ж.к. "Малинова долина"

  • 13 903
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 901
Бих дала апартамента в Малинова долина под наем.
С парите ще си доплащам към сегашния наем.

Айша,
на какви хора ще го дам под наем?
То там ни вали, ни трещи - колко трябва да е отчаян човек, че да се хване да плаща наем за това, при положение че има толкова квартири на по-цивилизовани места. Ми трябва да го дадем за стотинки на някой луд човек. Не, не е вариант.

# 16
  • София
  • Мнения: 16 034
Защо човека да е отчаян?
Може да се обзаведе с мебели втора употреба и да се даде на студенти. Ще е близо до Ст. град.
А и те не са много придирчиви, живеят всякак.
300 - 350 лв. да му вземете ще е добре.

# 17
  • Мнения: X
е,  на теб не може да ти угоди човек:)

# 18
  • Sf
  • Мнения: 978
Не е невъзможно да се отдаде под наем, само не знам колко време ще ти отнеме. Все пак някои хора търсят конкретен район, по конкретни съображения.

Примерно, би могла да обиколиш фирмите наоколо - по Симеоновско точно във вашия район са много. Те понякога търсят за работещи/работници жилища под наем в близост до офиса. Да им оставиш координати, информация. Може някой и да се обади.

# 19
  • Мнения: 901
е,  на теб не може да ти угоди човек:)

Всъщност аз просто търся информация от хора, които живеят там. Живели са поне една година - във всички сезони и ме интересува с какви проблеми са се сблъскали и как са се справяли, за да преценя дали ние бихме могли.
Ако преценя, че бихме могли, стягаме се и се местим.
Ако преценя, че не бихме могли - налягаме си парцалите където сме сега, затягаме коланите, поема леля ви още работа и... ще се справим, пък той казуса с акта все някога ще се реши.

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Имам приятели с дете,които живеят там от години. Тъкмо вчера идваха у дома да поиграят децата.
Скоро ще ги видя пак, така че ще разпитам подробно. Те и двамата са шофьори и може би няма да е същото, но... Говорили сме по този въпрос, на тях там си им харесва /за протокола, хора с възможности са и могат да си позволят да се преместят ако решат/. Някой беше споменал за магазин -  вече си имат такъв в един от новопостроените блокове. Основният ви проблем ще е именно комуникацията и липсата на нормален път до там през зимата и дъждовно време. Confused
 aniese,въпрос на гледна точка. Аз също предпочитам тихо и спокойно място пред комплексите. Имам 2 деца,ставам рано сутрин и бягам. Обясняваш как Била,Хит и Бизнес центъра са ти под ръка... Еееее,няма как да са ти в комплект под ръка без кола  Crazy , Младост е огромен квартал. А щом имаш кола не ти е проблем да живееш където и да било. Peace Живях известно време в средата на нищото /до киноцентъра/, никога и нищо не ми е липсвало. Когато има организация и плануване няма проблем. Но пък децата от блока играеха на воля на двора без да се налага родителите им да са като пъдари до тях и излизането им да е обвързано с ангажиментите на мама  и тате. За теб едно е важно, за друг -друго. Peace

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 09:56 от Торнадо

# 21
  • Мнения: X
Напротив, лично аз не карам кола, а всички тези обекти, които изброих наистина са ми на една ръка разстояние. Живея в Младост 4, в съседство ми е детска градина. Точно до детската градина се намира магазин Европа. Няколко метра под кооперацията ми е улицата, по която минават 213, 214, 76, 113, и точно до тази спирка е училището "Тимирязев." От самото училище и спирка, като тръгнете право напред по улицата се намира Била.Фантастико ми е на 5 мин. път, между блоковете.Някъде на толкова ми е Бизнесцентъра. Всички тези обекти са в различни посоки, но разстоянието ми е почти едно и също.Сега, аз не казвам, че излизам от кооперацията и влизам в магазините, но имам предвид, че съвсем спокойно си ходя пеша и се връщам с торбите пеша, без да се уморявам....Вие тук постоянно говорите, че ако човек има кола не е проблем, но или аз не съм прочела правилно, но смятам, че авторката написа " хора, които не шофират и се прибират късно вечер". Поне аз го разбрах така. Затова и отбелязях, че ако съм човек, който не бърза за никъде, не става рано, няма малки деца и иска да живее някъде на спокойствие,в тези свартали зад околовръстното е добре. От гледна точка на човек, който не шофира нещата стоят по съвсем друг начин.

# 22
  • Мнения: 19 296
Aniese, всичко е много субективно. И аз не карам кола. Живеем в Дианабад. Има няколко детски градини тук, магазини БМБ и Тмаркет и безброй гаражни. Не пазарувам почти нищо от тук изброените. Пазаруваме веднъж седмично с мъжа ми с колата от хипермаркетите. Дрехи не купувам от кварталните. Детето не ходи на детска градина тук,. Всъщност ще ходи във вилна зона Малинова долина от зимата. Вечер ако излизам с приятелки, което се случва рядко де, вземам такси. Един път се прибрах с автобуса в 11ч вечерта и умрях от страх докато стигна до вкъщи. Със сигурност си много права за нещата, които си писала, но просто авторката сама трябва да си прецени кое е важно за нея. А най-добре наистина да се пренесе за 2 седмици там и да види как е. Може би и аз не бях права като писах какво толкова го мислят. По-скоро изходих от моята гледна точка, че сме се местили много пъти в чужбина и за мен едно местене не е кой знае какво.
Аз живея сравнително отскоро в София и няма какво да си кривя душата, че без кола е адски трудно в София, освен ако не стоиш само в квартала и не работиш наблизо. Намирам градският транспорт за ужасен, миризлив и мръсен, с изключение на метрото. Най-много ме побърква това, че автобусите нямат никакво точно разписание и всичко е "когато дойде".

# 23
  • Мнения: X
Да, разбирам, но говорим за различни неща. Ти не пазаруваш от твоя квартал, не водиш детето в тази детска градина, не се разхождам там, защото така си решила. Едно е да си решила така, друго е да нямаш избор и да си принудена да ходиш до други квартали. Разбира се, че решението ще си го вземе авторката, според нейната гледна точка. Само че,  тя веднъж казва, колко по-удобно било да се премести там, друг път, че трябвало човек да е съвсем " отчаян и луд", за да му го даде под наем, имало къде-къде по-цивилизовани места. Ако това място е толкова хубаво, защо наемателят трябва да е " луд или отчаян" за да го вземе? Simple Smile

# 24
  • Мнения: 901
Само че,  тя веднъж казва, колко по-удобно било да се премести там, друг път, че трябвало човек да е съвсем " отчаян и луд", за да му го даде под наем, имало къде-къде по-цивилизовани места. Ако това място е толкова хубаво, защо наемателят трябва да е " луд или отчаян" за да го вземе? Simple Smile

Да, Аниес,
човек трябва да е  луд или отчаян, за да плаща да живее там.
Аз няма да плащам наем и съответно може би за мен и семейството ми ще е по-добре.
Иначе е ясно, че мястото не е хубаво - въпросът е дали все пак няма да ми е по-добре (като тегля чертата под всички плюсове и минуси) на мен, не на теб, на солей, айша и други.
Просто търся информация от първа ръка за това колко големи са минусите.

# 25
  • Мнения: 19 296
Добре де, за6то не пуснте една обява за наем и да видите дали 6те се обади някой? Виж как вървят наемите в имоти. Затова поне не нужно правите някакви разходи и 6те се ориентирате има ли луди или не.

# 26
  • Мнения: X
Виж, там е работата, че ако го възприемаш така това място, по- добре въобще да не отиваш да живееш там. Не знам поради каква причина няма Акт 16, но моя приятелка си купи жилище, по-евтино, без Акт 16. Не знам дали сега е допустимо това, но тогава( преди 6-7 г.) беше. Все пак, не мисля, че е толкова невъзможно да го дадеш под наем. Ако направиш компромис с цената, може би ще успееш. Не мисля, че е нужно човек да е толкова луд или отчаян, за да го вземе Simple Smile Има хора, на които им е все едно, не слизат от колата, не им трябва градски транспорт,пазаруват другаде, но не желаят да живеят в старите комплекси. Напълно те разбирам, но повярвай ми, като заживееш там ще разбереш колко ти е трудно. Аз съм от Бургас, винаги съм живяла в центъра, но преди години решихме да се преместим  с другарчето ми, в неговата вила близо до къмпинг Каваци( между Приморско и Созопол). Спокойно, прекрасно, невероятна красота, морето под носа ни, страхотна панорама..само да не живееш там постоянно. Вярно Созопол на няколко км., но познай като бях сама през деня вкъщи и без кола, как се изминават тези няколко км. Няма аптека, няма магазини, някакво гаражче до нас, с никакъв избор на стоки, но тези, които ги имаше на космически цени. Безпризорни кучета, недостроени улици...а бе, изтормозих се. Затова като дойдохме в София, тъй като нямаше как да си позволим централен район, си казах-може да е краен комплекс, но уреден, с инфраструктура, в никакъв случай в нов квартал.

# 27
  • София
  • Мнения: 16 034
Колкото и да спестя от плащането на наем не би ми било хубаво да живея там.
Авторката пише, че дъщерята ще е абитурентка догодина. Това предполага връщане от у-ще или уроци вечер към 20.00 ч, най-рано. Отделно момичето от време на време ще се среща с приятели - я кино, я разходка. Поне аз бих се притеснявала как ще се прибере детето ми.
Не всяко такси ще приеме да я закара до там. Ако вземе рейс после има и ходене пеша и възможна среща с помияри.
Идеята с пробно пускане на обява за наем ми харесва.
Ако авторката има позната брокерка нека и предложи 2 наема като комисиона.
Така ще се намери квартирант.
А и апартаменти без акт 16 се продават, малко по-евтино.

# 28
  • Мнения: 901
Солей, Аниес, Айша,
много сте ми полезни и трите.
Просто брейнсторминг ми правите, макар че част от идеите ви вече са опитани и не стават.

Отделно момичето от време на време ще се среща с приятели - я кино, я разходка. Поне аз бих се притеснявала как ще се прибере детето ми.
Не всяко такси ще приеме да я закара до там. Ако вземе рейс после има и ходене пеша и възможна среща с помияри.

Айша, ти за туй момиче си чела доста в далечните теми за тийнейджърите. Тогава си беше буйно дребосъче, сега стана по-височка, ама пак по-скоро тя ще ухапе помияр, отколкото той нея. Тя е смело момиче - войник и сървайвър, а и ако не и стиска, има къде де се прибере след кино или купон. Тя не ми е грижа на мен - черен гологан и черен рак се не губят тъй лесно.

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 23:53 от schreier

# 29
  • София
  • Мнения: 16 034
В момента дъщерята се прибра пеша от работа в Студ. град до Дианабад.
Имала клиентка, изпуснала последния рейс 94, има и пари. Поискала да вземе такси, но шофьора и казал, че ще я закара срещу 10 лв. Да, но не и се давали за 1 км и се върна на собствен ход.
Домашното такси е с блокирал двигател.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт