Цветя цъфтят,Слънчо се смее,НОЕМВРИйчето навън дивее - 18

  • 44 938
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Здравейте и от нас и честита нова темичка  Hug

Мони вече е добре и искрено се надявам да издържи така по-дълго, че напоследък е здрава по 1 седмица и отново антибиотик...

Памперсите още си ги носим, но в момента нямам възможност да отделя нужното внимание на това. Дано после не закъснея само. Иначе понякога казва, когато й се ходи по голяма работа, но като цяло не е голям привърженик на гърнето.

От яслата още нямам обаждане и започнах много да се тревожа. Искам или не - на 4-ти юли съм на работа и не ми се мисли каква организация трябва да правя.

"Кича" си една по една сватбите и ми остава все по-малко време за развлечения. На компа сядам само по работа. Имам доста задачки, а все няма лев... поне да знаех за какво се трудя толкова...

Оставям ви с пожелание за дълги разходки  Hug

# 16
  • Мнения: 257
Привет и от нас! Честита ни нова тема!
Благодарности на авторката   bouquet

Скоро не съм писала,но при нас нищо ново.Чета ви и ви се радвама на дечицата!И на Силвия й предстои Пентаксима.Тези дни трябва да я водим да й го сложат.Дано няма реакции от него!
ЧРД CRLN на патерици!Да си жива и здрава и много щастлива!   bouquet

Бързо оздравяване на болните дечица!

Хубав ден!

# 17
  • София
  • Мнения: 307


Синапова, на моменти много ме смайваш. Надявам се че просто така се изразяваш... Досега съм се въздържала от коментари но това много ме впечатли
 
Kiki  На мен ми се е случвало Митко така да се захласне,  и да посинее че си помислих, че умря. Хванах го обърнах го с главата надолу нищо не стана. И от яд го преметнах и хвърлих на дивана(той е мек) и от удара се закашля и се оправи.
Това с хвърлянето от лекар ли го знаеш или ? В смисъл по принцип ли помага или просто на теб е помогнал? Никога не би ми хрумнало в такава ситуация да си хвърля детето...  ooooh!

# 18
  • Мнения: 307
При нас така се получи щото бях отчаяна и си мислех, че Митко си е заминал и в яда си.

Иначе знам от лекар, че обръщаш детето и тръскаш ако видиш зор посинява от захласване или задавяне

# 19
  • София
  • Мнения: 310
При нас така се получи щото бях отчаяна и си мислех, че Митко си е заминал и в яда си.

 Shocked Shocked Shocked  Е да си замине си е за яд направо  Shocked

Както и да е...за басейните...в събота бяхме на вилата и моето човече отказа категорично да си влезне в басейна. Седя около него, изля го половината върху главата си с една кофа, но не пожела категорично да влезне. Направо ме изумява от ден на ден. Голяма пъзла. Как ще я кръщаваме другата седмица не ми се мисли  ooooh! А и не обича необръснати мъже  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 589
Цитат на: vess_82 link=topic=588516.msg18898590#msg18898590 date=13073875

 

А и не обича необръснати мъже  Laughing
[/quote

 Joy

# 21
  • Мнения: 22
Ехоо,
Първо да благодаря за пожеланията и тук Simple Smile Много ме радвате мамчета ей : Blush

Май приключих с традиционната лудница в началото на всеки месец- ама дет вика мъжа , работата край няма Simple Smile 

За Тв-то:
Алекс гледа филмчета от около 7-8 месеца. Минахме през Ледените епохи, после Да намериш Немо, Шрек -овете, Мадагаскар и сега сме на Рапунцел . Горе долу едно филмче на ден му се пада,много е , но аз просто не виждам как да си свърша домакинската работа , ако не му пусна да гледа.  С играчки трудно се заиграва, на двора може само да тича и си му е кеф, но нямам видимост и не става . Та по-добре избрани филми , отколкото каквото там върви по ТВ. Това е моят избор, поне за сега...

За храненето:
аз бих отбой, растат кучешките и от края на април отказва всякакви супи и манджи. Сега основно тесто ,кремчета, кис. мляко и  плодове и малко зеленчуци. Месо не яде, под никаква форма, пробвах и домашен "пастет" , но не и не , което малко ме притеснява... но вече вдигнах ръце . Ще го пробвам след 2-3 седмици с домашна храна да го видим , може и да ми е дойде апетитът.

В яслена група за ОДз не е приет и сега останаха само яслите. Дано свекърва ми успее да уреди нещо , защото сега като подам , ще го вземат най-рано след 7-8 месеца и не ми се мисли с две деца как ще е...Забавихме се със скапаните данъци...

За буденето вечерно време:
Алекс не пие АМ в малките часове  от месец вече. Просто забелязах,че въпреки ,че му давам да пие АМ към 1-2 и към 6-7 , той пак е нервен, върти се неспокойно, не спи по 2-3 часа ,а кукува и блее в тавана. Та реших да не му давам АМ един два дена да видим  и о ЧУДО! Той спря да се буди  и спи много по-спокойно. Как не се светнах по-рано ами сме се мъчили и двамата. Сега ще пробвам да махна и бибата, ползва я само при заспиване. Днес я забравих да я взема , че го водих при леля му да го гледа и се наложи да го приспя на обед без биберон - ами заспа си , точно за толкова време , колкото и с нея. Не видях никаква разлика и ще го пробвам няколко пъти да видим как ще е .

Та в този ред на мисли, май понякога не забелязваме очевидни неща, или пък просто не ни стиска да пробваме  Thinking за по-лесно или по течението ...

Оф залягам ,че почнах да се оливам Simple Smile

# 22
  • Мнения: 307
Добре де Вес какво? Жив ли е Митко? Ами жив е какво друго има значение.

Просто е от захласльовците. Като беше на 4-5 месеца ми беше ежедневие да се захласва. Особено след баня в протест, че го вадим от ваничката. Духването в лицето при нас не помагаше. Направо го хващах и здраво го раздрусвах. Понякога трябваше и надолу с главата да го обръщам за да си поеме въздух. Онзи случай ми е инцидент. Ама какво не трябвало бебе да се раздрусва, а какво трябва да го оставя да умре ли за да не го раздрусам.

Да яд ме хвана тогава, че диването е готово да умре щот му взех манджата от устата на който както ще да му звучи. Айде точка бочка.

Митко го мъчат кучешки зъби и нощем става от леглото да играе. Снощи почна да свири на пианото по ниските октави в 2 часа през нощта. Доста криминално звучеше и в просъница докъто разберем с баща му какво става. Взехме го при нас да спи и не го пускахме да става от спалнята, за да не ни изгонят съседите.

# 23
  • Мнения: 4
Добро утро!  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 262
Здравейте сладурани   bouquet

Отдавна не съм се включвала, но много работа ми се натрупа и нямам време за нищо.

Виктор расте прекалено бързо. Преди беше лепка, но от седмица-две е станал доста самостоятелен. На едно детско парти въобще не ме потърси близо 2 часа, което си е рекорд за на мама момчето  Heart Eyes Направи някакви алергични пристъпи, та получи един Урбазон в дупето. Надявам се да е нещо инцидентно и да не се повтаря занапред  Praynig С вода играе в захлас, даже се гмурка - луда глава. Ще го видя лятото на морето как ще се справи  Whistling Изостава доста с ваксините покрай всичките вируси, които изкара - още не сме били ваксината за шарки от 13-тия месец  Crossing Arms Сега ударно ще му ги направя с надеждата, че на есен ще тръгне на ясла, макар че не сме се класирали още в желаната. Явно ще се бръквам за частна  Rolling Eyes Сега го мъчат последните кътници и е вечно мокър от лиги и сополи... Да вземе да се свършва тази сага! А с гърнето сме до никъде, но аз не бързам Wink

sinapova, разбирам те напълно, може би просто по-рязко ги пишеш нещата и звучат страшничко  Wink моите деца не се захласват, но и аз знам за обръщане с главата надолу, разтърсване и даже леки шамарчета, за да се окопити хлапето... Никак не звучат хуманно тези методи, но явно дават резултат  Crazy

Лулу, приказни неща и страхотен блог   bouquet следя те  Wink

Крумова, хайде парк-среща  Hug

Желая ви хубав ден   bouquet

# 25
  • Мнения: 95
Здравейте, мили!

Само се записвам и благодаря за новата темичка!

Целувки на всички!  Hug  bouquet

# 26
  • Мнения: 307
Момичета не мога да не се похваля. Митко вече не реве като го къпя във банята. Само не трябва да го къпя със слушалката на душа а с това долното дето е като на струйка като чешма. Днес му сложих едно малко басейнче отдолу да стъпи в него (за да не се хлъзга) и пуснах тази струйка и детето се кефи даже не му се излиза от банята.

# 27
  • Сливен
  • Мнения: 204
CRLN, Хрисси, честит рожден ден на патерици! /закъсняла съм , ама с ученичка във ваканция нещо не остава свободно време Rolling Eyes/.
И при нас банята нещо не върви - миенето на главата е чудо, от слушалката бяга и е едно къпане бавно, славно и внимателно, минава време колкото за двама души, пък за водата да не говорим Crazy .
Тв - Мая засега не се  заглежда, тук-там по някоя реклама , ако музиката става за танцуване Laughing. Опитвам се да огранича голямата ми дъщеря до едно филмче на ден, ама вече сигурно съм като Цербер в очите й.
Храната - по същия начин, контролирам , доколкото мога, но колкото е по-голяма, толкова по - трудно става - например като съученичките й си носят чипс за закуска Crazy
Никакво намерение няма дори да казва за акане и пишкане, въпреки моите опити и питания. Явно ще я караме така, отново тотална разлика с голямата - по това време лесно и безпроблемно се отучи от памперсите.
Кики, Ади ще свикне, но сигурно й е трудно да се раздели с теб - имаше едно момченце, което баща му щом му пуснеше ръката пред стаята и то хукваше обратно навън, после свикна и всичко си дойде на мястото. Мариела в продължение на три години ми мърмореше почти всяка сутрин че не иска на градина - всички там казваха че през деня играе, и аз също съм я виждала когато някой път съм си вкъщи, дори ми се е сърдила понякога вечер че я вземам - искала да остане да си доизгледа филмчето - уви, това също се включва в гледането в градината Crazy . За лелката - просто нямам думи - според мен говори с директорката да преместят Ади в друга група.
Толкова от мен засега, дано ми остане малко свободно време докато си "почивам" през ваканцията Mr. Green.

# 28
  • Мнения: 22
Здравейте мамчета,

sinapovaaya : абе имам чувството ,че тия "бомбастични и резки изказвания" ги пускаш за да ни гледаш коментарите после  Thinking ... не ,че трябва да си  налагаш някаква "цензура", но после се да не се ядосваш , ако пак не сме те разбрали правилно  Naughty

Аз днес си съкратих живота с поне няколко месеца... ДА ви се оплача ,че и вия да имате едно на ум , ако не сте се сетили и за такива бели де...
Стана Алекс от следобеден сън и почнах да му приготвям сандвича, а той през това време вършееше из кухнята... та разсипа кашата си по земята. Пуснах аз прахосмукачката и точно отивам да я спра от контакта и чувам силен трясък и ужасен рев.Не го виждах и чувах за по-малко от 10 секунди,че ни делеше един барплот . Ужасна гледка беше- Алекс седнал , червен като домат от рев и болка, а крачетата му затиснати от фурната през глезена. Спрях да дишам направо. Няма ви кажа какви мисли ми минаха през главата... Едвам я вдигнах тази тежка печка и я изтървах втори път върху крачетата му, после не знам какви сили ми дойдоха ,ама успях да го измъкна. Слава богу само е охлузен и порязан леко , направо утре отивам да паля свещичка. Спасила го е дръжката на фурната ,че е изпъкнала и е поела част от удара и не печката не му е премазала краката.
Докато спре да реве, мъжо дойде и бързо в болницата, но Алекс вече се беше успокоил и се усетих  ,че няма нищо сериозно. Ако беше счупено или пукнато щеше да реве много и безспир, така ми казаха в болницата. След един час вече тичаше на терасата , забравил всички , а аз още се тресях.
    Идея си и нямам как точно е успял да я събори тази печка. Аз се пробвах и не можах да я наклоня толкова ,че да падне и после се сетих да отворя фурната и да натисна надолу - точна така е направил , отворил е фурната и е почнал да се качва и от тежестта му се е наклонила цялата печка и е паднала отгоре му. Сега и там ще слагам предпазители да не се отваря фурната. Ама въобще пък не ми е идвало на ум ,че така може да се нарани. Как ще се опазваме , егати белите дето прави.
Ох,  оплаках ви се , сега си сипах една чаша вино и смятам да гледам тв ,че да не мисля повече ...

Лека и спокойна

# 29
  • Мнения: 53
Добру ютрууууу
Хайде на закуската с кафенцетууу




Лилее ужас,добре че сте се разминали с малкото зло пу пу. fingerscrossed Дано никога повече не се случват такива неща. PraynigОх докато четох непрекъсанто си мислех че си бременна и така ме свиваше сърцето.Добре че и на теб не ти се е отразило по-лошо.Абе то и Мишко отваря вратата на фурната ама съвсем малко и то рядко се случва..ама ето знае ли човек какво ще им хрумне на мъниците.И въпреки че очите са ни на 200 отворени ето то лошите неща за секунди стават.

Ох Синаповка  ти вярно се изразяваш по-рязко ли как да напиша и като прочете човек,че си преметнала Митето на дивана гледката която изниква в съзнанието е страховита.А иначе да човек като изпадне в стресова ситуация опитва какво ли не.А и браво за успеха в банята. Wink

Относоно Тв-то аз го пускам когато реша да гледам някое предаване и знам че той няма да гледа.Защото не се движат бързо и не е шарения,и разбира се няма музика.А иначе като му пусна Рио-то или Рапунцелката и той гледа само началото и бързо му омръзва та затова му пускам.Хем да свърша нещо набързичко,в което той не бива да участва(защото иначе е пръв помощник  hahaha ) и те така.

Оооо Кремито добре завърнала се след дългото отсъствие  Hug

Стейситуу радвам се че Монито е добре. Heart Eyes Hug


Та в този ред на мисли, май понякога не забелязваме очевидни неща, или пък просто не ни стиска да пробваме  Thinking за по-лесно или по течението ...

Аз до този извод стигнах отдавна ама все забравях да го драсна тук,хубав си го написала.Иначе все го повтарям на татито ни,аз му казвам остави го малчо като за начало на спалнята да заспива до нас и после ще го местим.А евентуално по натам и в креватчето си ще се научи да си запсива..амам той ааа да бе виж че не иска..ей веднъж е бил кисел и не е искал да легне до нас а дъра баща си да го приспива на ръце и край той е решил че няма да стане номера.Абе при мен как става през деня...ааа ми то първия път ,втория може да не стане..или първия ще стане ,втория не.Ама товане занчи да с епредаваш.И ето като реши да ме послуша сега само ако го мъчат зъбките иска да се гуши(което и аз бих правила като ме боли нещо)А иначе какво оказа се че детето е готова да си заспива само не с дундуркане.
И това се отнася замнгоо неща просто опитвайте от опит глава не боли. Wink Hug


Хайде хубав ви ден...а и не забравяйте да качите по една снимчица на малчовците за ново колажче.

Общи условия

Активация на акаунт