Лято вече наближава - НОЕМВРИйското коремче проличава

  • 24 787
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 324
Жълтурче, благодаря ти  Hug

Росита, честито момченце!
Моля те, не се шашкай за такива дреболии, децата са различни, едно се ражда 2 кг., друго 4,500, че и повече. Ти за голямо бебе ли се бориш, за какво ти е да върви седмица напред? Моя син се движеше 2 седмици напред и накрая се роди 3,800. Сега, ако ме питаш, предпочитам да вървеше 2 седмици назад  Mr. Green

Деси, дано ти мине бързо. Ако обичаш лимони, може да ги добавиш към меда.

*Caramell*, и аз съм с отрицателен резус фактор, но при нас и татито е отрицателен, сина ми също, та при нас няма проблем. Стискам палци всичко да е наред  Hug

# 706
  • Мнения: 2
Sneakers, извинявай, нещо не съм цитирала правилно.

Просто ми стана смешно, когато прочетох това изречение Grinning Когато има дете, човек се сблъсква с толкова много неща, които се е заричал, че на него няма да му се случат... Направо не можете да си представите Simple Smile

Хубав ден на всички! И без болежки!

Мой беше цитата, момичета Simple Smile
Ами аз не смея още нищо да твърдя, но тая определено си беше истерична, 90% от приятелките ми имат деца, цял живот съм живяла във вход с майки с деца, досега такава истерия не бях чувала, а и в моето семейство никога не се е държал чак такъв тон, така че за мен това беше изключително невъзпитано- 1-во целия вход да се буди с нейните крясъци и детето да реве от 8 ч.сутринта.....
Бих казала че напоследък ми правят впечатление че са доста изнервени, предния път като си бях във Варна една друга луда по улицата влачеше детето си, вика, крещя, направи сеира, и накрая взе от детето си тротинетката , блъсна я в тротоара и скочи отгоре и?!? ИЗВИНЕТЕ, ама това за мен не е нормално....

# 707
  • Мнения: 77
Аз какво да кажа като комшийката пуска прахосмукачката си в 7 сутринта? А снощи комшията с тоя бас ми взе акъла. Питах сега личната лекарка и ще вземам силиконови тапи за ушичките ми, че от другите ме болят. Нямам и грам спокойствие тази седмица. Много ми е натоварена нещо.  Rolling Eyes

Хеликаза кви бактерии?

# 708
  • Мнения: 65
Аз съм с отрицателен резус. И на мен в 15г.с. като ми пускаха изсл. нямаше антитела. А на теб защо не са ти били първия път ваксината? newsm78 newsm78 newsm78

Не ме питай защо  #2gunfire Мислех да ходя при тая, дето ме прие тогава в болницата и да я питам чувала ли е за резус фактор и изследвания за него... Без значение обаче, не мога да върна времето назад. Просто се моля да нямам проблем с това, тъй като мъжът ми е с положителен. А знаете ли каква е вероятността след като в 15 г. с. няма наличие на антитела, да се появят по-късно???

# 709
  • Мнения: 27
Привет и от мен! Hug
Деси и аз съм така с гърлото - ама аз ядох един сладолед и после климатика в офиса и веднага започна да ме дразни. С мед и лимони става да - аз си взех и неоангин за всеки случай - моя доки ми го разрешава.
Мисля, че снощи усетих бебка, въпреки че доц. Димитрова каза че е мъничка и е рано да я усещам. Но аз съм сигурна че я усетих докато се наместваше. През деня коремчето ми е по- малко, а всяка вечер щръква едно такова остро напред - според мен тогава се намества да спинка ( четох че около 19-20 седмица вече имат любима поза за спане.  smile3524
Хубав и успешен ден и весел уикенд! Hug

# 710
  • Мнения: 741
Здравейте момичета!
Аз току-що се връщам от зъболекар и доста ме боли зъба,защото го отвории станааа ад.Лошото е,че ми сложи арсен на зъба,за да умъртви корена,а доста изчетох и едни казват,че няма проблем-други казват,че е опасен...тотално се обърках.А и моята доки е в отпуск до понеделник и немога и с нея да се консултирам.Че и глава ме заболя...и навън жегата е адска,чак ми се замая главата,а зъболекарката ми е на има-няма 5мин път от нас.Не ви съветвам да излизате навън,аз лично след малко мисля да полегна малко,та и да се поуспокоя малко. #Crazy
Хеликаза не се притеснявай така мила.Всичко ще е наред...предния път какво ти изписаха за бактериите?
fio честно казано може би щеше да ми е малко по-спокойно,ако док беше казал,че вървим 1 седмица напред...абе да ми е живо и здраво пък другото Господ си знае работата!

# 711
  • Мнения: 27
rosit@ мисля, че това че сте малко назад не е обезпокоително. Ние предния път бяхме напред с теглото, а пък онзи ден на ФМ -то  се оказа, че сме около седмица назад, но Димитрова каза, че се получавало и от това, че  цикъла ми не всеки път е бил на 28 дена. Та затова било нопрмално да има някаква разлика.

# 712
  • Мнения: 67
Карамел, таткото с кой резус фактор е? Аз съм с отрицателен, а мъжът ми е с положителен, след първата бременност обаче ми направиха инжекцията, която е нужна. Сега си ми пуснаха направление за антитела за всеки случай. Най-добре е да говориш с АГто си ако се притесняваш.
Момичета, вчера нашето бебе не спря да мърда, цял ден се въртеше. Днес сутринта пак беше активно, сега си почива.
В горещината не ми се излиза и напълнихме на каката надуваемия басейн на терасата, познайте кой се цопна по бански в него  Laughing И аз така хубаво се разхладих  sport027 Сега си стоя по бански и се мечтая за моренцето  Crazy
Връщам се да ви чета подробно, че сте изписали много  Hug

# 713
  • Мнения: 324
Princess83, е това с тротинетката и според мен не е никак нормално. И моето човече понякога много ме ядосва, но през ум не ми е минало да правя чак такива сцени.
Иначе за викането в 8 сутринта, не знам... аз по принцип се старая да не викам, ама той Михаил сутрин се събужда с такава усмивка, че просто не виждам за какво бих могла да се разкрещя.

Кали, освен да ти пожелая малко спокойствие, с друго май не мога да помогна  Hug


А знаете ли каква е вероятността след като в 15 г. с. няма наличие на антитела, да се появят по-късно???

Не знам точно каква, но има. С предната бременност ме проверяваха за антитела 2 или 3 пъти(не съм сигурна), последно мисля, че беше в 8-ми месец. Според мен доктора, който те следи би трябвало да ти каже кога пак да дадеш кръв за антитела, но съдейки по горчивия ти опит, не би било излишно и ти от време на време  да напомняш, че си с отрицателен резус фактор(за всеки случай)  Wink


fio честно казано може би щеше да ми е малко по-спокойно,ако док беше казал,че вървим 1 седмица напред...абе да ми е живо и здраво пък другото Господ си знае работата!

Ами после ако ти кажат в началото на 9-ти месец, че бебето е 3,500(и ще наддаде още 200-300гр. за 1 месец)  ще започнеш да се притесняваш как ще го родиш.
Ето затова ми е много противоречиво мнението за ехографа,  тези стойности са някакви приблизителни. Знаеш ли за колко случая съм чувала – според ехографа бебето е 4 кг., майката се шашка, чуди се дали да не избере секцио и накрая се ражда бебче 2,500 кг.
Не се засягай, но мисля, че прекалено много се притесняваш за всичко. Повярвай ми тези 9 месеца, колкото и дълги да ни се струват в момента, всъщност отлитат толкова бързо... просто се наслаждавай на бременността си  Hug Hug Hug

# 714
  • Мнения: 0
На мен нито ми е лошо нито ми е било лошо нито имам пъпки всичко е супер дано така да остане и всичко да е наред както с мен така и с всички бъдещи мами (19г.с.)  bouquet  bouquet

# 715
  • Мнения: 2

Ами после ако ти кажат в началото на 9-ти месец, че бебето е 3,500(и ще наддаде още 200-300гр. за 1 месец)  ще започнеш да се притесняваш как ще го родиш.
Ето затова ми е много противоречиво мнението за ехографа,  тези стойности са някакви приблизителни. Знаеш ли за колко случая съм чувала – според ехографа бебето е 4 кг., майката се шашка, чуди се дали да не избере секцио и накрая се ражда бебче 2,500 кг.
Не се засягай, но мисля, че прекалено много се притесняваш за всичко. Повярвай ми тези 9 месеца, колкото и дълги да ни се струват в момента, всъщност отлитат толкова бързо... просто се наслаждавай на бременността си  Hug Hug Hug



И аз имам една приятелка, роди на 5-ти май, до последно бебето и беше 3800, това беше и една от причините да и препоръчат секцио, в крайна сметка бебето беше 2,700, и аз каточели много много на тия меренки не се предоверявам.... Simple Smile

# 716
  • Мнения: 6
rosit@ голяма паника си. Не се шашкай толкова много. По-спокойно го давай. Всичко ще е ОК, на финала ще имаш едно прекрасно бебче и ще се чудиш, защо са били тези притеснения пряз цялото време.  Hug

# 717
  • Мнения: 67
Подкрепям болшинството по отношението на ехографа и мерките. Мен в една и съща седмица ме гледаха на два ехографа и двата пъти доста различни размери ми дадоха и то на първия преглед бебето излезе по-голямо  Laughing Това си е до организъм, бебетата растат с различни темпове, ехографите са с различна чувствителност...изобщо има много фактори.

# 718
  • Мнения: 490
Хорааа, много е жегааа sweating
Хеликаза, успех с борбата с бактериите  Hug
Клионики, блазе ти за надуваемия басейн Simple Smile
Росита, спокойно, на дали малко арсен е навредил на бебока  Hug
При нас няма нищо ново освен, че татито след неколкомесечно прекъсване пак почна работа и сега ми е скучнооооо  smile3538
Мацки, давайте по-полека с писането, че ще ни свърши темата и ще ни спрат тока,а бубчето е на моренце и няма кой да ни пусне нова тема и ще  си останем на сухо после  Naughty
Желая ви хубав и усмихнат ден  Stuck Out Tongue

# 719
  • София
  • Мнения: 4 035
Спокойно, момичета, нaглеждам ви и ще пусна темата, но ще я доукрасявам и оправям от нас, че не е мечтания нет тук Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт