Въпроси за Диане 35

  • 2 605
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Преди 5-6 месеца ми изписаха Диане 35,защото имам пкя,хормонален дисбаланс и обриви,както и оскъден цикъл,но пък редовен.И днес реших да си ги купя понеже не си ги купих тогава защото бях скиптично настроена,понеже знам че противизачатъчните увреждат.До сега не съм пила никакви хапчета и не съм предприемала никакво лечение за ПКЯ затова искам да попитам колко дена трябва да ги пия и от кога да почна защото на 15-16 юни трябва да ми дойде цикъла.Имат ли странични ефекти,и най-вече ефект има ли от тях,моля да споделите който ги е пил мнения.

# 1
  • Криворазбраната Европа
  • Мнения: 807
http://apteka.framar.bg/05003788/%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D0%B5- … 3-schering-plough
Тук можеш да прочетеш листовката на Диане 35. Не мисля, че има за какво да се притесняваш. Аз лично съм пила Диане в продължение на 9 месеца и не мисля, че ми е навредило, даже напротив Peace Относно започването на лекарството, щом до сега не си го приемала значи трябва да започнеш с първата таблетка на 1-вия ден от следващия си цикъл.
Успех ти желая и дано пребориш проблемите си скоро  bouquet

# 2
  • Мнения: 8
http://apteka.framar.bg/05003788/%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D0%B5- … 3-schering-plough
Тук можеш да прочетеш листовката на Диане 35. Не мисля, че има за какво да се притесняваш. Аз лично съм пила Диане в продължение на 9 месеца и не мисля, че ми е навредило, даже напротив Peace Относно започването на лекарството, щом до сега не си го приемала значи трябва да започнеш с първата таблетка на 1-вия ден от следващия си цикъл.
Успех ти желая и дано пребориш проблемите си скоро  bouquet

надявам се да се преборя и след някоя дръга година да се замисля за дете:)
а за лекарството,тоест да изчакам докато ми дойде и ако ми дойде примерно на 16 да почна да ги пия същия ден докато не се свършат всичките таблетки(21),да почина 7 дена(да ми дойде)и да си купя нов блистер.

# 3
  • Криворазбраната Европа
  • Мнения: 807
Да, ако ти дойде на 16-ти вземаш първата таблетка тогава. Гледай да ги пиеш по едно и също време - има значение. Пиеш хапчетата 21 дни, докато свърши опаковката без да пропускаш ден. После трябва да имаш 7 поредни дни почивка, не пиеш. На 8 ден от "почивните" или на 29 ден от цикъла започваш нова опаковка. И така всичко се повтаря. По принцип цикъла ще ти дойде на 2-3 ден от тези дни, в които не пиеш хапчетата. Ако кървенето ти не е спряло, когато трябва да започнеш следващата опаковка не се притеснявай, нормално е. Peace
Ще се пребориш, споко! Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 35 946
alexandra90 Диане 35 няма да те излекува.
Ако имаш ПКЯ трябва да се открие каква е причината за това и да се лекуваш / може да е висок тестостерон, пролактин, проблем с ЩЖ и т.н./.
Потърси добър АГ-Ендокринолог и се лекувай, защото понякога откриването на причината и лечението  отнемат много време.

Диането само /в повечето случаи/ тушира симптомите, но проблема остава.
Ако не ти се занимава със СПКЯ / на теб или лекаря ти/ - ОК е добро решение за момента. Simple Smile

# 5
  • Криворазбраната Европа
  • Мнения: 807
Напълно съм съгласна с поста на denis_d и смятам, че alexandra90 ще се справи, щом е тръгнала да решава проблема и се интересува Peace

# 6
  • Мнения: 8
аз искам да го пия заради пъпките,омазняването на кожата и косата и да ми се нормализира цикъла да е по 4 дни,както беше преди години,а да питам от интерес,има ли някакви рискове за жената и бебето ако забременне и има пкя,иначе ще пия диане 3 месеца и ако не ми е добре от него ще го спра.Иначе се интересувам от жени като мен,какво лечение са имали и какви лекарства са приемали за лечението на пкя,кое е най-доброто според вас???И може ли когато не искаш да забремеенеш скоро(като мен)да не предприемаш лечение,а чак когато решиш да имаш дете,ако не се получи забременяване,чак тогава да стимулираш овулация и т.н.? Thinking

Последна редакция: ср, 08 юни 2011, 13:18 от alexandra90

# 7
  • Мнения: 4 761
Александра, аз нямам ПКЯ, но пих 16 години противозачатъчни (започнах с Диане, минах през Жанин и последните пет години бях на Ясмин) заради нередовния цикъл. Идеята на моя лекар беше да се поддържа функцията на яйчниците, докато реша да забременявам. И така и стана - когато реших, че искам да имам дете, спрях хапчетата, подложиха ме на стимулация, че при мен овулация нямаше и поне засега пърата инсеминация се оказа успешна.

На мен добре ми се отразяваше на косата и пъпките, цикълът също ми идваше точно на 28 дни, но в момента, в който спирах да пия хапчетата, цикълът също изчезваше. С една дума, Диане-то, а и останалите противозачатъчни, поддържат някаква функция, но те не лекуват. А на въпросите ти ще получиш най-компетентното мнение от лекар. Успех!

# 8
  • Мнения: 88
На мен добре ми се отразяваше на косата и пъпките, цикълът също ми идваше точно на 28 дни, но в момента, в който спирах да пия хапчетата, цикълът също изчезваше. С една дума, Диане-то, а и останалите противозачатъчни, поддържат някаква функция, но те не лекуват.
Абсолютно същото се случи и с мен, макар че го очаквах, защото си имам ПКЯ.
Според мен лекарства за лечение на ПКЯ няма, противозачатъчните понякога пукат кистите, но след това нещата се връщат постаро му. Провери дали нямаш и други проблемни хормони (включително и тези на щитовидната жлеза), за които да се наложи да пиеш и друго. Добре е да се провериш и за инсулинова резистентност, колкото по-рано си наясно, толкова по-добре.
Успех!

# 9
  • Мнения: 2 153
alexandra90 Диане 35 няма да те излекува.
Ако имаш ПКЯ трябва да се открие каква е причината за това и да се лекуваш / може да е висок тестостерон, пролактин, проблем с ЩЖ и т.н./.
Потърси добър АГ-Ендокринолог и се лекувай, защото понякога откриването на причината и лечението  отнемат много време.

Диането само /в повечето случаи/ тушира симптомите, но проблема остава.
Ако не ти се занимава със СПКЯ / на теб или лекаря ти/ - ОК е добро решение за момента. Simple Smile

  202uu  202uu  202uu  И аз съм пила Диане в тийнерджърските си години, вярно нямах пъпки и кожата ми беше гладка,   но имаше други странични ефекти. И наистина не ми реши проблемите, а само ги отложи за период от време.

# 10
  • Мнения: 8
а какво общо имам Щ.Ж. какви проблеми мога да имам с нея,симптомите какви са?Трябеа да има скоро на добър гинеколог,но чакам майка ми да си дойде от чужбина че самичка ме е страх и се притеснявам,не че не съм ходила по доктори сама,но някак си като имаш близак човек с теб е друго.Иначе мисля да пия диането понеже съм го купила,не мисля че ще ми навреди чак пък толкоз.

# 11
  • Мнения: 4 761
Най-различни проблеми може да ти докара щитовидната жлеза, а при забременяване и бременност да не говорим. Моята липса на овулация може да се дължи и на хипофункция на жлезата, която имам, но не е доказано. Във всеки случай ги провери тези неща - изследват се два хормона задължително ТСХ и Т4 и евентуално разни антитела, тироглобулин и не знам си още какви неща бяха. Не знам дали това може да има връзка с ПКЯ, но питай лекарите - щитовидната жлеза е много криво нещо, но с редовен контрол и определени медикаменти нещата се оправят или най-малкото се поддържат до ниво близо до нормалното.

# 12
  • София
  • Мнения: 35 946
а какво общо имам Щ.Ж. какви проблеми мога да имам с нея,симптомите какви са?Трябеа да има скоро на добър гинеколог,но чакам майка ми да си дойде от чужбина че самичка ме е страх и се притеснявам,не че не съм ходила по доктори сама,но някак си като имаш близак човек с теб е друго.Иначе мисля да пия диането понеже съм го купила,не мисля че ще ми навреди чак пък толкоз.
За ЩЖ се изследва ТСХ, Т4 и Т3
Може и само ТСХ, ако средствата са ти ограничени
Ако ТСХ е под 2.0 - няма проблем

За Автоимунно заболяване на ЩЖ се изследва ТАТ и МАТ /антитела/


# 13
  • Мнения: 61
Аз също пия Диане и съм доволна. При ПКЯ май то е най-популярното.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 010
Добре де, и аз пия Диане 35 вече 18 месеца, но все повече момичета във форума ми казват, че не било хубаво да се пие повече от 6 месеца. Аз вече реших да спра хапчетата най-късно на есен (заради планираните почивки), но се притеснявам да не би да съм си навредила от незнание и сляпа вяра в гинеколога  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт