Отговори
# 15
  • Мнения: 3 611
Не ми звучи никак лесно, още повече и отслабването не е сигурно....
Предпочитам да ям едно и също нещо* абсолютно без ограничение на количеството, отколкото да се съобразявам с темпото на дъвчене...

* Прим. първа фаза Аткинс

P.S.
След това започнала да яде само СУПИ.
Резултата - 20 килограма за близо 1 година. Rolling Eyes

Интересно ми е колко "бавно" би могла да се девче супата...  Mr. Green

Мани ти тая работа.  Naughty И да е отслабнала- не е било то само, щото е дъвчела бавно  Wink

# 16
  • Мнения: 1 017
Според мен е отслабнала точно, защото е ядяла по-малко като дъвче повече. Тоест няма никакво чудо:)
И аз съм се пробвала да ям по-бавно ама в момента, в който спра да мисля за това и пак си го подкарвам как си знам Crazy

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
По принцип знам, че за да се даде сигнал до мозъка, че вече няма чувство на глад е нужно време /ама не помня точно колко/
20 минути.
Чичо ми е вегетарианец, освен това дъвче всеки залък към 30-тина пъти...на него самото сядане на масата му е ритуал, отнемаш 20 минути, после още 40 минути дъвчене...Като щека за ски е.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 210
Сестрата на мъжа ми е супер кльощава и тя така дъвчи и предъвка 99пъти. Като я гледам направо ме хваща нервата. Отстрани погледнато все едно по цял ден само яде и нищо друго не прави. Ама тя наистина по два часа закусва, обядва вечеря. Дори и една ябълка й отнема около 30 мин. Абе ужас някакъв. Аз така не мога. Даже по някой път и на крак хапвам, за да е по-бързо. Embarassed  Crazy

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз знам, че най-малкото е добре за стомаха да се дъвче бавно, ама все още работя по въпроса...

# 20
  • Мнения: 5 140
Наистина има логика в това,но аз няма да се справя с бавното дъвчене.
Няма да успея,но ще пробвам. Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 878
pri po-bavnoto duvchene ,hranata zapochva da se razgrajda oshte v ustnata kuhina i taka dokato stigne do stomaha ,tja e veche dosta dobre purvichno obrabotena.Sled tova za stomashnite sokove i chrevnata rezorbcija ostava drugoto .Osven tova po-tozi nachin se nasishtate s po-malko hrana nezavisimo ot vida i.Az sum za tozi metod ,no lichno njama da moga da go napravja ,zashtoto jam kato glarus.Mnogo sum lakoma ,ama akuli davam  Laughing ......

# 22
  • usa
  • Мнения: 2 113
снощи си направих експеримент на вечеря - всяка хапка дъвках поне по 35 пъти и наистина се почуствах сита, направо преяла още на една трета от обичайната си порция. на закуска пробвах пак - същия резултат. та явно има "хляб" в тая работа Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 080
ох .........отивам да се натъпча бавно,но сигурно...........

Общи условия

Активация на акаунт