Не ми е ясно... (за гърнето)

  • 675
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 181
Само не ме бийте, ама пак за гърнето да питам. Досега рових с търсачката, но не можах да намеря това, което ме интересува. Та значи решила съм вече да го слагам на гърне. И имам няколко въпроса. Една позната ми каза да го слагам през около половин час и първия ми въпрос е: като го слагам толкова често, това значи ли че на всеки половин час трябва да му сменям памперса. Втори въпрос: по колко време трябва да го държа на гърнето? И трети въпрос: да стоя ли при него през това време или да го ставя да се занимава сам (ако може)? Засега това ме интересува. Помагайте със съвети, pls.

# 1
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами според мен,в началото не го слагай толкова често.
Това не значи,че трябва на всеки половин час да му сменяш памперса.Ако се заиграва сам,нека стои колкото иска на гърнето,но ако не се заиграва по-добре го слагай за малко,дори и да не върши нищо,поне да започне да свиква.

# 2
  • Мнения: 2 237
 Привет !Дано ти помогна с мнението си Simple Smile Значи,аз Калина я научих да ходи на гърне от седем месечна.Слагам я след всяко хранене,или по-точно в 8,10,12 и 16 ч.Винаги си свършва работата там.Просто се е научила,че щом се нахрани следва "чиш" Laughing.Струва ми се,че през половин час е доста начесто Naughty.Не и сменям памперса,тъй като почти винаги е сух,просто после го залепвам пак.Държа я не повече от 10-15 минути на гърне,но тя винаги си свършва работата в първите 5.
Стоя при нея и си играем - пляскаме,смеем се,играем с играчки и т.н. Така тя се е научила,че седне ли на гърне ще има игра с мама.Хубаво е да си до детенцето когато е на гърне,има вероятност да падне.И най-накрая,но важно - след всяко изхождане я хваля като за световно и тя умира от кеф !
Това е моят опит.Ами,действай мила и бъди упорита и постоянна ! Хубаво е да научиш мъничето на гърне,да знаеш моето колко средства за памперси ми спестява !А и после ако го даваш на ясла или градина ще му е лесно.
Успех ! Grinning

# 3
  • Мнения: 574
Привет !Дано ти помогна с мнението си Simple Smile Значи,аз Калина я научих да ходи на гърне от седем месечна.Слагам я след всяко хранене,или по-точно в 8,10,12 и 16 ч.Винаги си свършва работата там.Просто се е научила,че щом се нахрани следва "чиш" Laughing.Струва ми се,че през половин час е доста начесто Naughty.Не и сменям памперса,тъй като почти винаги е сух,просто после го залепвам пак.Държа я не повече от 10-15 минути на гърне,но тя винаги си свършва работата в първите 5.
Стоя при нея и си играем - пляскаме,смеем се,играем с играчки и т.н. Така тя се е научила,че седне ли на гърне ще има игра с мама.Хубаво е да си до детенцето когато е на гърне,има вероятност да падне.И най-накрая,но важно - след всяко изхождане я хваля като за световно и тя умира от кеф !
Това е моят опит.Ами,действай мила и бъди упорита и постоянна ! Хубаво е да научиш мъничето на гърне,да знаеш моето колко средства за памперси ми спестява !А и после ако го даваш на ясла или градина ще му е лесно.
Успех ! Grinning
Напълно съм съгласна и аз работих точно с такъв метод и ефекта е 100% и огромни икономии.Само дето понякога съм я слагала и през 10 минути,но това е след сок или след кремчето от кухнята.То, детето само започва да подскача малко по-нервно и си личи.Също и веднага като се събуди.Много е важно дори и ако е болно или сте на гости,на разходка пак да настояваш.

# 4
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Аз мисля скоро да започна да я уча на гърне, но ми се струва, че при нас този метод няма да свърши работа...Искам тя съзнателно да ми покаже или каже, че иска на гърне, но не знам как да започна обучението Thinking...дано някоя мама сподели опит как става при по- големи деца

# 5
  • Мнения: 404
Аз сложих Десиза първи път на гърне на 9 месеца веднага се изпишка.  Слагах я всеки 40 минути и тя пишкаше.  След това се захванахме с голям ремонт и нямах време да я слагам.  Дадох я на бавачка и тя я слагаше денем а аз вечер но вече бяхме станали на близо две години.  Но никога не казваше че и се ходи.  тази година, май месец беше на 2 годии и 7 месеца, свалих и памперса ия оставих да пикяе в гащите.  Отне ни 2 седмици, нямаше тръшкане ирев, никакви нерви, след 2 рата седмица започна да казва и махнахме напълно памперса и денем и нощем.  2 пъти се напишка нощем досега и 2 пъти денем.  Сега разбирам защо на запад децата ги учат по-късно на гърне и съм доволна от нашия опит.  Успех!

# 6
  • Мнения: 1 645
Ако наистина си решила да учиш детенце на гърне,трябва да си мнооооооого упорита.
 - Значи според мен 30 мин са си доста начесто,опитай първо през 1 час.
 - Няма нужда да сменяш всеки път памперса,малко се деформирва но това не пречи.
 - Според мен е по добре да стоиш при детето и да го занимаваш с нещо и мисля че 10 - 15 мин. са достатъчни.
Успех  Grinning

# 7
  • Русе
  • Мнения: 785
Здравей,
Половин час ми се вижда доста често като за начало - то е ясно че няма как да се уцели момента точно, но и това ще стане с времето. Първо бебо трябва да свикне с гърнето - може да го слагаш само да сяда с дрешките в началото и да му обясняваш за какво ще го използвате по-нататък. Ако се противи и не иска да седи - веднага го вдигай, за да няма отрицателни емоции...Памперсът, го сменям само ако е пълен.
Личният пример е много важен..., ако имаш място в тоалетната - го слагай на гърнето до теб, когато и ти ходиш, ако нямаш притеснения Wink. Или, за да онагледиш за какво служи гърнето - напълнете и изстискайте една гумена играчка, която да се "изпишка" първа... И когато има успех - задъжително ПОХВАЛА, както са казали и другите мами.
Успех!

# 8
  • Мнения: 603
Аз го слагам по 2-3 пъти на ден, когато знам, във времето, когато обикновено ака. Все още не казва. Но е свикнал с гърнето. Не се плаши. Не протестира, защото знае, че когато седне ще си играем. Мисля, че усеща, че му е по-приятно, когато ака там, отколкото в памперса. Напоследък памперсите ни са само напишани.
Все още обаче сме далеч от истинското научаване на гърне, когато детето само си казва за ако и пиш.
Ако памперса не е пълен, го използваме отново. Седим на гърнето или докато свършм работата, или докато му омръзне. Почти винаги го забавлявам.

Общи условия

Активация на акаунт