питанка към родилите секцио

  • 2 328
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Zdravei! Az rajdah s planirano sekcio,ne po moe jelanie,a za6toto Alexandra Laughing  be6e s glavata nagore,i biah s mnogo tesen taz Cry .Rajdah v Lozenec i sam mnogo dovolna ot vsi4ko tam.Vastanovih se mnogo bavno i me izpisaha na 9 den.rajdah s palna upoika i sled kato izliazoh ot neia mi be6e mnogo lo6o,studeno i me bole6e ujasno.no kato vidi6 beboka zabravia6 za vsi4kata bolka.dano pri teb vsi4ko mine bezproblemno.a niakoi da znae kakav procent vtoroto rajdane pak e sekcio Confused:

# 16
  • Мнения: 54
Няколко съвета за следоперативното възстановяване:

- когато започнеш да ставаш и ходиш след операцията, стреми се да ходиш колкото е възможно по-изправена;

- тъй като голяма част от времето в болницата ще прекараш в леглото, размърдвай си двата крака в глезените - нагоре-надолу по 10 пъти всеки час;

- важно е след операцията редовно да се правят дълбоки вдишвания (и издишвания, естествено  Grinning ) За това има причина, но не си спомням точно - нещо, свързано с изкарване на секрети от дробовете/гръдния кош.

Успех!!!  Grinning

# 17
  • Мнения: X
Благодаря ви момичета, бяхте много изчерпателни  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap    Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

# 18
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: Kalina V
Няколко съвета за следоперативното възстановяване:


- важно е след операцията редовно да се правят дълбоки вдишвания (и издишвания, естествено  Grinning ) За това има причина, но не си спомням точно - нещо, свързано с изкарване на секрети от дробовете/гръдния кош.


Първото ми раждане беше със секцио. Когато те вдигнат след операцията много ти се кашля, поне при мен беше така. Предполагам, че ако съм знаела да дишам по-дълбоко може и да си бях спестила болезненото изкашляне.
Но май още по-важно е да те "вдигнат" възможно най-рано след операцията, а не след 24 часа, както обикновено се практикува в държавните болници в Бг.

Желая ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт