яйца от пъдпъдък

  • 1 490
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
здравейте,  купих си днес яйца  от пъдпъдък и попаднах на много интересна информация в интернет за ползите от тях    http://agronet.bg/agro-news/interesni-novini/1320-yaica-pydpydyk.html    , но не намерих информация дали мога да ги давам на бебе на 10 месеца , в случая дори сме с атопичен дерматит, а в статията  се твърди ,че помагат при алергии  Thinking. Също така не съм сигурна дали да не изчакам с цяло яйце- белтък и жълтък  за след годинката. Чудя се и от кога може да се дават в суров вид, очевидно сега бих  ги сварила,но все пак информативно ако някой знае моля да сподели   chef

# 1
  • София
  • Мнения: 39 761
Суров вид? Не бих дала на малко дете, особено на бебе.
На дъщеря ми давах като малка, тогава ги пържих Simple Smile

# 2
  • Мнения: 98
Суров вид? Не бих дала на малко дете, особено на бебе

Аз също не бих ги дала сурови, а сварени на този етап  Peace, но ми е интересно на колко годинки може, в статията пишеше, че не са алерген, дори се използват като лекарство при алергии, но лечебните им свойства се проявяват само в суров и пресен вид, а хранителните се запазват и  при топлинна обработка   Thinking. А и не знам дали да не изчакам още малко  или вече като сме почти на 11 месеца мога да и дам един сварен жълтък Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 39 761
Във форума има само стара информация, http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107588.0
От прочетеното си мисля, че не са подходящи за захранване.
И един жълтък би бил доста като количество за малко дете. Моята щерка беше захранена по ранната схема. Такива яйца дадох след 2годишна възраст.

# 4
  • Мнения: 98
Да.........., за съжаление въпреки всичките си полезни качества засега няма да ги опитаме  Rolling Eyes . Хем ми се иска да и дам,хем нещо ме спира, а и не мога да намеря информация за захранване с тях, т.е. явно не са подходящи за бебета  Thinking,но исках да си питам все пак Peace
Благодаря за отговора

Общи условия

Активация на акаунт