Моля ви помогнете със съвет относно епидуралната упойка!

  • 7 713
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
с този пост, който написах преди малко заядливо излезе! не са заблудени, а много момичета не са информирани достатъчно и ги мислят едни такива.
Човек за да избира трябва добре да е проучил всичко, рискове, предимства, мнения на други хора и едва тогава да реши.

 "не питай старило, а питай патило" Wink  Wink  Wink едно време са правели секцио с пълна упойка. Днес много лекари отричат този метод заради рисковете, които съществуват за бебето. до колкото виждам в различните държави се прилагат най-различни методи и за раждане и за гледане на децата и за образованието им..... и за к`во ли не...
в крайна сметка "от къде влезнало, все е излезнало" ,без драма: никои не е останал вътре, пък майчино дупе знае "две и двеста"...... и така стига токова поговорки. КЪСМЕТ му е майката!!!!!!
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughingима и др. поговорка, доста гадна, но "по време на раждането единия крак на майката е в ....., а другия навън".

# 76
  • Мнения: 192
Цитат на: Erica


Няма да умреш без "тъпата упойка", просто по- малко ще те боли. За това се казва УПОЙКА!
Ок.Тук докторите не я слагат на който си поиска,за това ще ме боли.А и ще го преживея Wink ( и докторите тук явно си знаят защо не я исползват толкова често)

# 77
# 78
  • Мнения: 289
Цитат на: sunny zt
не виждам нищо хубаво в болката и не разбирам защо


Уфф, sunny zt, много си войнствена... Аз нямах намерение да се включвам, че ще ме изядете, но накрая се реших да напиша защо аз лично гледам да избегна епидуралната, ако може (като отговор на цитираното от теб по-горе). Болката при раждането си има свое значение и свой смисъл. След определена граница мозъкът ти започва да произвежда ендорфини (естетвен наркотик) като реакция на болката, които правят раждането по-поносимо за теб И ЗА БЕБЕТО. Никой не знае как точно бебето изживява раждането, предполага се, че бебето при раждане изживява силен стрес, но дали усеща и болка - както майката - никой не знае. Това просто няма как да се измери или установи. Когато тялото ти си произвежда собствени ендорфини, те със сигурност стигат и до бебето. Но епидуралната упойка НЕ СТИГА ДО БЕБЕТО, нали все с това я хвалят "не достига до бебето, та не достига до бебето". Е, питам аз, АКО раждането е болезнено И за бебето, може ли аз да му откажа да произведа естествени ендорфини (към които пътя е чрез болката, просто болката е сигнал за мозъка да започне да ги произвежда)? Самата представа, че е възможно бебето да усеща болка, докато аз съм под упойка и "се майтапя с акушерките" ЗА МЕН е недопустима...  Всичко опира до това дали раждането е болезнено И за бебето или не, но това никой не го знае и докато не се знае, аз избягвам и ще избягвам епидуралната. При това не съм против упойките, когато едно раждане се закучи, епидуралната е като божия благословия, да... И аз бих прибегнала до упойка, ако видя, че не мога без нея. Но искам първо да видя, че не мога...

# 79
# 80
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Vali
Irena80,
пожелавам ти леко и безпроблемно раждане.
Моето мнение - раждах вагинално, без упойка. Раждането продължи 23 часа, бебето накрая са го извадили с форцепс. Пиша извадили, защото аз лично нямам спомени от последните часове, крайният ми спомен е как вия от болка.
Бих те посъветвала първо да родиш и тогава да прецениш.

# 81
Цитат на: lyra
Цитат на: sunny zt
не виждам нищо хубаво в болката и не разбирам защо


Уфф, sunny zt, много си войнствена... Аз нямах намерение да се включвам, че ще ме изядете, но накрая се реших да напиша защо аз лично гледам да избегна епидуралната, ако може (като отговор на цитираното от теб по-горе). Болката при раждането си има свое значение и свой смисъл. След определена граница мозъкът ти започва да произвежда ендорфини (естетвен наркотик) като реакция на болката, които правят раждането по-поносимо за теб И ЗА БЕБЕТО. Никой не знае как точно бебето изживява раждането, предполага се, че бебето при раждане изживява силен стрес, но дали усеща и болка - както майката - никой не знае. Това просто няма как да се измери или установи. Когато тялото ти си произвежда собствени ендорфини, те със сигурност стигат и до бебето. Но епидуралната упойка НЕ СТИГА ДО БЕБЕТО, нали все с това я хвалят "не достига до бебето, та не достига до бебето". Е, питам аз, АКО раждането е болезнено И за бебето, може ли аз да му откажа да произведа естествени ендорфини (към които пътя е чрез болката, просто болката е сигнал за мозъка да започне да ги произвежда)? Самата представа, че е възможно бебето да усеща болка, докато аз съм под упойка и "се майтапя с акушерките" ЗА МЕН е недопустима...  Всичко опира до това дали раждането е болезнено И за бебето или не, но това никой не го знае и докато не се знае, аз избягвам и ще избягвам епидуралната. При това не съм против упойките, когато едно раждане се закучи, епидуралната е като божия благословия, да... И аз бих прибегнала до упойка, ако видя, че не мога без нея. Но искам първо да видя, че не мога...


ей сега те почваме   chef   chef

# 82
  • Мнения: 317
Цитат на: lyra
Цитат на: sunny zt
не виждам нищо хубаво в болката и не разбирам защо


Уфф, sunny zt, много си войнствена... Аз нямах намерение да се включвам, че ще ме изядете, но накрая се реших да напиша защо аз лично гледам да избегна епидуралната, ако може (като отговор на цитираното от теб по-горе). Болката при раждането си има свое значение и свой смисъл. След определена граница мозъкът ти започва да произвежда ендорфини (естетвен наркотик) като реакция на болката, които правят раждането по-поносимо за теб И ЗА БЕБЕТО. Никой не знае как точно бебето изживява раждането, предполага се, че бебето при раждане изживява силен стрес, но дали усеща и болка - както майката - никой не знае. Това просто няма как да се измери или установи. Когато тялото ти си произвежда собствени ендорфини, те със сигурност стигат и до бебето. Но епидуралната упойка НЕ СТИГА ДО БЕБЕТО, нали все с това я хвалят "не достига до бебето, та не достига до бебето". Е, питам аз, АКО раждането е болезнено И за бебето, може ли аз да му откажа да произведа естествени ендорфини (към които пътя е чрез болката, просто болката е сигнал за мозъка да започне да ги произвежда)? Самата представа, че е възможно бебето да усеща болка, докато аз съм под упойка и "се майтапя с акушерките" ЗА МЕН е недопустима...  Всичко опира до това дали раждането е болезнено И за бебето или не, но това никой не го знае и докато не се знае, аз избягвам и ще избягвам епидуралната. При това не съм против упойките, когато едно раждане се закучи, епидуралната е като божия благословия, да... И аз бих прибегнала до упойка, ако видя, че не мога без нея. Но искам първо да видя, че не мога...


OOO , lyra !!!

Каква философия !!!Браво !!!Но за съжаление не си много на ясно с Епидуралната аналгезия...

# 83
# 84
  • Мнения: 317
irinna , много добре , че правиш сравнение с Амстердам, но незнам защо ние тук в България трябва да се впечатлим от това  как процедират там...(да  ли използват упойки по време на раждане или не), мен специално ме интересува за положението тук в България и по конкретно в моя град, и затова съм се информирала много добре повярвай ми....След като ти си решила  да не ползваш упойка, недей настройва и останалите на тази вълна, всеки сам трябва да вземе решение...
А това че някой от нас сме решили да раждаме с Епидурална упойка , не ни прави по малко майки !!!

# 85
  • Мнения: 192
Цитат на: stpetrova
След като ти си решила  да не ползваш упойка, недей настройва и останалите на тази вълна, всеки сам трябва да вземе решение...
Не настройвам никой!Давам си мнението,а и правилно си написала,че всеки сам взема решение Wink

# 86
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: Irena80
Кой каквото ще да казва, защо се подлагаш на всичко това?!
(съпруга ми, майка ми и лекарката ми забраниха да чета книги и списания, които само ми пълнят главата с какво ли не и ме притесняват, защото не мога да си обяснявам повечето неща, а не става само и да питам и си стигам до мой изводи, които в повечето случаи нямат нищо общо с действителността)

Не разбирам как може да си толкова категорична, като сама признаваш, че не четеш и домашните ти казват какво да правиш?
Пожелавам ти от сърце леко и безболезнено раждане и здраво и хубаво бебче. После ще си имаш собствено мнение и може би ще смекчиш тона, знам ли?

Моят опит сочи, че само неособено успешните лекари от по-старото поколение се притеснямат от добронамерени въпроси и любопитство на пациентите си. Досега поне при мен все така се е случвало, че съм оставала доволна от лекарите, които ти обясняват какво се случва с теб или какво предстои. Напушва ме на смях, когато чуя от лекар, че не може да обясни, защото е сложно. Нали затова питаме, защото е сложно и ни трябва някой, който популярно да ни каже нещо за минута-две.

Ирена, може би трябва да говориш с лекаря си?

# 87
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Хайде пък сега...бебето го боляло като се ражда....ново 20- се..

# 88
  • Мнения: 2 040
bib.bib тона ми изобщо не е повишен, точно обратното, вие сте тези дето трябва да го смекчите. Може и по друг начин да ни кажете, че сте ЗА упойката, а не да ни отсявате като незапознати и неграмотни всички останали, които сме против.
Между другото не съм признавала, че не чета, защото е точно обратното, изчетох повече материал, отколкото като студентка, и точно там идва проблема.  И близките и лекарката ми (чието мнение предимно ме интересува) просто ме посъветваха да не чета толкова, защото както се изрази лекарката "теорията няма нищо общо с практиката". Но съм съгласна с това, че повечето от по- старото поколение лекари са против упойката. Може би тук е проблема (ако въобще е проблем), че попадам не на млади, а на 40 - 50 годишни лекари, а тези все по- модерни методи са нови за тях, но честно казано не предпочитам да ме изражда някой на мойте години, колкото и да е добър.

Момичета, нека спрем вече с нападките. Достатъчно ясно разбрахме мненията ви по въпроса. За вас сте си прави, а ние съвсем скоро ще разберем дали е така. Дано всичко е наред и всички ние да родим здрави и хубави бебета, после ще коментираме кое как е било и кой съжалява и несъжалява за упойката. Не си го пожелавам, но може да се окаже, че аз, дето сега се правя на герой и съм против нея, първа ще я поискам, но нека си дойде момента, пък после ще видим.
Октомври ще бъде Май!

# 89
  • Мнения: 6 315
В интерес на истината бебето си страда по време на раждането. Все пак минава през доста тясно място и никак не му е лесно. Заради това и по време на самото раждане това което правим ние е да помагаме на бебето да излезе.....

А коментара относно това, което ми каза лекарката за "дупченето на гръбнака" все едно не съм го видяла. Заядливите постинги вече ги подминавам. Всеки да ражда както си знае. Аз родих БЕЗ упойка, не умрях - жива съм и след като родих бях готова още веднъж да го направя, въпреки че за да излезе бебето съм напъвала час и половина (доста далеч от няколкото напъна с които мои познати раждаха) и хич не ми бе лесно. Но сега се радвам на един прекрасен резултат и самото раждане като болка вече изобщо не помня Simple Smile.

Леко раждане на всички неродили мами.

Общи условия

Активация на акаунт