Събирам забравени спомени/3

  • 46 461
  • 484
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 165
Всяко лято по няколко пъти пътувахме по Подбалканския път. Винаги спирахме в Карлово и дядо ми купуваше ментов сладолед от количка. Само там имаше такъв и цяла година го чаках.  Laughing

# 31
  • Мнения: 803
"..Тук е вече Бага Мери, който точно сладоледа мери..." Grinning

# 32
  • Мнения: 945
"..Тук е вече Бага Мери, който точно сладоледа мери..." Grinning


Даа, така беше едно време Peace А сега тук при нас всеки ден към 5 идва сладоледеният камион, с двайсет вида сладолед, и с една весела музичка приканва децата. Модерни времена са вече Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 252
"..Тук е вече Бага Мери, който точно сладоледа мери..." Grinning

Това е от един унгарски филм , за едни деца , които искаха да си правят цирк... И сладоледаджията се се казваше багамери, но филма как се казваше newsm78 Нямам паметта на Дедо,Адмирации.  Embarassed Срам ме е. И даже не съм сигурна дали беше унгарски Blush


Много обичах кисело млаяко "Снежанка" Беше в малки кофички. И с останалото ми ресто, това си купувах от гастронома...

# 34
  • София
  • Мнения: 6 165
Росе, заповядай.


Опитах се да квася на децата подсладено мляко, но нещо не ми се получи.

# 35
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Спомням си когато пуснаха за първи път пакетиран сладолед, различен от Ескимо-то. Бяха вафлени фунийки със страхотно топче шоколад в най-тясната част долу. Купувах сладоледа най-вече, за да стигна до шоколада. Беше истински, такъв шоколад на блокчета не бях срещала. Вече не помня името на сладоледа, но вкусът му никога няма да забравя.  Laughing

# 36
  • Мнения: 4 003
Надзърнах да видя новата ви тема.  Hug

Снимкта, постната от Вълка, е уникална. Наистина размисля за това къде ли са сега наследниците на тая къщичка и сещат ли се понякога за нея изобщо.

Винаги съм смятала, че старите къщи трябва да се поддържат максимално модерно даже и това да убива малко от самобитния им вид. Спомените и да са хубави, ако мазилката пада, а дограмите прогниват... рано или късно къщата ще опустее. Съвременният човек е нормално да не иска да живее в условията на бабите му. Къща само със спомени не се поддържа.

А аз намерих една снимка на баба ми. Та исках да я споделя. И двете ми баби тъчаха. На стан. Сега в нас има купища китеници, които ей така си стоят. Вие намери ли ли сте им някакво приложение?



Последна редакция: нд, 29 май 2011, 22:28 от Stefka.b.k

# 37
  • Мнения: 608
  Стефи, и двата ми китеника играят ролята на килими. Обичам си ги и двата-зеления като тревата, белия като снега. Трудна е поддръжката им, ама засега издържам Wink Днес нарисувах една много красива сграда в центъра на Варна. Перфектно ремонтирана и дори не е загубила нищо от чара си в миналото. Та и аз мисля като теб. Може ли да се възстанови, по-добре лекичко да се модернизира, отколкото да опустее и да рухне самичка. А баба ти си я представям румена засмяна да вади баница от фурната Simple Smile

# 38
  • Мнения: 9
Спомените не могат да изчезнат.
Хеййй, на най-живата тема привет  :hug

Вълчо, как очаква Човечето от Къщата Човека... не е тъжна къщата, тя очаква и се надява на веселият детски смях, гонещ топка по поляната, на огладнялото от гонене дете, да приседне в тихата, хладна стая, в която се носи аромат на Чай, Мед и Мекички. Очаква Къщата да погали косичката, на притихналото дете, върху пъстрата бабина падушка /възглавничка/...нежноо, нежноо за отмора. Това ми говори...Малката къщица с отворено прозорче-оченце..

   Стеф, може вътре да стане модерно, без да се убива самобитният вид на къщичката /повярвай, виждала съм къщи, които от вън си изглеждат съвсем самобитно, ще кажеш, че всеки момент ще рухне, а отвътре..........ех отвътре, все едно влизаш в модерният и супермодерен, съвременен живот/. Hug

# 39
  • Мнения: 1 252
Най - тъжното е, че  из селата и малките градчета на България е пълно с такива къщи...
И все повече стават.
Ох , Стефче, не питай , и аз съм пълна с такива китеници и родопски одеяла. Добре , че съм на последен етаж и си използвам таваните максимално. Сигурно това е единството преимущество да живееш при гълъбите Joy Нямам къде да ги сложа , но все се надявам да си купя къща или вила и да я направя в такъв модерно - битов стил.
Мечтите си ги пазя, повечето съм осъществила.
Само един чипровски ръчно тъкан килим съм ползвала от целия ми чеиз...
И те така.

# 40
  • Мнения: 1 127
Страшно интересна тема! Peace Може нЕкой ден и аз `да се включа` със снимков материал. Laughing
Ученическа престилка/или тъмно син костюм/ и аз съм носела, и моите вежди бяха непочистени до абитуриетския бал, както и ноктите издъно изрязани, и косите вързани. Всеки ден на входа на Техникума ни стриктно ни проверяваха за тия подробности. Нямахме право момичетата да ходим само по панталон/задължително с престилка отгоре/. Wink

Много обичах кисело млаяко "Снежанка" Беше в малки кофички. И с останалото ми ресто, това си купувах от гастронома...

Аз пък се сещам за киселото мляко в стъклено бурканче/по БДС/. Вкусно беше, както и едни малки плодови пресни млекца в найлонови пликчета, струваха под 10ст. и бяха много сладки. Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 605
Да си запалиш цигарата от котлона... Sunglasses

# 42
  • Мнения: 8 860


Аз пък се сещам за киселото мляко в стъклено бурканче/по БДС/. Вкусно беше, както и едни малки плодови пресни млекца в найлонови пликчета, струваха под 10ст. и бяха много сладки. Wink

Спомням си ги ясно тези млека в найлонови пликчета Grinning Това е единственото прясно мляко, което съм пила в живота си, а съм прекарала ранното си детство на село, където дядо ми имаше няколко овце и имахме прясно овче мляко, от което никога не съм пила, но пък харесвах от найлоновите пликчета Crazy Мъчно ми е за киселото мляко в бурканчета, макар да си спомням ясно как коментирахме, че в кофички е много по-удобно и практично.

# 43
  • Мнения: 3 326
Най ранния ми спомен е дядо, който живееше с нас. Сутрин преди да се събудя, ходеше с каната (една стъклена с извито чучурче и орнаменти) до бозаджийницата да ми купи прясна боза и пирожка. Живеехме в центъра на София, ако помните сладкарницата на Лайош Кошут и Ботев - Сълзица или нещо такова се казваше. До нас беше и емблематичната сладкарница Куба - за първи и май за последен път съм пила истински шейк там - с прясно мляко, сладолед и лимон. Сламките бяха тръстикови, всяка в хартиена опаковка завита на тръбичка в краищата.

# 44
  • Мнения: 2 022
Мисля, че сладкарничката се казваше "Орхидея". И аз израснах в този район и много обичах да ходя там за една боза от 6 ст. и една дъвка "Идеал" (бях злояда и всичките му там толумбички, кадаифчета, пасти и прочие сладости хич не ме привличаха).
А в "Куба" пих за първи път кока кола, дори не знам как ме навиха да пробвам - пак поради изключителното недолюбване на храната, мразех и всякакви напитки и пиех само вода. За баща ми наставаше истински ужас, когато отидехме на ресторант и аз исках чаша вода. По онова време на никого не му беше минало през ума, че водата може да се продава. И когато баща ми се молеше на сервитьорите за чаша вода, те го гледаха неодобрително и мърмореха, защото трябваше да ми дадат безплатна вода, вместо една лимонада примерно. Понякога направо ни отказваха.

Общи условия

Активация на акаунт