пред памперсите/съдя от моя опит-по рано ползвах превръзки и все ми спарваха,след това минах на тези за многократно ползване;супер са;няма спарване,пъпчици и т.н./
но при дамските превръзки за многократно ползване нещата са мн по прости!
изчетох предишните теми и доста се позачудих кои ще ни паснат най добре ooooh! newsm78
ако има мами с близнаци позлвали тези пеленки да споделят опит,как са се справили?
благодаря предварително Praynig

# 48
  • Мнения: 1 691
tionagb, не малко, много ще съм офф, но все пак те моля да споделиш за многократните превръзки (може и на лични, ако не искаш да разводняваме темата). Досега не съм попадала на човек, който да има лични впечатления. Интересуват ме марки, поддръжка и т.н.
Колкото до това, че ще имаш повече за пране... не мисля, че ще ти отнема повече време, все пак в една и съща пералня ще отиват. На мен понякога ми се струва, че ми е по-малко време да ги изпера, отколкото евентуално да се разкарвам до магазин, че да купувам памперси.

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 17:38 от Мата Космата

# 49
  • Мнения: 3 988
tionagb, честито и лека бременност ти желая.  Hug Двойна радост те очаква!  Heart Eyes
Мата ти е писала за прането, и аз съм на същото мнение. Една пералня пускаш само, количеството няма значение в случая, защото ще се събират за едно пране и няма да въртиш полупразна пералня.
Може би за теб ще са най-удобни пелени тип джоб или всичко-в-едно. Системата вътрешна пелена + защитни гащички е малко по-пипкава и с близнаци може да ти отнема повече време.

# 50
  • Мнения: 2 369
tionagb аз също съм много заинтригувана от тези превръзки! направо ако може напиши тук повече подробности,а дори и някакви линкове,от където може да се купят.

# 51
  • Мнения: 3 988
Момичета, за алтернативни продукти за дамска хигиена има тема. Даже 3-та поредна. Там ще получите инфо и ще ви ориентират запознатите.  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=489625.0

# 52
  • Мнения: 1 691
Солей, благодаря за линка Hug Не ми беше хрумвало да потърся тема, досега съм гледала само сайтове и някак ми липсваха отзиви.

Впрочем системата пелена + защитни гащички се оказа, поне за мен, по-бърза и по-удобна от джобовете, в които ми беше досадно да нагласям подложките, все нещо ми се кривеше и нагъваше. Дотолкова ми е по-удобно, че вече официално заврях джобовете в най-дълбокия шкаф  и изобщо не се сещам за тях.

Близнаци + многократни пелени не е мисия невъзможна, помня, че Aila си изгледа така девойките (при това съчетано с ЕБХ), но тя пък скоро не се е включвала в тези теми да даде мнение.

# 53
  • Мнения: 2 369
мата космата,а как процедираш нощем? (може да си писала,но вече се обърках кой за какво точно говореше и все чета набързо и разсеяно)

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Момичета, здравейте Simple Smile
Записвам се  в темата да ви следя, бях писала в старата тема още преди да родя.
Сега я карам половинчато с няколко китайски джоба и едни защитни гащички с тензухчета в комбинация с памперси. Надявам се скоро да имаме финансови постъпления и да попълня комплекта, за да минем изцяло на многократните.

# 55
  • Мнения: 91
Здравейте, до момента сме на памперси, но ми се иска да минем на многократни пелени.Спряла съм се на тензухче и защитни гащички. Само че не намирам тези клипсове за тензуха, вие от къде ги поръчвате?

# 56
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
набързо минавам само да ви кажа че ми препоръчаха  Bamboozle Stretchy за нощта.някой ако ги е ползвал  да каже мнение?

# 57
  • Мнения: 1 878
Запис и се връщам да ви чета!  Blush
Едит: прочетох ви.
Някой от предните страници беше поръчал Easy Peasy Hemp boosters 6-слойни конопени. Бях поръчала същите, но за съжаление не пристигнаха Sad.
Вчера поръчах 5 броя на Little Lamb bamboo night boosters, демек бамбукови.
Много ми е интересно, как ще е с тях. Дано не съм направила грешка, че си промених мнението и вместо конопени, поръчах бамбукови.  Thinking
Иначе и за нас нощно време е мираж да е с многократни! Като гледам как пълни еднократния през нощта! Shocked

Последна редакция: пн, 06 юни 2011, 11:09 от Kölsches Mädel

# 58
  • Мнения: 722
И аз да се запиша, да следя по-лесно.
 Сега дочитам темите за или против многократните пелени /аз клоня към използването им/. Като ги привърша се надявам да съм открила от кои пеленки да взема.

# 59
  • Мнения: 1 691
мата космата,а как процедираш нощем? (може да си писала,но вече се обърках кой за какво точно говореше и все чета набързо и разсеяно)
Като по-малка (есента и зимата) през нощта я държах със защитни гащички от ПУЛ + 2 нагънати тензуха вътре, не се е случвало да пропуснат, при това за около 12 часа несменяне (понякога обаче вътре направо беше подгизнало, което не й пречеше да си спи сладко-сладко).
Напоследък вече слагам вълнени гащи + 1 тензух вечерта към 9 часа, после към 12 тя обикновено се буди да яде и най-често се напишква. Тогава сменям тензухчето (става много скоростно, дори не свалям изцяло гащите от крачетата) и със следващото кара до 7-8 сутринта, като най-често се буди суха. Това беше изненада за мен отначало, защото през нощта яде още 2-3 пъти, но явно или е по-малко като количество, или не пишка насън... Сутрин си наваксва с пишкането - сменям тензуха средно на 15 минути първите 1-2 часа.

ЙониБони, доколкото знам, не могат да се поръчат от български сайтове, само от чужбински. Аз не ползвам изобщо такива - обикновено сгъвам тензуха на правоъгълник само между крачетата. Ако пък сгъвам на триъгълник, просто застъпвам крайчетата и задържам отгоре с гащите. Е, вероятно със снапита щеше да ми е по-удобно, но и така не е много трудно.

Общи условия

Активация на акаунт