Наркотиците, децата и дезинформацията

  • 5 344
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 163
Точно това ми е интересно. Детето е личност. Не бих го обидила с тест. Ако иска, ще ми каже.  Против волята му, няма какво да направя.
То лошото е, че и да би го обидила с тест какво би разбрала? Че е взимало нещо вероятно е ясно. по- важни са въпросите колко често и от кога. За самото лечение, понякога е нужно да се приложи сила, но това решава само техническата част от проблема. Детокса става и насилствено, но психотерапията изисква съдействия. Без нея наркоманът си остава човек с голям проблем, който се проявява в редица други неща.


Тук най- големият проблем са родителите. Някак да си родител е свързано с прекалено много чувство за вина и мнозина остават слепи за проблемите на децата си, защото не могат да понесат своето участие в тях. Ето, затова родителите винаги разбират последни. Неприятното е, че онзи тип родител, който би могъл да помогне на детето си наркоман рядко има дете наркоман. Останалите несъзнателно не забелязват проблема до момента, в който вече е много късно.

Мишона Ще потърся линк.

# 16
  • Мнения: 2 480
vl, отварям ти всяка тема с бледата надежда, че този път може да не си преписала някоя статия Simple Smile Ама уви Simple Smile

Не ги следиш внимателно. Не всичките са свързани със статии. Вярно, че тези със статиите преобладават. Това притеснява ли те? Аз не плагиатствам, не представям тези статии като мои. Но ги смятам за актуални и компетентно написани. Подборът ми не е случаен.
Ако имаш желание, можеш да намериш и другите ми теми, които не започват със статии.

# 17
  • Мнения: 2 480
Сега по същество. Намирам за полезна информацията от Мишона и Бояна. Дано повече потребители да прочетат всичко това. Тази тема е предимно образователна.
Причините за вземането на наркотици като че ли не се коментират никъде. Освен посочените от Бояна, аз смятам че и безсъдържателният живот на някои деца също може да бъде причина както за наркотици, така и за алкохол и цигари. Може би сте виждали значки на реверите с надпис: "Тъпо ми е!". Не зная какъв % родители се вълнуват от това дали на техните деца им е тъпо или не. Вниманието на детето и особено на юношата трябва да бъде ангажирано постоянно. Спорт, техника, изкуство-според конкретния интерес. Нищо-не! Нищото може да доведе точно до наркомания. Тези виждания са лично мои, а не прочетени в статии или чути отнякъде. Освен това интересите в тинейджърската възраст се променят често. Родителите трябва да следят това. Ако едно занимание вече не им е интересно, веднага да бъде потърсено друго. Разбира се, средата също оказва влияние. Ако повечето съучениции и приятели вземат наркотици, опазването от тях става трудна задача.  
Защо не се обсъждат никъде тези причини? Защото МАФИЯТА е превзела цялата държава. Тя иска да има консуматори на тези "благини"-наркотици, цигари и алкохол. А не да се вземат мерки против тях. Неслучайно дезинформацията е навсякъде. Важният въпрос е дали дезинформацията ще надделее над истинската информация. И дали разумът ще надделее над безумието.
Неслучайно децата по различни начини са насърчавани да бъдат слаби ученици, с лош характер, първосигнални. Основната цел е в техните глави да настане хаос. Тогава те много по-лесно ще посегнат към тези 3"благини". Това обаче важи и за възрастните. И те са обект на подобно въздействие.
Всички ние сме виждали мода за "лоши момичета" и "лоши момчета" и всякакви други подобни дивотии. А защо няма мода за добри момчета и момичета?
Нима модата на добрите момчета и момичета е безвъзвратно отминала? Според мен целта е ясна-да бъдат влошени отношенията между родители и деца, доверието между тях постепенно да изчезне и така те да станат лесна плячка на престъпния свят. Предполагам, че много малко родители правят такива анализи.  
Вещи в занаята написа, че някога цигарите били модерни сред учениците, а сега били модерни наркотиците. Аз пък мисля, че сега са модерни и цигарите, и наркотиците , и алкохолът, за голямо, голямо съжаление. Нима сега пушат по-малко от преди или пият по-малко? В моите ученически години преследваха пушачите, а сега им разрешиха свободно да пушат! Защо? Кому беше нужно точно това? Отговорът го дадох по-нагоре. Сега дори ги виждаме как обикалят улиците с бутилки в ръка. По-рано това не се е случвало.

Последна редакция: нд, 29 май 2011, 00:30 от vl

# 18
  • Мнения: 1
Вижте проблема на децата с наркотиците не е само в родителите или в заобикалящата ги среда,а може би и в самите тях.Смисъл че искат докато са малки да опитат и да научат всичко от живота.Но в по голямата част от тях това е вредно защото когато пробват те мислят че няма да се закачат,а когато го осъзнаят вече е много късно.Но естествено всичко това си има решение,когато е малък трябват разговори и то много,а когато порасне и все още не възприема завеждане в една комуна и когато види на какво приличат хората там,доста ще се замисли да ли да пробва за да види какво и какъв ще е ефекта.

# 19
  • Мнения: 1 547
Споделям мнението, че децата от възможно най-ранна възраст трябва да се запознават с крайните резултати от определени злоупотреби. Дали ще им показваме затлъстели хора, за да осъзнаят важността на правилното хранене или пък алкохолици, за да онагледим ефекта от пропиване, все тая. Мисля си, че ако своевременно и с нашата приятелска подкрепа ти биват въведени в тъмната страна на човешката природа, бъдещето ще крие по-малък риск. Но не заплашително или назидателно, а точно приятелски. Аз лично до момента не съм пропускала шанс да им визуализирам резултатите от наркотици, бясно шофиране, тютюнопушене, лоша храна, алкохол и прочее пороци. Обяснявам всеки ден, че човек е лично отговорен за решенията си, че е много лесно да се подхлъзнеш и че е въпрос на избор какъв живот ще предпочетеш да живееш. Надявам се да свърши работа, малко поне.

# 20
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 544
Като започнете с тази суха теория за наркотиците и направо ми става смешно.....Толкова сте далече от нещата ,че не може да си представите даже...
.. С тези които казаха ,че бивши наркомани няма мога доста да поспоря...,но да зависи за какви наркомани говорим,защото са няколко вида и изобщо не могат да се сложат под общ знаменател.....
Имам позната ,която е инспектор в полицията и то детска педагогическа стая.И тя все едни  листовки раздаваше и мислеше, че като дебне сина си,  винаги ще знае какво става с него...-ами  да знае, но далеч не истината....

# 21
  • Мнения: 2 480
Като започнете с тази суха теория за наркотиците и направо ми става смешно.....Толкова сте далече от нещата ,че не може да си представите даже...
.. С тези които казаха ,че бивши наркомани няма мога доста да поспоря...,но да зависи за какви наркомани говорим,защото са няколко вида и изобщо не могат да се сложат под общ знаменател.....
Имам позната ,която е инспектор в полицията и то детска педагогическа стая.И тя все едни  листовки раздаваше и мислеше, че като дебне сина си,  винаги ще знае какво става с него...-ами  да знае, но далеч не истината....

Ами изкажете се по-обстойно. Тази тема е за дискусии.

# 22
  • Мнения: 1 046
Мадам Тиква - далече съм от нещата по обективни причини (все още малки деца). Не искам да се запознавам от близо, но за съжаление такива неща не питат искаш или не да имаш участие...
Информацията, която се предоставя в подобни теми би ми била от полза и мисля не само на мен...Ако има нещо интересно, което би споделила с нас, моля....
Какво означава далеч сте от нещата... мисля, че признаците които се описват тук за разпознаване на наркоманите са достатъчно точни, може би не пълни, но точни...

# 23
  • Мнения: 12 669
По-важно е да не се стига до там и ако се случи, какво да правиш. Иначе тези признаци наистина ги има по листовки и на род. срещи ни ги четяха всяка година.

# 24
  • Мнения: 25 649
По-важно е да не се стига до там и ако се случи, какво да правиш.

Е, как какво да правиш? Отиваш в тази тема и питаш. Любезните майчета ще те светнат кое как...  Whistling

Мишона, много ми беше интересно да прочета това, което си писала. Благодаря!

# 25
  • Мнения: 12 669
А, това съм го минала. Отглеждахме си такова в къщи.

# 26
  • Мнения: 25 649
Ами ето, значи знаеш. Осигуряваш дозите на детето, спестяваш от дилъри и така...

# 27
  • Мнения: 12 669
Ами ето, значи знаеш. Осигуряваш дозите на детето, спестяваш от дилъри и така...

Ама въпросът е сериозен.

# 28
  • Мнения: 25 649
Колко сериозен? Като в онази тема, в която пушещите родители се тръшкат, че децата им пушат  или повече?

Ти дай светъл пример, пък чакай крушата да роди ябълки...

# 29
  • Мнения: 12 669
Колко сериозен? Като в онази тема, в която пушещите родители се тръшкат, че децата им пушат  или повече?

Ти дай светъл пример, пък чакай крушата да роди ябълки...

Ами откриваш признаците. И какво правиш?

Общи условия

Активация на акаунт