Горна баня- как се живее там?

  • 2 731
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте ,
решили сме да си търсим жилище в Горна баня.
кажете нещо повече за квартала, плюсове и минуси.
най ме влече чистия въздух, но малко ме притеснява отдалечеността или по скоро транспорта до центъра/евентуално децата като порастнат трябва да ходят по дискотеки:-/
Всичките ми познати ми се чудят на избора на квартал, а пък на мен страшно ми е легнала на сърцето тази идея. /търся там апартаменти, дори съм се спряла вече на един, само се колебая заради квартала/.
Та всички ми обясняват колко е далече, няма транспорт и т н., но аз измерих че до центъра е около 8км/зависи до коя точка/. Сега живея в Младост и разстоянието е абсолютно същото.
Благодарна ще съм за всякакви мнения, защото това е много важно и дългосрочно решение.

# 1
  • Мнения: 4 434
Там няма канализация,а за мен това е огромен минус.Улиците са тесни,стръмни и в лошо състояние.

# 2
  • Мнения: 33
Аз живея в Овча купел, което е малко по близо до центъра от ГБ. Според мен не е далече, има автобус и маршрутка, а и околовръстното друг АБ. Бих се притеснила с липсата на канализация, ако е така не съм запозната. Стрцето ти знае най-добре  Hug

# 3
  • Мнения: 561
Отговорих ти в другата тема, но сега ще си копирам поста.

Аз като живяла в между Княжево и Горна баня ще ти отговоря веднага. Там никога не бих живяла отново, едвам си продадох и апартамента. Ако беше къща, бих помислила, но апартамент там никога. Съжалявам, че те разубеждавам, но си помисли - пътуването е невъзможно без кола, ставаш шофьор на деца, да не говорим колко е скъпо. Освен ако не учат в италианския колеж, ежедневно мъкнене напред-назад. Бях сметнала, че ми излиза по-евтино да си наема гарсониера в центъра, отколкото всеки ден да се прибирам от работа и да излизам с таксита, защото с колата и 2 бири не можеш да пиеш, изобщо си залепен за тая кола, пък и трафика на влизане в столицата е кошмар, започва от Борис 3 и околовръстното, после Красно село и така до Руски паметник, по България е същото положение. За мен това си е извън София, със същия успех можех да живея и в Перник. Тогава нямах и деца, сега абсурд. Няма инфраструктура, магазини, нищо. За някои може и да е романтично да се приберат на "спокойствие", но за мен да губя по повече от час в едната посока е ад и не бих го причинила нито на себе си, нито на семейството.

# 4
  • Мнения: 750
Как се живее в Горна баня ли?Ами като в Долна Баня...само че гледаш нещата отгоре Laughing

# 5
  • Мнения: 6 998
Аз едно време търсех апартамент в Княжево и Горна баня, точно заради романтичната представа как се прибирам на спокойствие и съм близо до природата. Обаче аз даже и кола нямам Grinning И установих същото като kalinuccia - трябва кола за тия квартали. В крайна сметка взех апартамент в старата Овча купел, където също е селска идилия, но е една идея по-цивилизовано и има сравнително редовен градски транспорт.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 129
Само 260 ли е единственият транспорт в Горна баня? 🤔

Общи условия

Активация на акаунт