Бебе и планина

  • 8 661
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Ходили ли сте с малко бебе на планина или море и как му се отрази ,как изкарахте?Бебока ще е на 3м.

# 1
  • Мнения: 879
Здравейте, надявам се да има мнения по темата. В момента сме малки, но се надявам към края на юни, когато бебка ще е на 2 месеца да отидем на планина за уикенда. Мислите ли, че ще е прекалено влажно за нея там?  newsm78
А за море какви са отзвуците- ние сме на АМ, така че ще е доста сложно при приготвяне на храната, ще трябва да се наеме апартамент с кухня и всички удобства все пак....

# 2
  • Мнения: 92
и аз се записвам да следя.ние сме на 6 месеца и искаме да отидем на море само че се чудя как ще се оправим,тъй като ще ходим на плаж сутрин по хладно и евентуално следобед ами през останалото време къде да го държа ако е за квартирата то по добре в къщи да си стоим поне на мен ще ми е по удобно.затова по добрия избор според мен е планина.и ние сме на ам и пюренца  но не виждам какво толкова трябва течаща вряла вода и котлон са достатъчни за два-три дни.

# 3
  • Мнения: 914
Лори беше миналото лято на 3м.,когато я водихме на планина на Рибарица за 5-6дни.Бяхме в самостоятелна вила и не съм усетила проблем,въпреки че още имаше колики.

# 4
  • Мнения: 3 066
Здравейте, надявам се да има мнения по темата. В момента сме малки, но се надявам към края на юни, когато бебка ще е на 2 месеца да отидем на планина за уикенда. Мислите ли, че ще е прекалено влажно за нея там?  newsm78
А за море какви са отзвуците- ние сме на АМ, така че ще е доста сложно при приготвяне на храната, ще трябва да се наеме апартамент с кухня и всички удобства все пак....
Nie q zawedohme na 2 meseca ,като спирахме на всеки 5 мин когато ка4вахме нивото на надморското равнище. На връщане не с налагаше ,а само на 10 мин да се аклиматизира бебето.
Там бяхме на хотел,но си носех таблетки за студено стерилизиране и мен ми е било трудно. Бяхме на 1600 м надморско равнище.
На море беше на 3 месеца навършени и си бяхме взели вила за 10 дни с две спални(едната за нас,другата за нея) и с обзаведена кухня и хол,та пак беше супер лесно.

# 5
  • Мнения: 879
Здравейте, надявам се да има мнения по темата. В момента сме малки, но се надявам към края на юни, когато бебка ще е на 2 месеца да отидем на планина за уикенда. Мислите ли, че ще е прекалено влажно за нея там?  newsm78
А за море какви са отзвуците- ние сме на АМ, така че ще е доста сложно при приготвяне на храната, ще трябва да се наеме апартамент с кухня и всички удобства все пак....
Nie q zawedohme na 2 meseca ,като спирахме на всеки 5 мин когато ка4вахме нивото на надморското равнище.
Таня, от къде знате кога да спрете при качване на нивото?  newsm78 Ние мислим за Троянския Балкан, по-скоро Шипково, Чифлика, там мисля че не е много високо, за да спираме. Няма да преминаваме Балкана за да стигнем до там, трябвали пак да следим за покачването на надморското равнище при това положение?
Педиатърката ми каза, че може да е влажно на планина за това не е подходящо...  newsm78 Но ние вечер няма да бъдем навън, ще си седим вътре, ще пускаме печка ако трябва.....

Може би първо да пробваме с 1 нощувка, и ако всичко е наред да се върнем друг път за повече нощувки, какво мислите?  newsm78

# 6
  • Мнения: 3 066
Bebe26-инфото е от планинари -семейство ,което и 4те си деца са водили на планина от пелена4ета. Важно е за организма на бебето да привикне постепенно към увели4аването на надморската висо4ина.
А педиатъра ни каза,4е няма проблем за бебето ако е добре обле4ено и имам таблетки за студено стерилизиране за АМ бутилките .
Ако е добре обле4ено детето не бих с притеснявала за пе4ки сега ,а влажността не е проблем.  В Цяла Англия идват деца ,които нямата проблеми с влажният климат за по4ивка.
Въздухът там е толкова йоно-наситен и полезен на всеки,4е по4ти всеки 2ри уикенд бяхме там за ден -два с бебето и детето.

# 7
  • Мнения: 33
Много обичаме планината, но още не сме вземали малката с нас. Макар че имаме познатир които заведоха техния бебок докато беше на 5 месеца.

# 8
  • Мнения: 57
Планината и чистия въздух са много полезни и благоприятни за организма, така че не виждам причина да не ги водим. Водили сме в началото и ще продължаваме да водим. Морето също има своя спефицичен климат, йодните пари, успокояващите вълни и лечебната сила на водата, няма проблеми да водите малки бебета на море и планина  Hug

# 9
  • Мнения: 925
Не знам какво имаш предвид, но най-вероятно нямаш намерение да изкачваш Еверест с бебето... Това, което мога да кажа от собствен опит е, че аз принципно съм родом от планински край. Определено за бебето е по-добре да е в планината на хлад в горещините, от колкото в големия град  Peace
Стига да имаш нужните условия да се грижиш адекватно за бебока, не виждам никаква причина за да не го заведеш там, където сте решили  Peace

# 10
  • Мнения: 9 359
Когато беше на 3 месеца, качихме нашия син на Боровец за 3 дни. Правихме си разходки, но не сме имали проблеми. Аз обаче кърмя и не ползвам шишета. Лично аз смятам, че дете под 9-10 м. не е удачно да се води на море, но това е мое мнение.

# 11
  • Мнения: 68
Пътуването на море или планина създава проблеми, ако има риск от инфекции и хигиената подходяща за едно такова малко човече е лоша. Ние започнахме да водим нашият син от първите му месеци по планини и върхове. Чистият въздух му се отразява неузнаваемо добре и спи по-дълго и дълбоко. Чувства се видимо енергезиран. Занапред ще продължаваме.
А какво да кажем за бебетата, които се раждат във Варна? Или тези в Пирин. Да не би да им носят кислород от тракийската низина? Смятам, че подобни въпроси притесняват родителите ненужно. Бебетата си имат доста добри защитни механизни и не се толкова беззащитни. Това не означава, обаче,  че трябва да ги поставяме на изпитание.

# 12
  • Мнения: 722
Ние сме го водили за ден. Носим го в кенгуруто, после си спи на полянката на сянка. Не е имало проблем. Все едно е в парка. Но винаги сме си нощували в къщи. Не бих го завела на море - малък е още. (8м)

# 13
  • Мнения: 879
Успяхме да отидем на планина за 1 ден, наистина въздуха и атмосферата се отразиха доста добре на бебка. Мислим да повторим и да отидем отново за цяла седмица. За съжаление там няма да има микровълнова за стерилизация, но все някак щ с еоправим-  има тенджери и котлон и предполагам тях ще ползваме.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 106
на планина бих, на море не.... но зависи и от детето, ако се измъчва с колики никъде не бих го водила, не виждам защо моето дерящо се дете, да разваля спокойствието на други...освен  ако не се наеме квартира някаква или бунгало/къщичка отделно...

Общи условия

Активация на акаунт