9 ФЕГ

  • 120 662
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 14
Много благодаря! Аз направо... много се уплаших, че всичко ще се провали, че ще се чувствам зле и ще трябва да отивам другаде след 8-ми клас. Надявам се всичко да бъде наред, да си намеря приятели. Гадното е , че в гимназията има много пушачи, а на мен винаги ми е било трудно да дружа с такива. Надявам се да не са всички така Grinning Grinning По принцип щях да ходя в 91 НЕГ (нали се води топ, най-доброто и т.н.), но се издъних леко по математика и то заради малкото време, което имах и стреса. В момента уча в едно СОУ, да си кажа... не е зле. Половината клас остава, учителите си ги познавам повечето и всичко е топ, но понеже е СОУ и не мога да остана... Ако някой се интересува ще кандидатствам в паралелка с ФЕ+АЕ+ БЕЛ и история. Може би и ФЕ+НЕ. Съжалявам, ако повечето информация се счита като спам.
Аз също съм седми клас и ще кандидатствам в паралелката с ФЕ,АЕ,БЕЛ,И. Не съм пушачка Simple Smile Притеснявам се дали ще се сприятеля, та искам да попитам дали хората там са дружелюбни.

Хейй, надявам се да те приемат. За себе си същото. И може да сме в един клас  Laughing Laughing


Иначе аз съм много притеснена и заради езика. Не знам дали ще ми върши някаква работа в бъдеще, просто реших, че искам да го уча.

Ако имах възможност щях да отида в 91 НЕГ, но няма как.. надявам се 9ФЕГ да е добър и правилен избор, защото другото е да се забутам в някое СОУ.

# 736
  • Мнения: 22
Бих искала да се включа с малка информация и аз. Когато преди две години моят син реши, че иска да учи във ФЕГ изпаднах в тих ужас. Ходеше на уроци по математика и се бяхме насочили към МГ, но беше категоричен и аз склоних. Последствията: щастливо дете и спокойна майка ... след двете години във ФЕГ аз мога да кажа, че съм изключително приятно изненадана. Съучениците и приятелите са много интелигентни деца с интереси в спорта, музиката, театъра... да, има някои пушат, но повечето - не. Имам впечатлението, че не само в класа, но в училище атмосферата е приятелска. Повечето деца ходят на допълнителни уроци - езици, математика, информатика... Деца, които имат амбиции за бъдещото си. За учителите - от тези, които са ни преподавали за  двете години съм изключително доволна с малки изключения (мисля, ме няма училище в България, където всички учители да са на ниво). Относно нивото на преподаване на език идея нямам, тъй като не мога да преценя, но средата и атмосферата са това, което ме впечатли. Докато синчето реши с какво точно иска да се занимава след гимназията, тук изгражда богата обща култура, има много приятели и е щастлив, харесва си учителите (повечето) и с удоволствие си ходи на училище. Бях чела някъде, че избирайки езика човек избира съответната култура, начин на живот и т.н. Така е, дори френският да не е на супер ниво, ако той реши да се развива в тази насока, със сигурност има стабилна основа върху която да гради, ако не - има незабравими години с приятели за цял живот (това е другото, което се потвърди като инфо от познати, завършили  това училище).
Успех пожелавам на всички... и както пишат мамите  - следвайте сърцето си, не толкова съвети на запознати и незапознати, никой незнае къде му е късмета.

# 737
  • Мнения: 9
Бих искала да се включа с малка информация и аз. Когато преди две години моят син реши, че иска да учи във ФЕГ изпаднах в тих ужас. Ходеше на уроци по математика и се бяхме насочили към МГ, но беше категоричен и аз склоних. Последствията: щастливо дете и спокойна майка ... след двете години във ФЕГ аз мога да кажа, че съм изключително приятно изненадана. Съучениците и приятелите са много интелигентни деца с интереси в спорта, музиката, театъра... да, има някои пушат, но повечето - не. Имам впечатлението, че не само в класа, но в училище атмосферата е приятелска. Повечето деца ходят на допълнителни уроци - езици, математика, информатика... Деца, които имат амбиции за бъдещото си. За учителите - от тези, които са ни преподавали за  двете години съм изключително доволна с малки изключения (мисля, ме няма училище в България, където всички учители да са на ниво). Относно нивото на преподаване на език идея нямам, тъй като не мога да преценя, но средата и атмосферата са това, което ме впечатли. Докато синчето реши с какво точно иска да се занимава след гимназията, тук изгражда богата обща култура, има много приятели и е щастлив, харесва си учителите (повечето) и с удоволствие си ходи на училище. Бях чела някъде, че избирайки езика човек избира съответната култура, начин на живот и т.н. Така е, дори френският да не е на супер ниво, ако той реши да се развива в тази насока, със сигурност има стабилна основа върху която да гради, ако не - има незабравими години с приятели за цял живот (това е другото, което се потвърди като инфо от познати, завършили  това училище).
Успех пожелавам на всички... и както пишат мамите  - следвайте сърцето си, не толкова съвети на запознати и незапознати, никой незнае къде му е късмета.

Благодаря, RaYaIV Smile Децата трябва да са щастливи през следващите 5 години, да учат с желание, да намерят среда и поле за изява. Да са усмихнати, обичани, подкрепяни и да имат самочувствието, че сами са постигнали личните си успехи.
Успех и много хубаво лято на всички!

# 738
  • Мнения: 720
Интересувам се от втория език. Моля, споделете впечатления - доволни ли сте, научават ли се добре основите, добри ли са преподавателите(за трите варианта) от какво ниво се започва (за английския, другите вероятно си започват от самото начало). И още - при избран профил математика, необходимо ли е ученикът да проявява специални таланти, или е достатъчно да е на добро средно ниво; а ако не е избран български език, достатъчно ли са часовете по български за добра подготовка за матурата след 12 клас?

# 739
  • Мнения: 976
    В момент на подаване на заявления и в очакване на първо класиране, за всички кандидат-гимназисти в 9 ФЕГ - заповядайте в Новата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=928850.new#new

Общи условия

Активация на акаунт