Необходими документи за пътуване на дете на 1 год. в Гърция

  • 13 994
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 0
Здравейте, не успях да отворя тема в На път, затова се обръщам за съвет тук. Скоро ще пътуваме за Гърция с мъжа ми и детето и дочух, че имало някакви нови изисквания за извеждане на малко дете зад граница. Трябва ли да се изважда специален паспорт за дете на година и половина и необходими ли са и някакви други документи? Детето ще е с двамата родители.

Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 4 111
Червен паспорт за детето трябва, няма по-специален. Ако майката и бащата нямат еднаква фамиилия е добре да носят акта за раждане на детето. Родителите може само с лични карти.

# 2
  • Мнения: 0
Да, много благодаря. Казаха ми, че за този червен паспорт трябвало пръстов отпечатък, снимка на детето и също представител на районното посещавал дома на детето. Това с посещението ми се видя малко странно. Дали имате информация на нещо такова? При нас е малко особено, понеже с таткото се водим на различни адреси, не си е сменил личната карта още, а и не ми се искаше вкъщи да идват разни хора Simple Smile

# 3
  • Мнения: 9 487
Да, много благодаря. Казаха ми, че за този червен паспорт трябвало пръстов отпечатък, снимка на детето и също представител на районното посещавал дома на детето. Това с посещението ми се видя малко странно. Дали имате информация на нещо такова? При нас е малко особено, понеже с таткото се водим на различни адреси, не си е сменил личната карта още, а и не ми се искаше вкъщи да идват разни хора Simple Smile

Не е вярно!
На нито едно от децата ни, не са взимали пръстов отпечатък, нито пък е идвал полицай вкъщи Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 10 338
При нас полицаи не са идвали, но съм чела тук във форума, че е имало такива случаи.  Rolling Eyes Или  са разпитвали съседите...Което теб не трябва да те интересува, подаваш си документите - ако имат зор да те проверяват, да се оправят. Не си длъжна да ги каниш у вас - излизаш на вратата с детето и то само, ако ви уцелят.

# 5
  • Мнения: 3 679
Всяка година пътуваме с детето  до Гърция - червен паспорт и нищо друго!Няма пръстови отпечатъци нито посещения. Някой те пързаля!
Ако нямате брак - акта зараждане!

# 6
  • София
  • Мнения: 10 338
Посещенията били при/преди издаване на паспорта...

# 7
  • Мнения: 3 034
Е, ние като живеещи в чужбина, да го очакваме ли полицая?  Laughing Нищо такова не е имало - отидох с детето, направиха му снимка там на място (в 6-то РПУ сме), носех пълномощно от бащата, след две седмици взех паспорта и толкоз. Много мили и любезни бяха всички.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 679
Посещенията били при/преди издаване на паспорта...
Не искам да споря но никой не ме е посещавал нито преди нито при.

# 9
  • Мнения: 4 111
При издаване на първия паспорт на детето ми идва кварталния вкъщи. Детето се води на адреса на майката до навършване на пълнолетие. Ние не живеем на адреса ми по лична карта, извадих си от общината настоящ адрес, при подаване на документите написах, че детето и аз живеем на настоящ адрес и кварталният дойде където си живеем. По това време можеше само обикновена поръчка, но се оказа, че в различните градове е различно.

# 10
  • Мнения: 934
За дете под 14 години трябва червен паспорт, вади се в районното трябва да присъстват и двамата родители.
За издаването на първа ЛК на дете над 14 трябва задължително двама човека който познават детето. Тоест в моя случай аз като майка и поне още един човек познаващ детето.
Няма такива посещения по домовете. Преди 10 дена подадохме документи за паспорт на малката и ЛК на голямата.

# 11
  • гр.София
  • Мнения: 2 759
Преди месец правих паспорт на малката , никой не е идвал в къщи  Naughty , и ние ходихме до Гърция само и погледнаха паспорта за миг и това беше  Peace

# 12
  • на пистата
  • Мнения: 5 848
пръстови отпечатъци се взимат само на пълнолетните при издаването им на червен паспорт.преди 2 месеца поднових на сина ми паспорта,той е на 12 и казаха малък е,нама да има отпечътъци.

# 13
  • Мнения: 1 473
На сина ми вадихме паспорт в 6-то РПУ в София. Не са искали пръстови отпечатъци, нито ни е посещавал някой в къщи.
Попълнихме необходимият формуляр, дадохме снимка, платихме таксата и чакахме към 2 седмици.
При подаването на документите присъствахме двамата родители и детето.


Не мога да си обясня, как на различни места има различна процедура по вадене на задграничен паспорт на дете при положение, че има един закон и той важи за цяла България и съответно за всичките и граждани?
Но това е по-скоро риторично питане...

# 14
  • Мнения: 26
Извинявам се предварително, че използвам темата, но какви документи са ми необходими за да си изведа децата в чужбина сама без другият родител. Имам пълномощно, в което изрично е посочено, че мога да го направя, но някъде четох за декларация също нотариално заверена. И двете деца имат паспорти. Зная, че трябва да нося и актовете за раждане. Единствено тази декларация ме притеснява, че я нямам.

# 15
  • София
  • Мнения: 6 690
Пръстови отпечатъци не взимат, само снимат детето, но пък в някои квартали /за София говоря, не знам как е в другите градове/ кварталните посещават адреса, за да видят детето дали живее там. Мен са ме посещавали вкъщи до 1 седмица след подаване на заявление за паспорт на детето /преди 4 г./, моя приятелка също, но други приятели не са ги посещавали. Явно е въпрос на район.

# 16
  • Мнения: 6 676
Извинявам се предварително, че използвам темата, но какви документи са ми необходими за да си изведа децата в чужбина сама без другият родител. Имам пълномощно, в което изрично е посочено, че мога да го направя, но някъде четох за декларация също нотариално заверена. И двете деца имат паспорти. Зная, че трябва да нося и актовете за раждане. Единствено тази декларация ме притеснява, че я нямам.

Племенника ми пътува с баща си в чужбина с някакъв документ-нотариално заверен, мисля,че пълномощно, не декларация.На границата казаха, че трябвало да има и ксерокопие, защото оставало при тях, а оригинала си го вземаш-само го представяш.За пръв път чувам това за декларацията-да не е едно и също?  newsm78

# 17
  • Мнения: 26
Току що говорих с гранична полиция. За тях декларация и пълномощно е едно и също. Няма да имам проблем, но ме предупредиха да си нося актовете за раждане (децата са с различна фамилия от моята) и ксерокопия (на актовете и на пълномощното).

# 18
  • България
  • Мнения: 490
само паспортите,пълномощното и актовете за раждане искат!на гръцката граница не ги поглеждат нито на излизане,нито на влизане.последния път имах само копия и на късмет минах бг границата,трябва задължително да имаш оригинала.6години минавам границата и никои не ми е казал да е оригинал,било е на късмет и съвпадение до сега.добре митничаря излезе човек и провери в компютъра че сме преминавали границата още през визовия режим.никои не е идвал да проверява у дома,с различни фамилии и адреси сме с таткото.на каката при издаване на лична карта присъствах само аз.

# 19
  • Мнения: 11 607
Извинявам се,че използвам и аз темата....

Но вярно ли е,че при издаването на документа адресна регистрация вече се иска и документ за нотариален акт?

# 20
  • Мнения: 2 927
Извинявам се,че използвам и аз темата....

Но вярно ли е,че при издаването на документа адресна регистрация вече се иска и документ за нотариален акт?
Да. Смених си постоянния и настоящия адрес през декември. Не взеха копие от нотариалния акт.
Сега получих писмо да си занеса документа за собственост или договора за наем, защото иначе автоматично ще ме върнат на стария настоящ адрес. Заради изборите.

# 21
  • Мнения: 13 330
При вадене на паспорт на дете искат присъствието на двамата родители в районото, на голямата вече трети паспорт извадихме, но за ходене на полицаи по къщите за първи път чувам. Винаги нося нотариално заверено копие на акта за раждане, не обичам да нося оригинали, както и нотариално заверено пълномощно ако пътуваме само двете, направила съм си по няколко копия, някой път на границата взимат копието , друг път не според зависи явно. Стриктните проверки са на нашата граница при излизане от бг, на другите гранични пунктове обикновено искат само паспорта на детето.

# 22
  • Мнения: 0
здравейте и от мен днес и аз се сблъсках с факта че полицай ще идва в къщи
аз съм на квартира а по адрес се водя в дома на родителите си Някой може ли да ми каже след колко време идва кварталният
 #2gunfire

# 23
  • Мнения: X
При нас полицаи не са идвали, но съм чела тук във форума, че е имало такива случаи.  Rolling Eyes Или  са разпитвали съседите...Което теб не трябва да те интересува, подаваш си документите - ако имат зор да те проверяват, да се оправят. Не си длъжна да ги каниш у вас - излизаш на вратата с детето и то само, ако ви уцелят.

Като вадехме първия паспорт на дъщеря ми в къщи дойде кварталният. Не мисля, че е разпитвал съседите, просто разгледа детето.  Mr. Green То тогава беше на 8 месеца. Със следващите два паспорта не е имало такава процедура.

# 24
  • Мнения: X
Стриктните проверки са на нашата граница при излизане от бг, на другите гранични пунктове обикновено искат само паспорта на детето.

Защо, на нашата граница какво друго искат ако присъстват и двамата родители?  newsm78

# 25
  • Мнения: 18 542
Извинявам се,че използвам и аз темата....

Но вярно ли е,че при издаването на документа адресна регистрация вече се иска и документ за нотариален акт?
В общината искаха да им бъде оставено копие от нотариалния акт на жилището, на чийто адрес се регистрираш.
Аз се опитах да си смена адресната май месец и да регистрирам сина ми, но ми искаха копие - отказах и не ме регистрираха. До колкото чух обаче са го отменили.

За пътуване в чужбина на малко дете искат червен паспорт на детето /подават се документи в районното и в присъствие на двамата родители, за взимането може единия/ и копие от акта за раждане. В нашия случай и нотариално заверена декларация, че разрешавам да излезе с баща си само тъй като имаме развод - пак от май месец инфо.

# 26
  • Мнения: 1 298
запис

Последна редакция: пт, 27 юли 2012, 12:40 от karmelita_007

Общи условия

Активация на акаунт