Октомвриийче в коремчето расте,а мама мисли вече за море!

  • 25 131
  • 690
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 102
  bouquet Съни,благодаря за прекрасната тема !
Ех май ви разпалих по въпроса със свекрите... Аз засега на лоша бъдеща свекърва не съм попадала, все свекъра е гад от класа. Даже  майката на предишния ми приятел направо си я харесвах и обичах и ценях.  Thinking Просто сегашните ми свекър и свекърва се прости,селски хора и те си мислят,че ги мразя а то не е вярно ,когато отида при тях незнам какво да си кажем - нито ми се говори за тирове,нито за манджи. Пък и като знам как се отнасят към сина си и ми става от вътре  #Cussing out. Те поне да бяха сърдечни родители и да се радваха на младите хора в семейство им - както са повечето родители от провинцията когато виждат детето си 2 пъти годишно ми те....просто не ми се коментира.... Истинския проблем идва от бабата на милото - тя е много зла женица,направо ме е страх от нея кълне,магии прави и тн. (сигурно ще ми се смеете и аз не се втелявам прекалено много,но въпреки всичко)...та всъщност изтръпвам че именно тя ще разбере ooooh!

 Laughing Знаете ли забелязвам ,че като пия газирана вода и веднага след това усещам бебо Laughing вие забелязали ли сте нещо от което бебчетата ви започват да мърдат?

# 31
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен. Запис в новата тема - Съни, прекрасно си я оформила.


Хубав ден на всички. Аз днес ще празнувам рождения ден на сестричката - става на 20.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 082
Здравейте момичета,
Да се отчета след консултацията днес - бебчо си е наваксал изоставането и сега е 518 гр.  Heart Eyes
И на мен не ми пада косата нито с тази нито с предната бременност, но като знам какъв ужас беше 2-3 месеца след като родих  ooooh! тъкмо ми се пооправи прическата и забременях пак  Mr. Green

Съни ама много сладко се е сетил мъжа ти, хайде дано стане практика (поне веднъж седмично  fingerscrossed)!

Дес Петева, да ти е жива и здрава сестричката!

Butterfly7 успех в избора Simple Smile

Лабела, газирано не пия, ноп от студена храна или напитка веднага реагира човечето  Grinning

Хубав ден на всички!!!

# 33
  • Мнения: 102
И моята коса не пада.Кожата ми се е изчистила, а косата ми расте като луда  Crazy ,но не ми се иска да мисля какво ще стане като родя  живот и здраве.

# 34
  • Мнения: 484
Здравейте, мацета Simple Smile Записвам се в новата тема, в понеделник съм на консултация в МД относно гестационния диабет, да видим как ще протече бременността от тук нататък. Препоръчаха ми да родя секцио в 38-ма г.с. Дано всичко да е наред .....Някоя от мамите, които чакат второ детенце беше споменала за ел. помпа за кърма на Медела......или съм объркала темата?

# 35
  • Мнения: 30
Както обещах идвам да се отчета след прегледа. Потвърдиха ни момичката вече на 100%. Всичко и е наред, много лудува, не спира да маха, рита. Вече е цели 630 гр. Обаче да ви се оплача много ми се накараха за килата, 11 кг било ужасно много за 24 седмица. Очевидно задържам и доста течности защото пръстите на ръцете както и около глезените са ми пооттекли което според доки било прекалено рано да се случва  Sad След 2 седмици ще ме праща на изследване за гестационен диабет. Пак ме кара да си купя тези компресиращите чорапи за които вече ви бях споменавала, те са за разширени вени май, но тук са безумно скъпи (160 фр = 260 лв един чифт!!!  Shocked ) и мисля да накарам майка ми да ми прати от бг. Някой има ли идея там колко са? Сега не знам, освен да почвам да го карам на салатки и плодове... А бях замислила за днес едни карначета с картофена салатка и безалкохолна биричка ама може и да мина с един ананас за вечеря  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 26
Здравейте мамчета, гледам че си говорите за коси и кожи, моята коса расте удивително бързо, още малко и ще е до кръста. Вие вярвате ли в суеверието че косата не бива да се реже по време на бремеността? Аз много не вярвам но все пак не смея да я режа, нито пък да я боядисвам. Добре че нямам бели коси и не ми се налага спешно но вече ме сърбят ръцете и планувам как ще я подкъся и може да си сложа няколко кичура за разнообразие като родя.
Жегата много ме тормози, каквото и да правя все ми е топло и като се замисля че ще става по-зле ...  Tired
На вас кога ви казаха да ходите на 3та ФМ? На мен ми казаха да отида в 28ма г.с. което е средата на юли newsm78

# 37
  • Мнения: 775
Hirsen, такива ли са въпросните чорапи: http://www.shopmania.bg/shopping~online-biel-o-za-zhieni~buy-mie … pi~p-1471972.html
Щото разликата в цената е безумна.  Thinking

# 38
  • Мнения: 2
Здравейте мацки Simple Smile Разписвам се в новата темичка, страхотна е Simple Smile Аз съм добре, вкъщи правим ремонт и нямам време да пиша, но гледам поне да изчитам.
Имам едно оплакване - от 2 дни ми се надува левия крак долу в глезена и напред до пръстите. По принцип от известно време забелязвам лек оток и в двата крака, понякога и пръстите на ръцете ми се понадуват за кратко, но си знам че е нормално. Обаче в момента разликата между двата крака е видима и не знам дали е притеснително това. Вие какво мислите?

# 39
  • Мнения: 30
анси да, точно за това става дума! И аз сега се разтърсих и останах без думи...  Rolling Eyes тъкмо говорих с мой приятел фармацефт в бг и скоро ще имам 2 чифта. Егати обирджиите в тая държава, то пък бива бива...  #Cussing out

# 40
  • Мнения: 19
Ето ме и мен днес ходих по центъра обикалях насам натам и доста се изморих . Моята коса капе ужасно много но пък има повече блясък от преди , да се оплача на мен вече започнаха да ми се подуват краката , Hirsen не се тревожи за килограмите аз с първата бременност качих 28кг. свалих ги без диета за нула време вярно ,че тогава бях на 19г. но все пак .... сега съм някъде +8 кг. на 27.06. съм на консултация тогава ще разбера с точност , лекарите не знам за какво се карат толкова като че ли ние искаме да ставаме по 100 кила аз например колкото и да се ограничавам си трупам прилично  Embarassed

# 41
  • Мнения: 873
добър ден!
Suny, на мен ми капеше коста в първи триместър, но сега не се оплаквам. само кожата ми е на приливи и отливи-ту ми се появяват пъпки, ту изчезват, ама това може и да е от козметиката Thinking
Labella, да не би родителите на твоята половинка да са му сърдити, че живее далече от тях и ги вижда рядко; да не би да ревнуват от теб и затова да се държат така безумно-може би са се надявали, че той ще се ожени, ще живее при тях и ще ги гледа на стари години. по този повод се сещам, че една от моите приемни родителки беше се изцепила на сина си"няма ли да се прибираш вече у дома и да се жениш?аз искам внуци да гледам!" той и рече, че по-големият град повече му харесва и няма да се върне на село, а децата ще си ги гледат с жена му и тя направо Crazy
Hirsen, кърначе с картофки и биричка си е тежката артилерия, миличка Laughing иначе, ако не ти тежат килата..........ни пък наднорменото тегло не е добре нито за бебето, нито за мама, нито за раждането Peace
Галка, приятно изкарване в Трявна-моето мило не ще да ме "тръска" до там, понеже имало много дупки и завои по пътя Sad
varol,това, с косата  са си живи суеверия и има достатъчно информация в нета, които ги опровергават. и като стана въпрос, оставям ви и отивам в банята, че вече 15 минути съм с боята(взимам си безамонячна все пак, но откакто съм бременна, ми хваща по-малко и по-бързо се отмива Thinking

# 42
  • Мнения: 102
Labella, да не би родителите на твоята половинка да са му сърдити, че живее далече от тях и ги вижда рядко; да не би да ревнуват от теб и затова да се държат така безумно-може би са се надявали, че той ще се ожени, ще живее при тях и ще ги гледа на стари години. по този повод се сещам, че една от моите приемни родителки беше се изцепила на сина си"няма ли да се прибираш вече у дома и да се жениш?аз искам внуци да гледам!" той и рече, че по-големият град повече му харесва и няма да се върне на село, а децата ще си ги гледат с жена му и тя направо Crazy

dessy ами не нищо подобно,те просто са си лоши родители. моя приятел живее от 14 годишен сам. те просто са безхаберни и аз не одобрявам, нито тяхното поведение ,нито начина по които възприемат живота.Примери много мога да дам,но мисля да се офф-топвам темата и да не се нервирам с тях. отдавна са умножени по нула като цяло. Просто сега съм афектирана, защото ще трябва да ходим и да се занимаваме с тях. ooooh! и гледам някак си да се успокоя психически и емоционално Laughing

Последна редакция: пт, 10 юни 2011, 15:11 от labella

# 43
  • Мнения: 30
Да се включа по темата с отоците, понякога може да се дължи на повишени нива на албумин и е добре да се изследва урината.


Иначе аз се опитвам да ограничавам солта, купих си хималайска сол и мисля да я ползвам до края на бремеността, тя е нейодирана и без натрий и се препоръчва при бременност и проблеми, свързани със задържането на течности и отоци.

# 44
  • Мнения: 0
Съни темичката особено много ми допада Peace
Днес мина добре пазаруването за бебчо- взехме матраче, чаршафчета, одеалце и протектор за матрака- 360 лв ooooh!. Много съм доволна, но като гледам как вървят парите си е голям лукс да имаш бебе, а харчовете тепърва предстоят Crazy
Снощи за първи път ММ усети с ръка бебчо, така се развълнува  Heart Eyes
Аз предлагам да даваме за пример мъжът на Съни, за да се разшетът и нашите мъжлета smile3508

Общи условия

Активация на акаунт