Детската кухня - за и против

  • 1 058
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 414
 Grinning Много благодаря на всички за мненията!

Прясното мляко малко ме притеснява. Май ще почакаме още малко. Може да пробваме към 10 месеца, ако не ни затисне зимата. Иначе ми се струва по-лесно друг да мисли какво да готви, но...

Поздрви на всички! Hug

# 16
  • Варна
  • Мнения: 439
на нас още ни е рано за кухня...но снаха ми ги хранеше и двете си деца от 8 месец... не беше мн доволна а и те също. Супите понякога са на мн едри пар4ета, а нишестета са доста ароматизирани и боядисани..., но е мн по-лесно отколкото да готвиш ти, а и двамата си растат здрави.


Аз съм мама на Анелия:)

# 17
  • Мнения: 6 243
Аз съм твърдо ЗА детската кухня. Смятам, че е улеснение за всяка мама , а е и доста разнообразна. С нетърпение чакам да започнем да хапваме от нея, но сме още малки. Hug
Душа! Кажи, че за теб е улеснение. Не прави обобщения, плийз! В семейството ми има случай на салмонелоза на 8-месечно бебе точно от ДМК. Тъй че за мен лично не е улеснение. Ще се поболея, ако ми се наложи да храня детето си от там. Говори за себе си и остави тия приказки за "всяка мама".  Grinning

# 18
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
В семейството ми има случай на салмонелоза на 8-месечно бебе точно от ДМК.

В моето пък има случай на нитратно отравяне от домашно приготвена храна. Ха сега де!  Mr. Green
И Хапке, вие в заведения навън храните ли се? Щото аз пък познавам един, дето влезе в Инфекциозна от отравяне с нещо ядено в ресторант. Да не говорим, че все някога си пускаме децата все пак и в ясла, и в детска градина, а там не им готвим ние, нали? Така че айде стига сме плашили народа със страхотии!  Twisted Evil
Както вече казах, за всичко има плюсове и минуси, всеки сам си решава, но е смешно да се мисли, че можем да се презастраховаме от всичко!
И Хапке, нищо лично, нали знаеш, просто за спорта!  Wink Mr. Green Peace

# 19
  • Мнения: 6 243
В интерес на истината, проявявам здравословна предпазливост, като си поръчвам храна отвън, а и внимавам в кои заведения ям. Но това са си мои грижи - наясно съм с лудостите си и се оправям сама. Пък и моята лесна - пробвай да си докараш хранително натравяне с моя режим - основно зеленчуци, основно сурови  Mr. Green

Рипам на такива генерални обобщения - всяка майка, супер удобство. Кажи си, че на теб ти е удобство, нямам проблем. Кажи - за мен, сестра ми и комшийката. Но не слагай всички кърмачки накуп. Naughty Naughty Naughty И Зъхи - нищо лично, също Wink

# 20
  • Мнения: 967
Не съм вземала от кухня, но от това, което знам за късно захранени деца, особено предразположени към алергии храната от кухнята ства чак след годинка, че и повече. Дими поне чак на 1.год и 2-3мес. се осмелих да дам яйце, прясно мляко в манджа/десерт и т.н. Нашият юнак обаче си хапва от общата храна на семейството и не се налага да готвя отделно. Голямо удобство е, че с майка ми живеем през един блок и така, когато не съм готвила прясна манджа, тя му носи от тяхната и така винаги за бебо има разнообразна прясна храна  Wink Аз не бих давала нишестетата от кухнята, но манджите, както казах за големи деца стават, при по-малките бебета - зависи колко бързо сте склонни да захраните.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 381
От кухнята, където взимам, готвят много вкусно и е чисто. Всъщност кухнята на яслата отделя храна и за детската кухня. За мен е много удобно - всеки ден е разнообразна храна. Единствено не ми харесва, че правят кремчетата с прясно мляко, застройват супите с цели яйца, има сол и захар повече, отколкот ми се иска да давам на детенце. Определено преди годинката много малко неща може да се дадат на детенце да яде, но след годинката става.

# 22
  • Мнения: 643
Grinning Много благодаря на всички за мненията!

Прясното мляко малко ме притеснява. Май ще почакаме още малко. Може да пробваме към 10 месеца, ако не ни затисне зимата. Иначе ми се струва по-лесно друг да мисли какво да готви, но...

Поздрви на всички! Hug
Мая истината е че трябва да питаш някого от града си. Кухнята в различните градове е различна и плюсовете и минусите са различни. Така например кухнята в Добрич има много повече плюсове отколкото минуси поне за майките тук почити не съм срещнала майка която да не е доволна. В Търново нещата стоят по различен начин може би В София по друг така чу.....

# 23
  • Мнения: 21
Моята дъщеричка е от месец и половина на ДМК. Не съм много доволна. Има повече сол и захар от моите манджи, слагат чубрица доста често. Може би подраних, но вече съм и давала няколко пъти кремчета (ако не са прекалено сладки), мляко с ориз. Тя си похапва всичко с голям апетит. Гледам да й давам и от двете ястия по малко, за да свиква с различни вкусове. По-често обаче на обяд й давам супичката, защото все е със запечено стомахче и искам да поема повече течности. Иначе и аз се притеснявам малко от застройките на супите, мисля, че ги правят с цяло яйце. Захранени сме в 6 месец, а яйце давам от към 8-ия, но само половин жълтък. Ами май това е.

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При нас сол не слагат. Обаче със захарта в кремчетата се уливат (а млякото доста го спестяват и се получава така, че 1 хранене на детето си е почти изцяло от въглехидрати  Sick а като се сложи хляб или сухар в супата- стават 2 newsm78)

Общи условия

Активация на акаунт